Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Nie, starałem się czytać to forum ze zrozumieniem;) i to pewnie wyszło połączenie trochę Rom-Kon trochę profi45

Jeżeli uważasz że powinienem coś zmienić w swoich założeniach proszę o ukierunkowanie;) i wypunktowanie co można zrobić lepiej

Praktycznie wszędzie stosuję "ślizgi" ponieważ wyślę że wykonane w złych miejscach są miej zgubne niż połączenie sztywne w złych miejscach

 

Zapewne jak wybuduję 2-gi dom będę już wiedział które i gdzie połączenie jest lepsze;)

Prawda podobno leży gdzieś pośrodku i według mnie postępujesz rozsądnie. Jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

profi45 czy gdybyś robił poddasze dla siebie zastosowałbyś pod UD30 taśmę akustyczną czy jest zbędna?

 

Czy wysokość poddasza na gotowo 246cm uznacie za mocno za niskie -dzisiaj chcę zacząć 2-gie pomieszczenie ale nie wiem czy nie wrócić do pomieszczenia pierwszego;) Tam opuściłem sufit chowając płatew i teraz się zastanawiam czy jej nie wyeksponować a wełnę położyć na jentkach

Płatew jest krzywa poskręcana popękana więc musiałbym ją obudować płytą lub może półkę LED wymodzić

Dzisiaj zaszczę od skosu z sufitem muszę się przespać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Zrozumiał bym twoje siekanie problemu gdybyś zastanawiał się nad podjęciem decyzji czyj produkt włączyć do oferty.

Pokaż foty z budowy :D

 

Oj widzę że ktoś podejrzewa, że podszywam się pod jakiegoś lokalnego dystrybutora a ja poprostu ciekawy jestem (nawet bardzo) ale taka moja praca (chociaż nie związana z budowlanką- czasami tylko pośrednio) a jeżeli kolega będzie kiedyś w okolicy Opola to zapraszam serdecznie:rolleyes:

Edytowane przez Andrzej & Grażyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profi45 czy gdybyś robił poddasze dla siebie zastosowałbyś pod UD30 taśmę akustyczną czy jest zbędna?

 

Czy wysokość poddasza na gotowo 246cm uznacie za mocno za niskie -dzisiaj chcę zacząć 2-gie pomieszczenie ale nie wiem czy nie wrócić do pomieszczenia pierwszego;) Tam opuściłem sufit chowając płatew i teraz się zastanawiam czy jej nie wyeksponować a wełnę położyć na jentkach

Płatew jest krzywa poskręcana popękana więc musiałbym ją obudować płytą lub może półkę LED wymodzić

Dzisiaj zaszczę od skosu z sufitem muszę się przespać;)

Mam lekki dylemat ale odpowiem tobie tak. Na montażach w holandii wszystkie profile U przychodziły od razu z doklejona taśmą. Wyeliminowano w ten sposób widzimisię każdego fachmana:),bezapelacyjnie wszystkie obwodowe UW do ścianek powinno się stosować taśmę. To twoja budowa i jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Zabudowa płatwi fajnie wygląda . Sam musisz się przespać z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić coś takiego

[ATTACH=CONFIG]228059[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]228060[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]228062[/ATTACH]

Fajna trumienka! Widać że wyrób gotowy.

Ale można również zrobić to samodzielnie tak jak pokazałem na fotkach (link do fejsa w stopce) z płyty OSB i styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie robisz daj sobie spokój z wełnami z marketów. Pokryj płytami z pianką pir. i zasyp celulozą ,a śmieci z Castoramy i Liroy zostaw dla idiotów.

 

Hmmm z tego względu, że już powoli zaczyna mnie denerwować to ciągle zastanawianie jaką wełnę, jaka grubość, gdzie itp.... a chciałbym zacząć już coś robić to zostanę jednak przy wełnie skalnej, poza tym nie znam tej technologii a nie chcę od nowa zagłębiać się w temat ocieplania poddasza poddasza. Więc zdecydowałem wełna toprock w rolce między krokwie oraz jętki i superrock pod, dlatego superrock ponieważ nie wyobrażam sobie jak miałbym ułożyć 3,5 m pas wełny grubości o 15cm na skosie, żeby go po drodze nie zmasakrować:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fotki

musze jakos ten problem rozwiazać??

a czy moze robiliscie jakieś "zatyczki" na okna dachowe na strychu aby dodatkowo zabezpieczyc przed zimnem??

