Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Modelowe opóźnienie - komentarze


Recommended Posts

  • 1 month później...
Zmieniło się rzeczywiście, bo jeszcze rok temu była tam poręba w lesie. Oczywiście cieszymy się szalenie :lol: , ale do końca jeszcze duuuuużo do zrobienia.Co do płytek dziękuję za tak miłe słowa ! Bardzo żałuję ,że wpadłam na pomysł malowania dopiero przy ostatnich płytkach, trudno , teraz przerzuciłam się na porcelanę . Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę zaprezentuj proszę swoje dzieła. Teraz wszyscy tak pędzą, że nawet trudno odkryć czy ma się jakieś talenty plastyczne :roll: Może dlatego to taka rzadkość... Moja teściowa robi przepiękne serwety na szydełku, po prostu dzieła sztuki. Jednak co dzieło rąk i talentu to nie maszyna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieła to chyba za duże słowo :oops: :wink:

http://images28.fotosik.pl/176/950d8f24cb410519.jpg

 

http://images30.fotosik.pl/176/8ef945095f04bfb4.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/177/b3a6eb41c89988e9.jpg

 

To na razie wszystko, nie mam czasu na malowanie większej ilości ( wiadomo- budowa), ale filizanki już zakupione i czekają na lepsze czasy, a ja będę sie w najbliższym czasie realizować jako dekorator powierzchni płaskich w domku :wink: .Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Renka! Dzięki za życzenia. Zdjęcie super !!!- ponieważ dwa takie już mi się swego czasu wykluły, mam nadzieję , że życzenia nie spowodują wylęgu kolejnych trzech jednocześnie :wink: :wink: :wink:

Dawno tu nie zaglądałam, malowanie powierzchni płaskich daje się nam nieźle we znaki i na nic nie ma czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dawno nie zaglądałam do was, a tu do zamieszkania jeden krok :D super :D a jak będziecie naprawiać ten źle polakierowany parkiet? mam nadzieję, że już nic nie popsuje szyków i przeprowadzka tuż, tuż. Podziwiam wasze gipsowe zmagania.

Ja pozostanę przy moich tynkach cementowo wapiennych. Tylko jak pomalujemy garaż w i okaże się, że tynki są do gazu to będę płakać i robić gładź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witajcie :)

Co u Was słychać? Mam nadzieje że już na dobre tam zamieszkaliście i nikt Wam większych numerów nie odprawiał ;)

 

Ja mam pytanie.

Chcemy wybudować podobny do Waszego dom (ten drugi modelowy :p ) i także zastanawiam się nad podpiwniczeniem.

Ile Wam podrożył ten zabieg koszty budowy? (tak chociażby w przybliżeniu :p)

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Ha!

Nie zaglądalismy tu ponad pół roku bo nie było czasu, więc sorry za tak haniebne opóznienie w odpowiadaniu. Nie wiem czy do czegokolwiek się jeszcze Wam to przyda. Piwnica "na oko" (dokładnie tego nie zliczaliśmy) podwyżyła koszty budowy o jakieś 20-25 tys zł. Ale tak naprawdę koszt budowy piwnicy zalezy też od warunków gruntowych jakie się ma na działce u nas woda jest 5m poniżej fundamentu .

Dziś , już mieszkając, oceniamy, że warto było podpiwniczać .Dom jest na stoku, w piwnicy mamy garaż do którego wjeżdżamy po płaskim i jest miejsce na różne: kosiarki, łopaty, rowery, narty , zgrzewki wody mineralnej i mnóstwo innych niezbednych rzeczy, które trudno by było upchnąć w domu, a wygodnie trzymać w piwnicy . Pozdrawiamy. Powodzenia w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przeprowadzki!!! :D :D :D Bardzo się cieszę, że nie zmogły was żadne przeciwności :D :D :D

Czytałam już wiele historii budowy i nasuwa mi sie nieodparta myśl, że budowa od pewnego momentu zamienia się w poprawianie po poprawianiu :evil: Mile widziane zdjęcia domku, a na pewno kuchni z niepospolitą glazurą :wink:

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Malowałam farbami firmy Pebeo- Porcelaine 150. Wszystkie informacje można znależć w internecie.To są farby do malowania porcelany utrwalane na gorąco(są jeszcze na zimno, ale z tymi nie mam doświadczenia). Malujemy, potem minimum 24 godziny schnie, a potem na 35 minut do piekarnika nagrzanego do 150 stopni. Temperatura jest ważna- moja kuchenka ją zaniżała (tzn. pokazywała, że jest 150, ale widocznie nie było) i po piewszym wypalaniu mogłam zeskrobać wzorek paznokciem.

Kafle wiszą na ścianie już dwa lata i nic im się nie dzieje, filiżanki myję w zmywarce, a różyczki mają się dobrze.

Gdybyś miała jeszcze pytania to chętnie odpowiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Renka Grabow ! Też mieszkamy i się urządzamy, ale zostało nam ogrodzenie, taras, balustrady, wykończenie garażu i mnóstwo różnych drobiazgów. Chwilami mam wrażenie, że gdy to wszystko zakończymy to cała reszta będzie się nadawała już do remontu.. i zabawa zacznie się od nowa :-? . Ale i tak jest extra :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...