Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

To był dobry zakup ! :)


Last Rico

Recommended Posts

Witam

 

Jest tyle różnych rzeczy na świecie, jedne dobre, drugie gorsze, a trzecie całkiem do niczego...

Pomyślałem że może warto aby powstał wątek w którym, ludzie wyłącznie zadowoleni z zakupu

mogą innym ludziom pokazać i zarekomendować dowolny towar jako sprawdzony i godny polecenia.

Można tu, a nawet trzeba podać jego zalety, ale warto też napisać o ew. wadach jeśli są.

To nie musi być zaraz nowa łódź motorowa :), ale drobne rzeczy które się bardzo sprawdziły,

oczywiście łódź też może być, ale i farba do stali która nie schodzi już 6-ty rok, i szlifierka której

nie da się zabić, ale też jakaś spinka do otwartych torebek z przyprawami. Dobra książka,

albo szminka która nie zostawia śladów na białym kołnierzyku :D, wygodny w używaniu czajnik,

coś co sprawiło i DALEJ SPRAWIA radość z trafionego zakupu.

Może twojego (tu wpisz... co chcesz ) ktoś nie zna, a warto żeby poznał, bo to udany produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może zacznę :)

Chciałbym przedstawić mały, bardzo poręczny obrotomierz praktycznie do wszystkiego co wiruje.

Od wentylatora, poprzez szlifierkę, silnik pralki itp... do silnika samochodowego, pokazuje nawet

częstotliwość sieci 230V :) Mierzy od 30 do 99 990 obr/min. Bardzo pomocny w sprawdzeniu czy np.

urządzenie ma wymagane obroty czy nie, rozpoznawaniu ilości obrotów silników elektrycznych bez

tabliczek znamionowych, wystarczy zbliżyć obrotomierz do obracającego się wirnika.

Mógłby czytać z trochę większej odległości, ale i tak mi pasuje :)

 

http://img65.imageshack.us/img65/1039/obrotomierz5kp8.jpg

 

Odchudziłem zdjątko, bo było zbyt ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie to uczucie, kiedy w trakcie pracy "pada" narzędzie? Mam jedno którego jestem pewien zawsze. Nie kupiłem go. Dostałem w prezencie 27 lat temu. Drobiazg, ale miło się nim pracuje. Śrubokręt, a własciwie uchwyt do bitów. Produkt firmy Magnatec z USA. Magnes bardzo mocny, sama tulejka w którą wkłada się bity to podobno materiał opracowany dla NASA. Oczywiście nic nie jest doskonałe. W rączce był magazynek na 3 bity zamykany plastikową zakrętką. Gwint szlag trafił po paru miesiącach używania. Zatkałem dziurę korkiem od wina (czerwonego) :D i używam, używam, używam. Inna sprawa to jakość samych bitów. Te po 2 zł za 10 czy 20 sztuk nie nadają się do użytku. By mieć pewność trzeba niestety płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENAULT MEGAN SCENIC - nikomu nie polecam. Nikomu nawet wrogowi :roll:

 

Psuje się non-stop.

Tu miały być reklamowane dobre produkty.

 

Udało mi się wiele takich kupić.

N.p. wkrętarka akumulatorowa firmy "kogucik".Rewelacja,cały dom tym zkręciłem.Niedawno wymieniłem szczotki,bo zjechały się do zera (po paru latach).

N.p. bit krzyżakowy produkcji radzieckiej.Po kilku zjechanych bitach (również tych pięciogwiazdkowych dla profesjonalistów) znalazłem w moich szpargałach ruski bit chyba jeszcze z lat 80-tych.Nie do zajechania.Myślałem żeby go dać do analizy, co to za stal.

