Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Efilo na pewno musisz brac egzotyki, bangkirai jest bardziej brazowe Massaranduba jest znacznie ciemniejsza, ale olejowane oba moga byc piekne przez wiele lat, trzeba je olejowac i oczyszczac z lisci i sniegu.

 

Tu masz troche o dechach tarasowych.

http://www.dlh-poland.com/Oferta/Deski+tarasowe/Oferowane+gatunki/Cumaru.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy chca mieć drewniany taras ale nie chca go konserwować wymyslono deski tarasowe z konglomeratu wiórów drzewnych i zywic syntetycznych. Sa barwione w masie, więc można je normalna piła ciąć i szlifować papierem ściernym, jak drzewo. Ale dzięki zywicom sa trwałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy chca mieć drewniany taras ale nie chca go konserwować wymyslono deski tarasowe z konglomeratu wiórów drzewnych i zywic syntetycznych. Sa barwione w masie, więc można je normalna piła ciąć i szlifować papierem ściernym, jak drzewo. Ale dzięki zywicom sa trwałe.

 

a jak toto wygląda?

 

zaciekawiło mnie o tyle że ja nie cierpię dotyku surowego drewna :oops:

 

no i kolejne nasuwające się pytanie: nie jest toto śliskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie półrocznego odpoczynku zmieni kolor dość znacznie ale stosuje się środki chemiczne do odszarzania i taras wygląda pięknie tak postępujemy z egzotykami

natomiast gatunki iglaste takie jak modrzew świerk sosna można przyspieszyć proces stosując preparaty wywołujące efekt na powierzchni drewna tak jakby przeleżało na wolnym powietrzu kilka miesięcy "sesonite" warto o tym wiedzieć drewno ma kolor jak świerze a chłonie impregnaty jak stare uważam że jest to genialny sposób na ekstra efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu w szkole słyszałem o takim doświadczeniu co zapadło mi w pamięć na łące wybudowano trzy domki jeden z żużlobetonu tz pustaki drugi z cegły ceramicznej trzeci z drewna łąka była ogrodzona wypuszczono na nią 10 świń kied robiło się chłodno osiem świń siedziało jedna na drugiej w drewnianym domku dwie spały na zewnątrz domki murowane stały puste

jestem przekonany że nie oszukalibyśmy świnek drewnem z plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno jest ciepłe w dotyku w przeciwieństwie do cegły.

 

jakbyś miał do wyboru ceglane krzesło albo krzesło z drewna to co byś wybrał? :lol:

 

wg mnie wybór świń o niczym nie przesądza.

 

a mi plastik nie przeszkadza - widać należę do syntetycznych ludzi, zwłaszcza że akurat drewno mi przeszkadza - jedyne co mnie martwi to podatność plastiku na odkształcenia pod wpływem temperatury i możliwość wypłowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że sprawy doczesne to jedno ale musisz pamiętać także o tym że syntetyczne materiały emitują wiele związków chemicznych oczywiście dzisiejsze przepisy stanowią o emisji ale ona występuje i jednostkowo jest ok ale jeśli otoczymy się tworzywami okna. siding.taras .itd to emisja otoczenia jest powiększona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...