Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Do Twoich wątpliwości.

 

Skoro je masz i widzisz co się stało u Piczmana (chociaż on więcej sypnął niż Ty planujesz, nic nie stoi na przeszkodzie zagęszczenia wieszaków czy też tak jak zrobił to Piczmam. Zawsze będziesz spał spokojnie. Dużo roboty z tym nie ma, a koszt też niewielki . . .

 

Tak staram się właśnie robić, ale wolę zweryfikować swoje wnioski z Wami:

- że płyta Ogień zwiększa nośność sufitu (dot. sypkiej izolacji, vide wspomniana broszura Siniat),

- że rozstaw głównych (górnych) co 95 z wieszakami co 75cm (wg.Knaufa do 0,30 kN?) powinien być OK (nie chcę przeginać z zagęszczeniem, to w sumie kosztuje),

- wkręty na płytach też mogę zagęścić (do 12cm?), o ile to ma sens i nie zaszkodzi (nie mam pewności, pytam)

 

Piczman miał 50cm (a miejscowo więcej, stąd może poszło), i granulat wełny (objętościowo nieco cięższy) profile niewiemjakie (05 06?).

 

Pozdrawiam (i czytam dalej ten wątek...)

 

EDIT: PS. stosował ktoś może folię paroizolacyjną Rockwoola? Kosztuje tyle co ten Isover Stopair (lepsza/gorsza,takasama?) ale można ją kupić w szerokości 4m, i większość pomieszczeń miałbym bez łączeń...

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czytasz watki czy udajesz? uzywa rozwodnionej masy vario.

To chyba Ty udajesz że czytasz... do midflexa i papierowej na obwodzie stosuję (już) wiaderkową bo łatwiejsza w stosowaniu. Do TT na płaszczyznach i wszelkich wypełnień ubytków nadal stosuję Vario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad oknem musi być rynienka i dobrze zrobiona membrama.... bo inaczej przecieknie jak sniegu nawieje. Najcześciej dekarze dają fartuch dokoła okna z membramy..

http://cdn20.muratorplus.smcloud.net/t/image/thumbnails/69185/okno_dachowe_kolnierz_300x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

http://www.muratorplus.pl/technika/oknadrzwi/okna-dachowe-montaz-kolnierza-okna-dachowego-do-pokryc-falistych_80807.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro od wewnątrz spod fwk przy oknie widzisz blachę - to nie trudź się z dachówką - ba fartucha nie ma.

 

pod dachówką jest tylko gąbka nie widziałem fartucha :(

 

Czyli co teraz radzicie ?

 

20131125_130137.jpg20131125_130059.jpg20131125_125818.jpg

 

moje wykończenie prawdopodobnie wygląda tak - http://nabudowe24.pl/upload/kolnierz_ezv%5B20%5D.jpg bo nazywa się EDW M06 1000 veluxa

 

jak powinienem postąpić z tymi dziurami w membranie ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez celulit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z troszkę innej beczki a mianowicie planuję poddasze użytkowe i o ile sprawa na skosach jest prosta czyli 15cm wełny między krokwie i 15 pod (krokwie 18cm) o tyle na suficie poddasza już troszkę problem. Jętki mam tak jak krokwie 18 cm i jak to rozwiązać doradźcie:

 

opcja 1

5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę (pustkę powietrzną) a na jętki płyta osb (czy płyta osb też może być traktowana jako pewien rodzaj ocieplenia????)

 

opcja 2

5cm pod jętki między jętki 18cm bez szczeliny a na jętki płyta osb

 

opcja 3

5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę a na jętki jeszcze 10cm wełny i potem płyta osb

 

opcja 4

5cm pod jętki, między jętki 18cm czyli bez szczeliny na górę jeszcze 10 cm wełny i płyta osb

 

I którą opcję wybrać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z troszkę innej beczki a mianowicie planuję poddasze użytkowe i o ile sprawa na skosach jest prosta czyli 15cm wełny między krokwie i 15 pod (krokwie 18cm) o tyle na suficie poddasza już troszkę problem. Jętki mam tak jak krokwie 18 cm i jak to rozwiązać doradźcie:

 

opcja 1

5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę (pustkę powietrzną) a na jętki płyta osb (czy płyta osb też może być traktowana jako pewien rodzaj ocieplenia????)

 

opcja 2

5cm pod jętki między jętki 18cm bez szczeliny a na jętki płyta osb

 

opcja 3

5cm pod jętki między jętki 15cm zostawić tam szczelinę a na jętki jeszcze 10cm wełny i potem płyta osb

 

opcja 4

5cm pod jętki, między jętki 18cm czyli bez szczeliny na górę jeszcze 10 cm wełny i płyta osb

 

I którą opcję wybrać???

 

Jeśli na skosach dasz 2 x 15cm to na suficie łącznie też powinno być około 30cm. Jeśli możesz opuścić sufit (nie będzie za nisko) to daj 15+15,

jeśli za nisko to daj pod jętki 5cm (albo nawet nic) a resztę nad. Pomiedzy płytą OSB a wełną dobrze jak jest szczelina a w płycie otwory wentylacyjne.

W obliczeniach płyty OSB nie uwzględniaj jako izolacji termicznej - zbyt mała grubość a przez to zbyt mała izolacyjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na skosach dasz 2 x 15cm to na suficie łącznie też powinno być około 30cm. Jeśli możesz opuścić sufit (nie będzie za nisko) to daj 15+15,

jeśli za nisko to daj pod jętki 5cm (albo nawet nic) a resztę nad. Pomiedzy płytą OSB a wełną dobrze jak jest szczelina a w płycie otwory wentylacyjne.

W obliczeniach płyty OSB nie uwzględniaj jako izolacji termicznej - zbyt mała grubość a przez to zbyt mała izolacyjność.

 

dzięki bardzo za szczegółową i rzeczową odpowiedź ewentualnie jeśli można odpowiedzieć również na mojego poprzedniego posta dotyczącego systemów albo producentów profili pod regipsy na których pracujecie. (ewentualnie na priv jeśli ktoś nie chce reklamować)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam płyty docięte na krawędziach przy ścianie z przerwą , którą przykryją płytki to czy coś z nią robić? Czy wyrobić sufit na gotowo podjechać płytkami do płyty, zostawić szczelinę i wypełnić akrylem. Podpowiedzcie jak takie łączenie powinno wyglądać w łazience. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam płyty docięte na krawędziach przy ścianie z przerwą , którą przykryją płytki to czy coś z nią robić? Czy wyrobić sufit na gotowo podjechać płytkami do płyty, zostawić szczelinę i wypełnić akrylem. Podpowiedzcie jak takie łączenie powinno wyglądać w łazience. Pozdrawiam
Najlepsze parówy forumowe forumowe powiedzą połączenie ślizgowe:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam płyty docięte na krawędziach przy ścianie z przerwą , którą przykryją płytki to czy coś z nią robić? Czy wyrobić sufit na gotowo podjechać płytkami do płyty, zostawić szczelinę i wypełnić akrylem. Podpowiedzcie jak takie łączenie powinno wyglądać w łazience. Pozdrawiam

Wyrób sufit na gotowo. Płytkami dojedź do płyty i daj akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...