Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dzienniczka AAgnieszk@


Recommended Posts

Wiolu ani się obejrzysz i domek będzie jak marzenie, ale wiem jak nawet niewielki zastój może wkurzać... :evil: Przerabiałam takie kilkudniowe cisze na budowie i myślałam, że w jakąś depresję wpadnę, gdy dużo się dzieje to jestem w swoim żywiole :p

 

Teraz mam problem z oknami, bo chcę dać szprosy ale nie wiem w jakiej konfiguracji, masz jakieś pomysły? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To chyba zależy od gustu. Wg mnie najlepsze do domku dworkowego to podzielenie kwadratowego okna na 4 a prostokątnego na 6. Najbardziej Wg mnie przypomina to dawne dworki. Ale widiałam jeszcze jakieś dziwne konfiguracje, gdzie szprosy były wzdłuż ramy i blisko boków, a dodatkowo były szprosy przy samej górze i samym dole, a środek okna był pusty...

Ja jednak jestem za tym pierwszym sposobem :D

 

Dziś zadzwonili, zeby przywieźć wodę bo murują :lol: czyli zaczęli w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwio, miło mi, że podoba Ci się moja lukarna :p ja tez bardzo ją lubię tym bardziej, że stanowi ona część naszej sypialni i już wyobrażam sobie jak miło będzie posiedzieć wieczorkiem w upalny dzień na balkoniku i patrzeć w dal... :wink:

 

Okna rozrysowałam sobie w skali i zrobiłam cztery różne warianty, wydaje mi się, że wybrałam opcję szprosy :góra i dół, środek wolny, a mniejsze okna dzielone tylko u góry. W przyszłym tygodniu będzie pomiar i klamka zapadnie.

 

Jak już zbuduje ten dom to chyba nie straszne mi będzie podejmowanie najtrudniejszych decyzji... :roll:

 

Pozdrawiam cieplutko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj imienniczko :D

Ile kupiłaś Tyveka na swój daszek - mi powiedziano, że zawsze bierze się 10% zapasu i jeśli chodzi o mój daszek - 228 mkw - to muszę kupić 300 mkw.

 

Zastanawiam się nad kilkoma firmami - dobrą cenę dostałam na Tyveka ale Primo, który wg Pana z hurtowni jest nowością - a w internecie nowością był w 2004 roku :roll: i nie ma o danych technicznych wzmianki :o

 

A co z Dorkenem i Kloberem - wiesz coś ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga :p :p :p

 

Kupiłam na allegro tyvek solid, mój wykonawca go poleca, tu na forum również czytałam wiele dobrego o nim, cene dostałam przyzwoitą, kilka stów zaoszczędzone, w składach na takowa nie było szans nawet będąc posiadaczką "złotej karty" :lol: (RCMB) Wystawiają fakturę vat, transport gratis. Kupiłam 300mkw, a powierzchnia mojego dachu to ok. 230 mkw kupiłam też taśmę do sklejania przy okazji kupna mambrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty długowłosa lasko 8) nie dość, że laska, to jeszcze z taaaakim cudnym tarasem :D Na bank wszystkie imprezy będą odbywały się na nim.... :roll: :wink:

A śniadanko w bikini latem na leżaczku.......... :o

U nas każde powiększenie tarasu będzie związane z wycinkąmoich kochanych choinek - jedna rośnie na wprost drzwi .....jekieś 4m od elewacji....może ją obmuruję tarasem i będzie z niego wyrastała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga :p choinka przy samiusieńkim tarasie...piękna perspektywa, wystarczy 3m szer. tarasu i już jest ok. więc to znakomity pomysł by tę choinkę tam wkomponować mogłaby rosnąć okalana taką zajefajną dużą donicą murowaną.Ja mam w planach takie dwie donice przy schodach z przodu bo powstała nieciekawa wnęka między schodami a garażem :wink:

 

... już się nie mogę doczekać tych śnadanek w bikini na tarasie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola postumenty kupujesz wraz z kolumnami tzn. możesz bez, ale ja kupiłam od razu dostosowane do wymiarów kregów, z przodu są 35-tki, z tyłu 30-tki. Moje kolumny wraz z postumentami kupiłam w "Mrówce" w Sanoku bo tylko tam mieli takie, w innych składach proponowali papierowe tuby bez postumentów :-? Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , ja jeszcze w sprawie okien, czy okna montowałaś razem z parapetami wewnętrznymi i zewnętrznymi, czy zostawiałaś miejsce na nie, a jesli tak to ile szczeliny pod spodem powinno się zostawić? Ale namieszałam...

_________________

 

Cześć AAgnieszk@!

Nie wiem jakie okna będziesz miała. Nasze są z uszczelkami podparapetowym wysokości ok. 3cm. Spokojnie zamontowaliśmy je kilka miesięcy temu i dopiero teraz zaczynamy myśleć o parapetach.

Pozdrawiam, beata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie, będzie bo okap robimy szeroki na 120 cm, to będzie można stać koło domu w czasie deszczu :p

 

Duzo nerwów mnie ten dach kosztuje, wiele ważnych decyzji trzeba podjąć, koszty rosną... ale podoba mi się nasz "daszek" bardzo, choć dwuspadowy bez wątpienia byłby o wiele tańszy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...