Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Mam pewien dylemat "okołoGK", chciałbym @Rom-Kona lub innych fachowców prosić o radę. Tutaj temat:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332662-Jaka-masa-gipsowa-%28nietypowe-zastosowanie%29

Kto wymyślił "technologie" klejenia płyt na grzebień? Jeśli chodzi o gips to może Nida Start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.

Temat szeroki...

Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?

Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.

Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.

 

Jest ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wymyślił "technologie" klejenia płyt na grzebień? Jeśli chodzi o gips to może Nida Start?

 

Gdzieś w międzyczasie wygrzebałem Twojego posta w którym piszesz że gips szpachlowy Nidy jest b. twardy, miałem akurat otwarty woreczek 2kg takiego (jakoś tak wyglądał: http://image.ceneo.pl/data/products/32117342/f-dolina-nidy-gips-szpachlowy-szary-5907783220067.jpg) i użyłem dziś na próbę (robiłem większe te dziuru i dodałem dużą podkładkę pod wkręta). W sumie może jutro zrobię dalszy test i sprawdzę jak to trzyma. A potem (jak czas pozwoli) będę myślał co z tym robić dalej.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w międzyczasie wygrzebałem Twojego posta w którym piszesz że gips szpachlowy Nidy jest b. twardy, miałem akurat otwarty woreczek 2kg takiego (jakoś tak wyglądał: http://image.ceneo.pl/data/products/32117342/f-dolina-nidy-gips-szpachlowy-szary-5907783220067.jpg) i użyłem dziś na próbę (robiłem większe te dziuru i dodałem dużą podkładkę pod wkręta). W sumie może jutro zrobię dalszy test i sprawdzę jak to trzyma. A potem (jak czas pozwoli) będę myślał co z tym robić dalej.

Ponawiercaj otwory fi8-10mm i pistoletem wstrzyknij piankę niskoprężną ale z rozsądkiem , nie za dużo bo pogorszysz sprawę - plyte pianka moźe oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.

Temat szeroki...

Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?

Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.

Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.

 

Jest ryzyko.

 

Więc tynki są prawie skończone. Robione od początku września parter, po kilka worków co sobotę.

Poddasze otynkowane było do początku lipca.

W zasadzie zostało do wrzucenia około 10 worków.

Myślałem by odczekać że 2 tygodnie, a potem ruszyć z poddaszem. Na cały dom bez piwnicy około 160 worków.

Czy zaszkodzi płytom KG?

Czy wylewka wiosna wyrządzi szkody. Bo bardziej się martwię o to drugie.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tynki są prawie skończone. Robione od początku września parter, po kilka worków co sobotę.

Poddasze otynkowane było do początku lipca.

W zasadzie zostało do wrzucenia około 10 worków.

Myślałem by odczekać że 2 tygodnie, a potem ruszyć z poddaszem. Na cały dom bez piwnicy około 160 worków.

Czy zaszkodzi płytom KG?

Czy wylewka wiosna wyrządzi szkody. Bo bardziej się martwię o to drugie.

 

Mnie bardziej niepokoi brak ogrzewania zimą. Robiłem poddasza przed tynkami i posadzkami. Nic się nie stało i mogę dac nawet gwarancję. Ale jak zachowa się poddasze zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej niepokoi brak ogrzewania zimą. Robiłem poddasza przed tynkami i posadzkami. Nic się nie stało i mogę dac nawet gwarancję. Ale jak zachowa się poddasze zimą?

 

Mozna wstawić piecyk na prąd.

Od 2 lat utrzymuję tym sposobem parter na plusie.

Tylko jaka temperatura by była wskazana?

Sciany z silatów, nie ma problemów z przerwami w grzaniu pomiędzy dzienną i nocną.

Dom jest ocieplony z zewnątrz.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wstawić piecyk na prąd.

Od 2 lat utrzymuję tym sposobem parter na plusie.

Tylko jaka temperatura by była wskazana?

Sciany z silatów, nie ma problemów z przerwami w grzaniu pomiędzy dzienną i nocną.

Dom jest ocieplony z zewnątrz.

 

Do prac szpachlarskich temperatura musi być powyżej zera. I dobrze byłoby gdyby już niżej nie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiercaj otwory fi8-10mm i pistoletem wstrzyknij piankę niskoprężną ale z rozsądkiem , nie za dużo bo pogorszysz sprawę - plyte pianka moźe oderwać.

 

Taki właśnie mam dalszy plan. Tak jak piszesz, piankę na "niskiej prędkości", bo zbyt dynamicznie sikana może wypchnąć płytę (już się przekonałem przy innej okazji że to spora siła). Mam niezagospodarowany karton pianki (niby montażowa do okien, Illbruck 070, ale z tego co pamiętam GK i silki trzyma świetnie, jeszcze sprawdzę). Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonać poprawnie stelaż przy oknie jeśli ma się do dyspozycji 1 krokwię? Do krokwi przyjdzie wieszak grzybkowy a do ściany UD; na jednym wieszaku profil CD będzie latał. Jak to ogarnąć? Wiem że się robi najpierw całość i potem wycina, ale po wycince będzie latać wszystko :)

Proszę nie patrzeć na wełnę - będzie ściągana i poprawiana.

