Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Pradolina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi wiatrakami to przesadziłaś Iwuś, za gorąco Ci było? :wink:

a tak serio, to szkoooda, że Ci je tam postawili, nie mogli, cholera, choć kilometr dalej? :( rozumiem, że teraz nie patrzycie przez te okna? :roll:

 

za to brama zapowiada się bardzo fajnie, bardzo podoba mi się wzorek :)

 

tapety świetnie się wkomponowały a zwłaszcza to połączenie wyglada dobrze, nawet bez kamienia :)

 

pozdrawiam Cię bardzo Iwuś, trzymaj się cieplutko! 8)

Ło jezu :o dopiero teraz zobaczyłam Twój post. Dzięki, że masz podobne zdanie o wiatrakach. :roll: BO juz dostaję szału jak się ktoś nimi zachwyca. Jak stawiali ten najbliżej nas to moja mamuśka klaskała w łapki i prawie podskakiwała piszcząc " no to teraz będziesz miała w końcu swój wiatrak" :o :o Czujesz, co ja tu przeżywam ? Masakra, a niech mi cholery zaczną skrzypieć, to wezmę wiatrówkę Pawełka i ruszę na nie! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś.....dzieki za zdjęcia i za takie poświęcenie!!!!!!!

Mam nadzieje,że Cie nie przemoczylo i nie przewiało,.... w razie czego ja płace za aspiryne:))))

Mężowi podoba się nawet ten płot......ale to chyba dlatego, że ma murek na samym dole:)

raz jeszcze dzieki:)

 

:lol:

Mam nadzieję, że pomoże Wam to w podjęciu decyzji, jakakolwiek ona będzie. :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wogle

Odnośnie wiatraków, to nic nie chcę mówić, ale za kilka lat mam mieć swój własny na podwórku, taki mały przydomowy :lol:

 

Cześć :D

 

Odnośnie wiatraków, to nie stawiaj tylko takiego jak te nasze... On ma 90m wysokości, a jak jedno ramię śmigła jest w pionie to 120m :o :o Kolosy.

Chcesz mieć własny prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że u nas jak ktoś stawiał taki wiatrak na swoim podwórku to musiał odsprzedawać tę energię dla ZE, a potem "dostawał" prąd spowrotem od ZE po preferencyjnych cenach :o :o Zdzierstwo monopolisty!!

 

To znaczy, że u Was jest inaczej, czy może wiatrak dlatego, że bedzie bez pozwolenia (ze względu pewnie na rozmiary i mozliwości wytworzenia prądu?)to nie będzie konieczności przekazywania tej energii do ZE? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybiegłam ,co tchu z rewizytą!co ja tu widzę -wy już mieszkacie :o :o Czytanie dziennika nadrobię wieczorkiem ,ale ,co położyło mnie na kolana ,to przepiękna okolica i domek taki ...bajkowy :o i jaka wspaniała tapeta ,ta bordo ,cudo!serdecznie pozdrawiam Podlasie ,tym bardziej ,że często odwiedzam ,(m mój pochodzi z Białej podl.) :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś, ten nasz wiatrak ma wystarczyć nam tylko na kilka sprzętów. Ma mieć max 15 metrów wys. i chyba 2KW. Nie sądzę, zeby ZE chciało coś z tego :lol:

A to i tak po solarach dopiero :lol:

 

No to rzeczywiście. :D My mamy solary, ale jestem na maksa niezadowolona :evil: ( Kupiliśmy rurowe, bo miały odzyskiwać temp. nawet w pochmurne dni. Bajka na 102, firma Urlich. Po kilku telefonach do serwisu Pan w końcu zaproponował dokupienie jeszcze jednego okna. :o Marketing to sie chyba u nich nazywa. Kolektor na dachu o nachyleniu 40 stopni od strony południowej, czyli optymalnie, ale wystarczy jeden dzień bez słońca i mamy wodę o temp. ok. 19 stopni. Ja nie uważam żeby była to woda do mycia, chyba że dla morsa :lol: :-? Po co wciskać kit, że zestaw jedno okno i zbiornik 300 litrów, jest optymalny dla 4-ro osobowej rodziny. Kupa śmiechu :lol: :-? Mówię Ci wolałabym te 10 tyś. (łącznie z montażem i materiałami) wydać na opał. Miałabym wtedy drewna na 4 sezony. Teraz w pochmurny dzień wystarczy troche makulatury i trzy stare deski a mam wodę, że aż paruje z kranu i jeszcze puszczamy na grzejnik do łazienki i jest super. Najbardziej bezsensownie wydanie pieniądze na budowie :cry: :cry: i wcale nie takie małe :cry: :cry:

Popytajcie jeszcze z tymi solarami, bo myśmy przed zakupem słyszeli same pozytywy, a potem jak juz mieliśmy problem i zaczęliśmy drążyć to okazało się, że nie całkiem jest tak różowo. :cry:

Kino nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybiegłam ,co tchu z rewizytą!co ja tu widzę -wy już mieszkacie :o :o Czytanie dziennika nadrobię wieczorkiem ,ale ,co położyło mnie na kolana ,to przepiękna okolica i domek taki ...bajkowy :o i jaka wspaniała tapeta ,ta bordo ,cudo!serdecznie pozdrawiam Podlasie ,tym bardziej ,że często odwiedzam ,(m mój pochodzi z Białej podl.) :D :D

 

Dzięki Beauty :D Okolica rzeczywiście przepiękna. Urzekła nas tak samo. :D :D Nie mogę się już doczekać ciepłych letnich wieczorów i świerszczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...