 

druga sprawa

zastanawiam sie nad ociepleniem stropodachu welną 2x15cm. Dodatkowo sam dach do kalenich 15c, pomiedzy krokwie i folia, aby się nie pyliło na strychu

co sądzicie o takiej grubości i jakie produkty możecie śmiało polecić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tego względu, że już powoli zaczyna mnie denerwować to ciągle zastanawianie jaką wełnę, jaka grubość, gdzie itp.... a chciałbym zacząć już coś robić to zostanę jednak przy wełnie skalnej, poza tym nie znam tej technologii a nie chcę od nowa zagłębiać się w temat ocieplania poddasza poddasza. Więc zdecydowałem wełna toprock w rolce między krokwie oraz jętki i superrock pod, dlatego superrock ponieważ nie wyobrażam sobie jak miałbym ułożyć 3,5 m pas wełny grubości o 15cm na skosie, żeby go po drodze nie zmasakrować:wiggle:

Ja kupiłem Super Matę Isovera z Leroy Merlin,była akutat w promocji i kupiłem jedną na składzie budowlanym,moje wnioski:

-żadnej różnicy nie było( z tego co wiem to po tej promocyjnej cenie przyszła jedna dostawa 150 rolek,poszło w jeden dzień,ja załapałem się na drugą dostawę gdzie przywieźli im 100 rolek,czyli ogólna ilość rolek objętych promocją mała),tak na allegro można było ją dostać za 20gr taniej na metrze,ale koszty transportu były zbyt duże,więc w te wszystkie historię że z marketów to tylko dla idiotów,brałbym z przymrózeniem oka.

Miałem rolkę uni-maty isovera-koszma! strasznie pyli i łatwo się ją rozrywa.

Schwenk 0,39 lepsza od unimaty,mniej pyli,ale nie jest zbita.

Minus Super-maty strasznie długo trzeba ją ciąć(ale to chyba dobrze:) )

Za granicą uzywaliśmy dużo rockwoola i wtedy tylko chciałem użyć takiej wełny do izolacji podasza,bo gdy użwyaliśmy isovera to były to jego najtańsze odpowieniki,i myślałem podobie do Ciebie,ale teraz po zrobieniu sufitu w łazienice super-matą całkowicie zminiłem zdanie o wełnie szklanej.

Jak masz kasę to zainwestuj w wełnę szklaną lub skalną ale bierz tylko ich najlepsze produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na budowie pomagał mi tata pomaga duchem bo pracować nie może (jest po zawale i dochodzi do siebie) podziwiał wełnę Isovera

Jak układał 20 lat temu wtedy to była wełna;) mówi Na tej to można spać ;)

jimhaumman jak kładłem styropian myślałem że będzie ok a wełnie jeszcze nie myślałem

Czy CD przykręcasz do UD czy wszędzie robisz "ślizgi"? Przeczytałem wiele wiele stron tego forum -

ja wykonam tak :

 

skos dół płyta mocowana do profila V,boki skosu na ślizgach, góra skosu-sufit na sztywno z profilem V

sufit do ścian 3x ślizg

Jeżeli źle zrozumiałem czytając forum proszę o poprawę moich założeń

Z profili V już nie zrezygnuję ;) -zakupiłem

 

Jesteś dalej o de mnie z pracą.

Jak narazie tylko zrobiłem sufit w łazience który był prosty,więc zrobiłem go na ruszcie podwójnie zawieszanym.

Potem będe myślał o reszcie.Pogoda dopisuje i muszę skończyć z kopaniem odgromów,utwardzeniem wjazdu,a potem biorę się za przeróbkę kanalizacji i remont łazienki na parterze.

Ja też użyłbym profilu V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi45 dziękuję, czy masz pomysł jak zabudować płatew w google nie pomagają

 

Andrzej&Grażyna Powiem szczarze że nie wiem w czym masz problem wełna to wełna ja kupiłem Super Matę i nawet nie wiem czy jest skalna czy szklana miała być ciepła, Ursa 032 też dobra ale dla mnie był problem z 18cm grubością (daję 18+10)

Wełnę można kupić w dobrej cenie np. na All...gro a zachowując minimum logistyczne dostawę od producenta masz za free musisz przeliczyć...

