Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze pod sosnami czyli nowe życie starej stodoły


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 32,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • DPS

    6661

  • braza

    3758

  • wu

    1831

  • Agduś

    1624

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No bo i tak nie chcesz przyjechać, to co mi pozostało? Tylko sobie pogadać i pogrozić... :lol:

 

Wusia, Ty nie przepraszaj, temat zupełnie nie jest jakiś pilny, a Dewey potrzebuje pilnej pomocy, więc musisz nim się zająć. :(

 

U nas z rana dzisiaj słonko przez chwilę świeci, bardzo przyjemnie jest, choć zimno. :D

Dzień doberek wszystkim! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko! U nas też zimno, a słoneczko na zmianę ze śniegiem mamy.

Na superbudowie po sąsiedzku się ruszyło - ekipa od dachu nawet rozsądnie wygląda i trzeźwi są, więc może nie będzie przeciekał. Za to panowie od reszty właśnie się zabrali za ocieplanie. Wczoraj zdążyli dwie jaskółki ocieplić. Cały dzień im to zajęło. Oszczędnie - tak na oko góra 8 cm kładą. Jednowarstwowo oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, własnie, też muszę już z Sołtysem usiąść i zamówić nasiona eko z Ożarowa, czas najwyższy! Dziękuję za przypomnienie, Wciornastku!

No i gdzieś Ty się podziewała tyle czasu, co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam sprzedają certyfikowane nasiona ekologiczne, to taka duża centrala nasienna, my zawsze tam zamawiamy nasiona. :D

 

Dzień doberek, jakos coraz mniej ludzi tutaj zagląda... :roll: :(

Chyba jakaś mało zajmująca jestem. :(

 

Eeee, no to idę coś w domu porobić, na podwórku znowu zima. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, własnie, też muszę już z Sołtysem usiąść i zamówić nasiona eko z Ożarowa, czas najwyższy! Dziękuję za przypomnienie, Wciornastku!

No i gdzieś Ty się podziewała tyle czasu, co? :D

 

Cześć, Depesiu Konferencjowałam się ekologicznie i zagranicznie

 

 

Żelko ten Ożarów to Mazowiecki a sklep tu http://www.epnos.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depsia, ja do Ciebie wielki interes mam. Bo Ty masz warzywniaczek, tak? Wszyscy wokół zakładają kwiatkowe rabatki, skalniaczki i takie tam a ja chce warzywniak. I pytanie: kiedy siejemy do gruntu?

Wszystko mam miec na polu, żadnych folii, szklarni nie bedę robić, bo mam niezbyt duży kwadrat na ten warzywniaczek przeznaczony, taki akurat na 3 osoby może. Jakby sie okazał za mały to powiekszę za rok.

W domu w takie małe specjalne doniczki posiałam ogórki, pomidory chyba kupię już podrośnięte bo nie wiem czy będę sama umiała wysiać i ile mi wzejdzie. Ale takie rzeczy jak marchewka, pietruszka, koperek, kalarepka, fasolka szparagowa, kalafior itp to kiedy?

 

I nie gadaj że jesteś mało zajmująca bo to jakieś bzdety od rańca.

Ja akurat nie piszę bo nie dotrzymuję kroku wielkim osobowościom tutaj :wink: :wink: :lol:

A wogle to zaczęłam znowu malowanie. Dziecka pokój robię :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, własnie, też muszę już z Sołtysem usiąść i zamówić nasiona eko z Ożarowa, czas najwyższy! Dziękuję za przypomnienie, Wciornastku!

No i gdzieś Ty się podziewała tyle czasu, co? :D

 

Cześć, Depesiu Konferencjowałam się ekologicznie i zagranicznie

 

 

Żelko ten Ożarów to Mazowiecki a sklep tu http://www.epnos.pl

A tak, to moje sasiedztwo!

No. Niech jest i u nas cos dobrego. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie: kiedy siejemy do gruntu?

Wszystko mam miec na polu, żadnych folii, szklarni nie bedę robić, bo mam niezbyt duży kwadrat na ten warzywniaczek przeznaczony, taki akurat na 3 osoby może. Jakby sie okazał za mały to powiekszę za rok.

W domu w takie małe specjalne doniczki posiałam ogórki, pomidory chyba kupię już podrośnięte bo nie wiem czy będę sama umiała wysiać i ile mi wzejdzie. Ale takie rzeczy jak marchewka, pietruszka, koperek, kalarepka, fasolka szparagowa, kalafior itp to kiedy?

 

 

Wiolasz stare przysłowie mówi że groch siany w marcu zbiera sie w garncu, a siany w maju w jaju. Więc kolejno groch, potem marchewka i pietruszka (lub pasterak) - koniec marca poczatek kwietnia, wtedy też rzodkiewkę i koper, potem buraczki od 20 kwietnia, ok 10 maja fasola, najpózniej po 20 maja siejemy ogórki i inne dyniowate i sadzimy pomidory. Co do kalarepy i kapusty to lepiej kupic rozsadze i mozna już smiało w kwietniu ja sadzić.

 

Wilolasz jak chcesz trache info o ekologicznym zasadach uprawy na działkach z poradami odmianami etc to mam przygotowaną prezentacje i jak dasz maila to Tobie prześlę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pojawił się temat warzywniaka :lol:

W zeszłym roku posadziłam sałatę - zdechła :roll: , szczypiorek, koperek i pietruszkę - mrówki zjadły :roll: i chciałabym w tym roku jeszcze raz spróbować :lol:

To podaję Depesiu mojego maila też i może ekologiczne mi się udadzą :lol:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez, choć wołałabym o tym na blogu Wciorniastka przeczytać :wink: :D

[email protected]

W zeszłym roku posiałam w doniczce koperek, pietruszkę i szczypiorek i wszystko diabli wzięli. Fakt jest tez taki, ze podlewać zapominałam. :lol: :oops: :oops: :oops:

Aha i w doniczce posiałam papryczkę, taka ostra. Wyrosła taka bardzo duża i pięknie mi zakwitła.

Potem sie okazało, ze nasiona papryczki po prostu zgniły a wyrosło jakieś zielsko co tu obok na polu rośnie. :lol: :lol: :lol:

No ale.., nie można sie poddawać... :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez, choć wołałabym o tym na blogu Wciorniastka przeczytać :wink: :D

 

Żeluś na blog to juz nietety czasu brak i tak po kryjomu z wami spamuje. A z roslinami jestem związana zawodowo więc jak mogę to pomagam. Zresztą dla rośliny najważniesze aby zielonym do góry :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...