IMG_20161119_140745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonać poprawnie stelaż przy oknie jeśli ma się do dyspozycji 1 krokwię? Do krokwi przyjdzie wieszak grzybkowy a do ściany UD; na jednym wieszaku profil CD będzie latał. Jak to ogarnąć? Wiem że się robi najpierw całość i potem wycina, ale po wycince będzie latać wszystko :)

Proszę nie patrzeć na wełnę - będzie ściągana i poprawiana.

[ATTACH=CONFIG]373973[/ATTACH]

nie-tylko-wełna-spierdzielona-.okno-tez-jest-do-poprawki-(laty-i-fartuch-dostawic-ehhh-te-bieda-domy).a-profile-wystarczy-ze-zaczepisz-o-wieszaki-na-krowiach-nic-nie-bedzie-latac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.

scianka-schody-1a.jpg

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.

[ATTACH=CONFIG]374465[/ATTACH]

górę-kleisz-dół-na-płaskowniku-ze-środnika-UW100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

chciałem podpytać czy sposób wykonania ocieplenia na poddaszu jaki zrealizował mój wykonawca jest poprawny?

W pokojach jest wyjątkowo zimno i po poszukiwaniach przyczyny postanowiłem zrobić "odkrywkę" i zajrzeć za ścianę z karton-gipsu. Wełna schodząca z dachu kończy się 0,5 m nad podłogą i powstaje przez to pusta przestrzeń między starą ścianą a nowym regipsem. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

 

WhatsApp Image 2016-11-29 at 23.06.19.jpg.

 

Wykonawca twierdzi, że jest to wykonane zgodnie ze sztuką ponieważ od zewnątrz jest położony styropian (15 cm) który powinien wystarczająco izolować.

Czy mam prawo wymagać od niego demontażu ścian na poddaszu i dołożenia wełny w puste przestrzenie?

 

A jeżeli w ten sposób wykonuje się standardowo izolacje czy dołożenie waty we własnym zakresie polepszy izolację poddasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

chciałem podpytać czy sposób wykonania ocieplenia na poddaszu jaki zrealizował mój wykonawca jest poprawny?

nie jest to poprawnie zrobione

W pokojach jest wyjątkowo zimno i po poszukiwaniach przyczyny postanowiłem zrobić "odkrywkę" i zajrzeć za ścianę z karton-gipsu. Wełna schodząca z dachu kończy się 0,5 m nad podłogą i powstaje przez to pusta przestrzeń między starą ścianą a nowym regipsem. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

 

[ATTACH=CONFIG]374677[/ATTACH].

 

Wykonawca twierdzi, że jest to wykonane zgodnie ze sztuką ponieważ od zewnątrz jest położony styropian (15 cm) który powinien wystarczająco izolować.

Czy mam prawo wymagać od niego demontażu ścian na poddaszu i dołożenia wełny w puste przestrzenie?

 

A jeżeli w ten sposób wykonuje się standardowo izolacje czy dołożenie waty we własnym zakresie polepszy izolację poddasza?

to, nie jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. a, błąd leży w ułożeniu folii.. okłądzinę kolankowej trzeba rozebrac i folie polaczyc ze ściana kolankowa.i ponownie oplytowac przedscianke.. i na marginesie, ulozona jest folia budowlana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

są schody dwubiegowe ze spocznikiem, chcę zabudować "podschodzie" tj. postawić ściankę między biegiem dolnym i górnym (najchętniej nie do samej podłogi parteru). Na jakich profilach to zbudować, na CD (co 60? co 40?) i UD będzie OK? Myślę o czymś jak w załączniku.

[ATTACH=CONFIG]374465[/ATTACH]

górę-kleisz-dół-na-płaskowniku-ze-środnika-UW100

 

Dół jak? Na płaskowniku ze środnika (z profila? słownik w komórce?) UW 100? Cóż to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce połozyc podłoge na strychu ale pod wata niema foli paraizolacyjnej i teraz pytanie.

Jak ja połozyc na stropie bez sciagania regipsu? Da sie od gory, pewnie tak tylko czy kłasc po calosci kryjac belki czy wycinac pasy i kłasc tylko na regips co bedzie lepsze ? A może jest jakies inne/lepsze rozwiazanie?

 

Poratujcie jakims rozwiazaniem bo mi wata zaplesnieje na strychu (plozone sa juz tam plyty mdf bo graciarnia potrzebna jak nic)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...