Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

Nefer! Bądź pożyteczna i wymyśl przegródkę :wink:

A tak nawiasem - kratka z pnączem jeszcze to chyba jedyne sensowne wyjście. W każdym razie mi nic innego nie przychodzi do głowy. A nie zmniejszy Wam się taras zanadto?

 

Myślę, że nie taras jest na całej szerokości domu. Dokładnie nie wiem ile ma........

Zaraz jade tam to cykne zdjątko i podrzuce tu wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Piękne tarasy już obejrzałam.

 

Z ciekawością przeczytałam też posta

od Słoneczka na temat zacieniania i nie- zacieniania salonu

przez daszek nad tarasem. To znaczy u Niej wszystko ratuje

to dodatkowe okno od zachodu. Ja mam okno i drzwi tarasowe

od południa i balkon nad nimi. W tej chwili- stan surowy domu

- widzę, że salon będzie zacieniony. Tak bardzo mi to nie przeszkadza,

bo teraz w bloku na 3p. mam aż za nadto słońca i wciąż siedzę

przy zasłoniętych oknach.

Zastanawiam się jednak, jak wpływają na wnętrze brązowe okna?

Marzą mi się w kolorze dębu /coś takiego widzę u Słoneczka

i Myszki np./. Czy ten kolor nie pogłębi wrażenia, że pomieszczenie

jest zbyt ciemne?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie do mnie to pytanie, ale pozwolę sobie wyrazić moje zdanie na ten temat. Sama wahałam się czy nie dać wewnątrz ciemnych okien, w ogóle zewnętrzne też miały być orzech... ale po wizycie w domku, który miał takie okna obustronnie zmieniłam zdanie i to nawet zamówiłam złoty dąb (i teraz nie żałuje- bo ciemny dach i ciemne okna to nie koniecznie dobre rozwiązanie). Tamten dom salon miał od południowego wschodu i mimo dużych okien było ciemno, a ciemne okna jeszcze bardziej potęgowały ten efekt :( Tak więc zależy od dziennego światła, czy jest go dużo w domu czy nie, czyli od tego jak usytuowany jest dom :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Mikazuu - bardzo dziękuję za namiar. :D

 

W wolniejszej chwili pobiegnę obejrzeć gdzieś oryginał. Tak coś !! mi od dawna chodzi po głowie, żeby dach i okna były w jednym kolorze i nie brązowe.

W środku na pewno białe. Już miałam drewniane i brązowe i teraz nie chcę.

Obawiam się jednak, że rzeczywistość zredukuje moje pomysły - prawdopodobnie okna w innych kolorach niż biały i brązowy są dużo droższe? ale nic pewnego na ten temat jeszcze nie wiem. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorusia :roll:

 

rozumiem co chciałabyś osiągnąć dzieląc taras. I od razu zaznaczam, że to tylko - niedopracowany pomysł . W zależności od szerokości tarasu mogłyby to być 2 lub 3 drewniane donice, nie okrągłe - prostokątne. Donice na kółkach. Jeżeli pozwala na to podłoga.

Deski na donicach ułożone w poziomie. Mogłyby być połączone - donice, zawiasami - tak aby raz stały w szeregu a innym razem w zygzak. Kiedy chciałabyś zdjąć tę przegrodę, można byłoby odsunąć je pod ścianę lub na brzeg tarasu.

Pomyśleć tylko trzeba o roślinach - które spełnią rolę przegrody. A może w donicach mogłyby być zamontowane podpory pod pnącza. Jakaś ładna ażurowa kratka. Żeby była stabilna - z rogów donic do góry trójkąt i górą połączone. Przy wiecznie zielonym bluszczu lub czymś podobnym mogłabyś czasami dosiewać - dla mamy : groszek pachnący, lub fasolę ozdobną ???

Może podobałoby jej się to, że można zmieniać aranżację :D a może tylko bratki na dole do tego bluszczu? - to tylko jeden z pomysłów - zresztą nie wiele wiemy chyba jeszcze o Twoim tarasie.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znalazłam jeszcze takie przegrody- wypełnienie środka też może być różne w różnym czasie, pełne i częściowe.

Kwiaty lub materiał - bambus lub cokolwiek co Ci zagra w duszy...

Taka aranżacja tarasu - ustawienie dowolne, forma dowolna - to co widać, może być tylko inspiracją według mnie nie pasuje do drewnianego tarasu ale do wielu - nowoczesnych domów - tak

 

http://img19.imageshack.us/img19/8793/hebelcolumns.jpg :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!!

 

 

Taras ma wymiary około 12-13 metrów szerokości a głębokości około 3,5 metra. Niestety nie zdążyłam wkleić zdjęcie.........musiałam do pracy jechać. Jutro jak się wyśpię to postaram się wrzucić.

Generalnie to taras jest w trakcie robienia, ale co nieco będzie widać.

 

An.i dziękuję za podpowiedzi................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla mnie jeszcze ta materia ale przytulić oko do pięknych tarasów warto bo to pouczające i miłe.Niestety jak każdy mam swoje wyobrażenie w wyglądzie tarasu i jego funkcjonalności.Taras Mikazuu w większości oddaje to coś co chciałbym mieć tyle ,że sprawą bardzo indywidualną pozostaje samo usytuowanie barierek,murków itp.Właśnie nigdzie nie mogę znaleźć fotek które by jakoś naprowadzały i inspirowały do stworzenie czegoś u siebie.A może w ogóle dać sobie spokój z nimi? :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czekam na taras, póki co jest dziurą w ziemi :) Mogę się jedynie pochwalić zakupem cudownego siedziska w czerwone kwiaty w myin.pl. Zimą będę je wnosić do pokoju, będzie pasowało do nowoczesnego wnętrza :) Mam też już kupione tuje i cisy do obsadzenia tarasu. Zanim urosną taras będzie gotowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie takie wykonczenie tarasu, niestety nie znam nazwy tych plyt, bylabym wdzieczna gdyby ktos napisal ich nazwy :wink:

 

http://i33.tinypic.com/zu5kw1.jpg

 

Witam,

Taras będę robić dopiero w przyszłym roku ale szukam inspiracji podobają mi się zarówno tarasy drewniane jak i z kamienia.

Takie wykończenie podoba mi się bardzo tylko nie wiem czy będzie pasował do mojego domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dardurdka, An.i, Słoneczko,

dziękuję za Wasze opinie.

 

Marzy mi się taras jako przedłużenie salonu/domu.

Mam takie miłe skojarzenia i wrażenia z tarasu

moich rodziców. Taras pod balkonem/spory prostokąt/

wokół barierki, słońce zagląda na niego późnym popołudniem

i o zachodzie. Ogromnym plusem takiego tarasu jest to że

można na nim spędzać wiele godzin - wykonywać rozmaite

prace domowe, odpoczywać i biesiadaować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas własnie robi się taras...

to zdjęcia z prac trwających, jak będzie ukończony wkleję efekt końcowy:

http://foto2.m.onet.pl/_m/84148e7472513b2d636b38c30db1b91e,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/08359be4d1cf2858cfcaae35ecc45f04,10,19,3.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/f1f1f19f3909f791add3a6abad343aaa,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/7c8c66f915647a68feb02d23f1c81458,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/005d2571c4ac113ef04e01306f9f4ae7,10,19,0.jpg

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...