Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Pradolina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwuś tapeta wyszla bardzo ladnie.

Napisz jak rozwiazalas sprawe ogrodzenia, co dalas pod dechami aby pies sie nie przeczolgal albo nie podkopal?

Tośka jest urocza, do wykochania!

A co do zdjec to wlasnie najfajniej oglada sie od poczatku budowy wszystkie etapy do dopieszczenie ostatniego pomieszczenia w domku.

Co to by byla za przyjemnosc obejrzec od razu gotowe wychuchane wnetrza :roll: .

No i przypadkiem zebys z forum nie zginela, bo duzo masz jeszcze do pokazania :p .

Kominek fajnie wyglada.

Ja wstawilam u siebie przed chwila oczka z ulozonymi kamieniami polnumi.

 

Zaraz skoczę do Ciebie pooglądać poluchy nad oczkami :D , a co do ogrodzenia pod ostatnią deską będzie wymurowany murek właśnie z poluchów. Narazie po częścią ogrodzenia są jedynie poukładane w kształcie murka, a na pozostałej części Pawełek przymocował zapobiegawczo tymczasowe deski, widać je na zdjęciach to te niepomalowane.

:lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi wiatrakami to przesadziłaś Iwuś, za gorąco Ci było? :wink:

a tak serio, to szkoooda, że Ci je tam postawili, nie mogli, cholera, choć kilometr dalej? :( rozumiem, że teraz nie patrzycie przez te okna? :roll:

 

za to brama zapowiada się bardzo fajnie, bardzo podoba mi się wzorek :)

 

tapety świetnie się wkomponowały a zwłaszcza to połączenie wyglada dobrze, nawet bez kamienia :)

 

pozdrawiam Cię bardzo Iwuś, trzymaj się cieplutko! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie spodoba Ci sie to co napiszę :lol: , ale Toga mieszka w garażu w pomieszczeniu na opał. Tam nocuje i przebywa jak jesteśmy w pracy. Narazie dopóki ogrodzenie nie jest solidnie skończone bałabym się ją zostawić na dworze jak nas nie ma. :cry:

 

My naszego Leosia jak byl mlody tez zamykalismy na czas naszej nieobecnosci w garazu lub gospodarczym. Ogrodzenie bylo szczelne ale on wtedy byl taki milusinski, ze kazdemu dalby sie wyprowadzic (duzo psow rasowych kradna), wiec dobrze, ze sama nie biega jak Was nie ma.

Nasz w garazu na kolderce spi od pazdziernika do kwietnia, codziennie o 22 przychodzi, a o 7 rano jest wypuszczany. Teraz latem nie ma mowy o spaniu w pomieszczeniu, bo by sie ugotowal, ma za grube futro.

Caly dzien jest na dworze, ma swoj domek i drewniany podest na tarasie czyli taras jest do jego dyspozycji i ja na taras nie licze przez najblizsze 10 lat :roll: .

Leos jak go kupowalismy to zakladalismy, ze bedzie domowy wychodzacy ale rzeczywistosc to jedno, a plany drugie. Jak zostawal sam to spal i nic nie niszczyl ale chodzac po domu wszedzie byly gluty, slina, tony piachu, a o klakach nie wspomne. Poslinione bylo doslownie wszystko wlacznie z blatem w kuchni. O jedzeniu przy nim moglismy zapomniec, bo on wtedy dostawal slinotoku i tak dlugo jak my jedlismy on sie dopominal szczekaniem o jedzenie (nigdy przy stole nie dostawal). Stwierdzilismy, ze majac tak duzego psa w domu co pol roku czeka nas malowanie, w domu ciagle bedzie syf i wszystko na cotak ciezko pracowalismy po roku bedzie wygladac jak pobojowisko.

Z ciezkim sercem ale podjelam decyzje (ja bo to ja sprzatam, maz sie nie wtracal), ze Leos do domu wstepu nie ma (tylko garaz przy domu). Kilka nocy przeplakalam ale od prawie roku go nie wpuszczamy. Wczesniej jak wchodzil to pokrecil sie godzine i chcial wyjsc, a chalupa byla do sprzatania.

U nas plusem jest to, ze maz pracuje przy domu i leos cale dopoludnie ma z nim kontakt. Popoludniu natomiast wazne dla niego jest to, ze lezy na tarasie, mamy otwarte okno i drzwi balkonowe (zastawione zeby nie wlazil) i on jest szczesliwy, ze nas slyszy. Popoludniu wiosna i latem jestesmy praktycznie caly czas kolo domu razem z nim.

Wy na Wasza musicie w zimie uwazac, bo ma krotki wlos. Naqsz zima chetnie wchodzi na noc do garazu (garaz mamy ogrzewany).

A w domu jest caly czas sznaucerek miniatura, ktory wychodzi tylko na kilka minut za potrzeba i kot przybleda (9 msc ma) tez wychodzacy w ciagu dnia ale na kilka godzin.