N.p. wyrzynarka firmy "kogucik" kupiona za 20 DM (tak,tak,jeszcze za marki) na flochmarkt-cie.Mnóstwo rzeczy nią zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zakupem w całej historii mojego życia była zmywarka do naczyń ;-) I nie sądzę, zeby kieydkolwiek jakiekolwiek inne urządzenie zrzuciło ją z pierwszego miejsca moich hitów zakupowych ;-)

 

Zgadzam się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos radzieckich wynalazków. Ładnych kilka lat temu od "kupców ze wschodu" kupiłem: "ałmaznoje swierło" czyli wiertło diamentowe. Wyglądało dość pokracznie. Krótki pręcik zakończony kulką w której były umieszczone 2 syntetyczne diamenty. Rewelka. Wywierciłem tym prawie 200 otworów w żelbecie, przewiercająć beton i żelazo. Jedyby mankament, tzw diamentowe wiertła miały tylko jeden kaliber. 6,35 mm :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wątek się rozwija, bo to świadczy o tym, że są dobre rzeczy na tym świecie :)

ale mam prośbę do piszących. Proszę o podawanie nazwy dobrego sprawdzonego produktu,

opisu lub zdjęcia, ostatecznie linku. Chodzi o to, że np. zmywarek jest wiele, a my chętnie

byśmy poznali konkretny typ konkretnej firmy, to może ludziom bardzo pomóc w zakupie

sprawdzonego modelu. Pozdrowienia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem: "ałmaznoje swierło" czyli wiertło diamentowe. Wyglądało dość pokracznie. Krótki pręcik zakończony kulką w której były umieszczone 2 syntetyczne diamenty. Rewelka.

 

Tomku czy takie ? :lol: :lol:

 

 

http://img65.imageshack.us/img65/4160/wierto5ba1.jpg

 

To zdjątko też odchudziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem: "ałmaznoje swierło" czyli wiertło diamentowe. Wyglądało dość pokracznie. Krótki pręcik zakończony kulką w której były umieszczone 2 syntetyczne diamenty. Rewelka.

 

Tomku czy takie ? :lol: :lol:

 

 

http://img59.imageshack.us/img59/4469/wiertopa9.jpg

 

Tocz'no :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zmywarek: ja eksploatuję Boscha, maszyna pracuje bezawaryjnie dziewiąty rok.

 

Podzielam zdanie! ja eksploatuje Boscha Silence i jest to mój zakup dziesięcioleci! Po nim następne miejsce to Xsara diesel.Od 2000 roku wymieniłam tylko pasek rozrządu, wylewam płyny oraz paliwo.(tfu tfu:>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kosz kopany" :D

 

Konkretnie chodzi o szafkę pod zlewem, w której są na drzwiach zamontowane pojemniki na śmieci (segregacja). Nie ma żadnego uchwytu, otwiera się ją kopnięciem i cała wyjeżdża na sprężynie. Przy mokrych rękach w kuchni - rewelka. Żadnych zacieków, pochlapań, tłustych śladów, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie! ja eksploatuje Boscha Silence i jest to mój zakup dziesięcioleci!

 

To już druga taka informacja o zmywarce Boscha :)

 

I ja dołączam do zadowolonych ze zmywarki Boscha, użytkuję takową o 13 lat i jest bezawaryjna.

 

Najlepszym zakupem w całej historii mojego życia była zmywarka do naczyń ;-) I nie sądzę, zeby kieydkolwiek jakiekolwiek inne urządzenie zrzuciło ją z pierwszego miejsca moich hitów zakupowych ;-)

 

Capricorn zgadzam się

Wg mnie zmywarkę z pierwszego miejsca mogłoby wyeliminować w przyszłości takie urządzonko- pralka do której wkładasz brudne ciuchy a wyjmujesz czyste, suche, wyprasowane i równiutko poskładane :wink: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu musisz być szalenie zadowolona ze zmywarki skoro informacja pokazała się aż trzy razy :wink: :D

 

A jeśllichodzi o urządzonko o ktorym marzysz, pralce co upierze, wysuszy, uprasuje i równiutko poskłada to już takie jest. Potrafi nawet poukładać w szafie. Niestety kupić go nie można. Tylko leasing.

To cudo nazywa się Marysia :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...