Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

markotko

on nie jest plastikowy jak oklejane okna pcv

to zmielone drewno połączone żywicą.

 

poza tym ja nikogo nie namawiam tylko się zainteresowałam tematem. dotknę w świecie rzeczywistym to sobie wyrobię własną opinię. na pewno nie będę się z góry uprzedzać.

 

waldioman

cieszę się że nie jesteś świrem :wink: :lol: a co do emitentów to okna mam drewniane więc rozumiem że w zamian moge miec plastikowy taras? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wytrzymałosci - robia z niego nadmorskie mola w Niemczech, właśnie dlatego, ze nie niszczy się tak szybko.

Kto chce miec drewno a kto "deski" z konglomeratów - to jego wybór. Nie ma sensu osadzać, które rozwiązanie lepsze. Każde z nich ma inne właściwości. Ocena przydatności materiału nie opiera się na sentymentach i subiektywnych odczuciach, tylko na szukanych/pożądanych parametrach. Jeśli podstawowym parametrem jest np. brak konserwacji - nie ma o czym dalej rozprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytanie z innej beczki:

Na jakim poziomie wylewali u was tarasy itd. W domu wyliczyliśmy że wszystko czyli styro, wylewka i jakiś parkiet dadzą 18 cm.

Jak w takim razie wyznaczyć poziom tarasu?

Z ekipą jeszcze nie gadałem ale boję sie aby czegoś nie wymyślili głupiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno jest ciepłe w dotyku w przeciwieństwie do cegły.

 

jakbyś miał do wyboru ceglane krzesło albo krzesło z drewna to co byś wybrał? :lol:

 

wg mnie wybór świń o niczym nie przesądza.

 

a mi plastik nie przeszkadza - widać należę do syntetycznych ludzi, zwłaszcza że akurat drewno mi przeszkadza - jedyne co mnie martwi to podatność plastiku na odkształcenia pod wpływem temperatury i możliwość wypłowienia.

 

Efilo poczytałem dalej o świniach i drewnie i coś ciekawego się dowiedziałem w danii hodowle świń w drewnianych obiektach mają znacznie wyższe wyniki w rozmnażaniu a także w produkcji mięsa niż hodowle w murowanych chlewniach widać to nie jest tylko kwestja wygody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem :D

 

Myślałem o płytkach ale teraz oglądam jakieś ciekawe płyty z piaskowca i jakieś takie, tylko żadnych fotek nie widziałem coby ktoś tak zrobił.

Drewno raczej odpadnie - bardzo ładnie wygląda ale raczej nie dla mnie :(

 

Możesz coś doradzić oprócz płytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele rozwiązań ja jestem zwolennikiem naturalnuch materiałów piaskowiec z tego co wiem niespecjalnie nadaje się na taras

widziałem świetne rozwiązanie płyty kamienne ustawione na specjalnych plastikowych podstawkach idealne rozwiązanie na kamienny taras ze względu na wnikanie wody pod przyklejane płytki czy kamień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

coś podobnego

nie wiem czy było imitacją - wpadło mi w ręce kiedyś i mi się spodobało - jak sie okazało trzeba teraz zdecydować co i jak z tą wysokością tarasu więc grzebię

 

Jak oceniasz takie płyty w całości? w sensie na większej powierzchni?

 

Ogólnie to dzięki za pomoc ;)

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...