Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
Gość Konto usunięte_12*
JTD ładnie i estetycznie wykonany jest Twój taras - myślę że go dobrze zabezp. przed wilgocią bo moim znajomym po 3 latach płytki zaczęły po zimie pękać ( fugi ) i odpadać - ale kładli " fachowcy " :) Planujesz jakieś zadaszenie ?

Dzięki za uznanie :)

Mój taras nie boi się wilgoci, bo wykonałem tam kolejno (licząc od góry

- w dół) następujące warstwy:

- 10 cm suchego betonu

- 10 cm ubitego piasku.

- dwa metry gruzu ceglanego z rozbiórki starych zabudowań przemieszanego z piaskiem (gruz został tam "zadołowany", aby nie płacić za wywózkę :D). Ziemią z wykopanego dołu zasypałem nierówności działki.

Fugi wykonałem żywiczne. Są elastyczne i świetnie przepuszczają wodę, co sprawdziliśmy już podczas letnich ulew.

Dodatkowo taras ma lekkie pochylenie (ok. 2%), co powoduje, że nadmiar wody spływa w dół.

Zadaszenia nie planuję, bo:

1. na ścianach mam styropian

2. nie odpowiada nam (mnie i żonie) estetyka takiego baldachimu, jak nad wystawą sklepową :o

Mamy za to demontowalny (na zimę) parasol z obciążnikiem, stół i krzesła.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość Konto usunięte_12*
Taras prezentuje się świetnie. Od siebie dodałabym tam jeszcze jakąś barierkę lub duże donice żeby "zamknąć" przestrzeń.

Barierek nie chcieliśmy, bo nasi goście się raczej ...nie upijają (i my też nie) ;) :D

Dodatkowo barierki przypominały by mostek kapitański, a przecież

z marynistyką - nie mamy nic wspólnego ;)

Duże donice z roślinkami są już schowane w cieplejszych pomieszczeniach..

Pzdr.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Chciałbym przy okazji dodać, jak do budowy tego tarasu wykorzystałem stare cegły pochodzące z rozbiórki starych zabudowań.

Murek z "podwójnej" cegły wykonał i otynkował fachowo murarz. Sam go potem obustronnie zabezpieczyłem przed wilgocią Dysperbitem, a część ponad gruntem pokryłem tynkiem mozaikowym.

Górna warstwa cegieł, to warstwa stojąca na tzw. "trójkę" (to fachowy termin murarza). To właśnie na tych cegłach (po otynkowaniu) nałożyłem obróbki blacharskie z resztek blachy pochodzącej z pokrycia dachu.

Na fotce moja dzielna małżonka, która w niczym mi nie ustępowała podczas jego budowy:

Przyszytaras.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja przy wyborze płyt na na taras zastanawiałam się pomiędzy płytą VIP Superbuk a PROSPECT z Bruk-betu. Te dwa produkty zasugerował nasz projektant. Ostatecznie padło na Superbruk. Wyszło bardzo ładnie, z użytkownikiem nie ma żadnych problemów. Jak będę na działce to zrobię fotkę i wrzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze płyt na na taras zastanawiałam się pomiędzy płytą VIP Superbuk a PROSPECT z Bruk-betu. Te dwa produkty zasugerował nasz projektant. Ostatecznie padło na Superbruk. Wyszło bardzo ładnie, z użytkownikiem nie ma żadnych problemów. Jak będę na działce to zrobię fotkę i wrzucę.

 

Za żenujące reklamowanie Bruk-betu, to należy się raczej wykasowanie tego posta.

Na fotki raczej nikt czekał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...
  • 6 months później...
Szukam chętnych do zakupu dużych płyt tarasowych ARCHITECT 80x80cm grubość 4 cm ww kolorze jasno-szarym widziałam na żywo i jako jedyne pasują do ponizszych inspiracji. To nowość a producent jeszcze ich nie wyprodukował bo nie ma odpowiedniej ilości zamówień żeby ruszyć z produkcją na sprzedaż. Problem w tym że nie ma tej płyty także na wystawkach znalazłam ją tylko w Sosnowcu. Marzy mi się nowoczesny taras a dostępne są tylko płyty Libetu Maxima i firmy Jadar Megan ale to płyty betonowe które trzeba impregnować i wszelkie ewentualne zabrudzenia z tłuszczu , napojów są widoczne do tego płyta Libetu jest bardzo gruba 8cm. Płyta Architect zgodnie z danymi producenta tego nie wymaga: ".. pory w warstwie przypowierzchniowej są zamknięte i wypełnione, zaś powierzchnia licowa pokryta jest powłoką o grubości kilkudziesięciu mikrometrów na skutek kilkuwarstwowego powlekania środkami ochronnymi. Zalakowane powierzchnie posiadają odpowiednio zaplanowany do charakteru wyrobów poziom połysku. Nawet najtrudniejsze zabrudzenia są łatwe do całkowitego usunięcia, w tym po dłuższym czasie oddziaływania. Powierzchnie nie wymagają zasadniczo konserwacji w trakcie użytkowania. "

IMG-20180714-WA0006.jpg

IMG-20180714-WA0007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój taras

 

01187787c3a9b178med.jpg

.

95a38f3d05295a19med.jpg :oops:

.

Jeszcze niedawno wyglądało to tak

1dbd22825451b2e1med.jpg

ale Swierki zaczęły wchodzić do domu . Przyszedł czas by je niestety usunąć - z kilku powodów...

192963ed6499a1a6med.jpg

.

47b87de195edeaf6med.jpg

.

ca35dc8a78b78d44med.jpg

.

28e41f76bd834bc8med.jpg

.

fd6fd27566f51b14med.jpg

 

Od wiosny tak sobie dłubię w wolnych chwilach...

Kamienie granitowe miałem od rodziców , którzy nie wybudowali na tym swojego domu.

Zorganizowałem ziemię - 3 tatry, na wypełnienie za 3 stówki .

kupiłem betoniarkę , pisaek i cement

 

Powstaje w bólach bo towaru sporo . Jeden rządek to setka kamieni - około 30/35 sztuk to jedna tona :p , a rzędów będzie 6 . Aktualnie mam 4 wymurowane , piąty spasowany do klejenia + jeszcze fundament zbrojony pod tym . Jednak na razie będę się brał za odkopanie fundamentów i ocieplenie styrodurem zanim to wszystko zasypię 40 tonami towaru (koło 10t już zwiozłem) . Niestety tyle bo dom stoi na lekkiej skarpie i różnica poziomu między podłogą w domu a końcem tarasu to ponad metr (widać na ostatnim zdjęciu) , wymiary tarasu 4,5 na 10,5m . Koniec robót - klejenie kolejnych dwóch warstw planuje raczej dopiero na przyszły rok , czy nazbieram do tego czasu kase na warstwę wierzchnią to się okaże , ale chyba będzie krucho .

Miałem różne pomysły na wykończenie np drewnopodobna deska betonowa , plaża z morskiego piasku (żona chciała mnie wygnać z domu) , ale zakończy się chyba na małej kostce granitowej

plan jest jeszcze taki by zrobić pergotendę , oczywiście własnoręcznie , ale to i tak musze zagrać w eurojackpot

 

422c61883cbc5916med.jpg

.

9a83ffbe48902511med.jpg

.

5e98a450a4a4b945med.jpg

.

2ffd57fac40ac593med.jpg

 

5 lat temu robiłem murek na 3 rzędy do kwietnika , widac go gdzieś na niektórych zdjęciach z prawej strony - 35kamieni długośc jednego rzędu .

Tam tez zaszalałem ze schodkami :cool:

4b823b1c7089a206med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...