Ale sie rozpisalam :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dokładnie tak samo jest u nas. Toga miała byc z nami w domu, ale niestety ślina, kłaki i piach są nie do zniesienia :cry: W tym pomieszczeniu w garażu gdzie będzie opał chcemy dodatkowo wstawić grzejnik. Bo tej zimy nocowała w wiatrołapie, wtedy była jeszcze "mała". Wczoraj w puściłam ją na chwile do domu... podłoga była do mycia, no i pies wydał się dwa razy większy :o niz na podwórku. Póxniej gdy wyszła na dwór a ja zamknęłam drzwi zaczęła drapać w nie dopominając się wpuszczenia, i tak uświadomilam sobie że to był zły pomysł. Nie moge jej wpuszczać więcej, bo póxniej zadrapie na na maksa drzwi wejściowe. :cry: Niestety mając dużego psa i chcąc mieć porządek w domu musimy liczyć się tym, że nie będzie z nami mieszkał. Ma swój "wypasiony" turecki dywan w garażu, który z tęsknoty podjada kiedy nas nie ma. Jak jestesmy w domu staram się, żeby była cały czas przy nas. Dokończenie ogrodzenia to bardzo ważna sprawa, ponieważ do tej pory często musieliśmy ją zapinać na łańcuch. To duzy pies i może być niebezpieczny dla obcych. Wszytsko jednak zmierza do szczęśliwego zakończenia. :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My drzwi i taras tez mamy podrapane ale niestety nic na to nie poradze.

Ja tez jak juz postanowilam, ze leos nie bedzie mieszkac w domu to wpuszczalam go co kilka dni na chwile i to byl blad, bo on potem pakowal sie do domu i drapal. Od ponad pol roku w domu nie byl i juz sie nie dopomina, a ja nawet jak jest sucho to go nie wpuszcze na chwile, bo jemu zrobilabym krzywde, a juz sie odzwyczail od domu.

Jak zrobicioe ogrodzenie i zamkniecie furtke i brame na klucz to zobaczysz jaki bedziesz miec komfort psychiczny wiedzac, ze psina moze swobodnie biegac.

A te obrazki w reklamach i gazetach szczesliwej rodziny z lezacym olbrzymem psem przy nogach i wokolo panujacy idelny porzadek to bajki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwuś!!

no faktycznie mały to Twój piesek nie jest:)) ale za to śliczny !!!

jezeli chodzi o płot.....to cały czas intensywnie mysle..jaki postawic. czasu coraz mniej bo niedługo przyjezzaja górale stawiać bale i powinno być ogrodzone. Nie chce wydawać kasy na płot tymczasowy bo to chyba bez sensu. Będą duże koszty bo nasza działka duża jest.

Wstepnie uzgodnilismy z męzem,że z 3 stron damy słupki i siatke i szybko to obsadzimy czymś zielonym. Natomiast na przód zamówimy jakąs superowa drewniana brame i furtke.

Ale jak patrze na twój drewniany płot.....to odechciewa mi sie tej siatki:(((

Mąż mnie przekonuje,że pies wylezie,że taki płot nie pasuje w zabudowie domków, itd.....

a ja juz sama nie wiem co robic;((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala67, a czy domek z bala pasuje w zabudowie domków murowanych? No coś Ty, myslę że powinniście pójść za ciosem i zrobić ogrodzenie pasujące do klimatu domu. Ja też niecierpię siatki :cry: Z drewnianym ogrodzeniem wasz dom będzie perełką na osiedlu. Zróbcie poprostu mniejsze szpary między deskami. Nasi sąsiedzi w tej samej wsi właśnie tak zrobili. Pomyśl nad tym. Dom z bala i ogrodzenie z desek - myślę że niepowtarzalny urok 8) 8) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałam Ci to zaproponować :D Dzisiaj wkleję zdjęcie w komentarzach :D i żadna burza z piorunami mi nie przeszkodzi :o. Ich płot jest nieco niższy niż nasz, ale jak macie pieska mniejszego to chyba będzie ok. U nas w najnizszym miejscu płot ma 1,40 m a w najwyższym ok. 1,85. Takie mamy nachylenie działki, a wytyczając ogrodzenie chcieliśmy by górna deska tworzyła poziom na całości, zeby to jakoś wyglądało :lol: . Nasze deski to olszyna u sąsiadów iglaste i dlatego są węższe niż nasze, na prześle wiszą po cztery sztuki, u nas trzy. Ich ogrodzenie też mi się podoba. Mozecie zrobić takze w ten sposób, ze na wysokości ok 40 cm od gruntu wymurować murek z kamieni (my tak zrobimy), a później deski z mniejszymi odległościami. W naszym ogrodzeniu jest to ok. 20 cm, mozecie zrobic 10-15cm i napewno wystarczy. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś złota dziewczyna Iwuś !!!

czekam więc na fotki:)

A powiedz mi jezszce czy słupki kupiliście gdzis odrazu z tymi bocznymi zaczepami do dech, czy to trzeba dac gdzies przyspawać??/

Acha..i czy dechy zamawialiście takie zwykłe obladry poprostu w tartaku czy może u stolarza były jakoś specjanie strugane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś złota dziewczyna Iwuś !!!

czekam więc na fotki:)

A powiedz mi jezszce czy słupki kupiliście gdzis odrazu z tymi bocznymi zaczepami do dech, czy to trzeba dac gdzies przyspawać??/

Acha..i czy dechy zamawialiście takie zwykłe obladry poprostu w tartaku czy może u stolarza były jakoś specjanie strugane??

 

Materiał na słupki sami kupiliśmy, Pawełek wszystko pospawał z kolegą. Potem pomalowaliśmy. Dechy były z tartaku z oflisem, który potem sami zdzieraliśmy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Psiaki macie cudne, to piszę ja- właścicielka kolejnego dużego psa. :lol:

Wiem co to znaczy duży pies w domu, mąż niestety nie i kiedy ja wypycham Lunę jednymi drzwiami, on wpuszcza ją drugimi...No ale walczymy..

 

Walcz wiolasz, walcz bo się zarobisz na amen ze sprzataniem. Chyba, że dojdziesz do takiego samego wniosku jak nasz znajomy, który powiedział: " a ja to lubię ten mój wiejski brudek". No a ja nie lubię, więc pies mieszka w garażyku. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...