Np. kupiłem za dużo o 6rolek 10cm ponieważ brakowało mi do 5palet bez tych 6 rolek koszt dostawy ok 530zł

O wiele trudniej niż wełnę jest kupić dobre profile i płyty Wybrałem osprzęt Rigipsa i płyty 4pro i o ile płyty są rewelacyjne to grzybki mimo że 1mm grubości już nie - nie mają podłużnego otworu i wkręt potrafi przesunąć mi uchwyt;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań (bardzo szczegółowych)

 

Czy macie jakąś sprawdzonego producenta taśmy akustycznej?

W jakiej odległości należy montować pierwszy profil CD od ściany równoległej ?

Jakiej długości wieszaki grzybkowe należy zastosować dla ocieplenia pod krokwie 5 cm a jakie dla 15 cm?

Czy przy ociepleniu płytami 15 cm pod krokwie wystarczy stelaż jednowarstwowy na grzybkach czy dwuwarstwowy?

Czy odległość 40cm pomiędzy profilami jest wystarczająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dalej o de mnie z pracą.

Jak na razie tylko zrobiłem sufit w łazience który był prosty,więc zrobiłem go na ruszcie podwójnie zawieszanym.

Potem będe myślał o reszcie.Pogoda dopisuje i muszę skończyć z kopaniem odgromów,utwardzeniem wjazdu,a potem biorę się za przeróbkę kanalizacji i remont łazienki na parterze.

Ja też użyłbym profilu V.

 

Ale teraz zastanawiam się czy nie poprawiać kosztem stryszku Profil V też używałem na razie tylko na dole skosu a 2gi pójdzie dopiero po częściowym opłytowaniu

Jutro muszę sprawdzić czy 246cm poddasza wywołuje u mnie klaustrofobie

Teraz wiele więcej czasu zajmują mi zakupu a decyzje podejmowane są na szybko - koniec roku nadchodzi a do wydania jeszcze trochę kasy - już nie wiem co kupić co by jeszcze vat odliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań (bardzo szczegółowych)

 

Czy macie jakąś sprawdzonego producenta taśmy akustycznej?

W jakiej odległości należy montować pierwszy profil CD od ściany równoległej ?

Jakiej długości wieszaki grzybkowe należy zastosować dla ocieplenia pod krokwie 5 cm a jakie dla 15 cm?

Czy przy ociepleniu płytami 15 cm pod krokwie wystarczy stelaż jednowarstwowy na grzybkach czy dwuwarstwowy?

Czy odległość 40cm pomiędzy profilami jest wystarczająca?

 

Taśma każda jest dobra aby z taśmą przylepną -sprzedawane są grubości od 3cm do 10cm UD30 więc 3cm ja mam 5cm bo taką miałem

Grzybki wszystkie kupiłem 25 cm jakoś nie miałem zaufania gdy mocowanie wypadało na skraju krokwi

Odległości między profilami mam różne - ponieważ płyty kupiłem 2m ustalam wstępnie gdzie profil CD musi się znajdować w jedną i drugą stronę a później to już obojętne najdalej mam 46cm (nie chciałem przeginać i dawać co 20cm;))pozostałe nie przekraczają 40cm przy profilach 0.6mm powinno być ok co do pozostałych pytań dopiero się uczę;) więc może niech inni się wypowiedzą Gdzieś wyżej wyczytasz że grzybki można wydłużyć (nitując je ze sobą)

powinno rozwiązać problem 15 cm pod jętkami Ogólnie u mnie każde pomieszczenie jest inne i zapewne do każdego zastosuję inne rozwiązanie

wstępnie zakupiłem różne akcesoria nie udało mi się kupić łącznika równoległego podwójnego we Wrocławiu ale nawet z płytami 3m był problem dlatego zakupiłam 2m praktycznie będzie bez odpadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań (bardzo szczegółowych)

 

Czy macie jakąś sprawdzonego producenta taśmy akustycznej?

W jakiej odległości należy montować pierwszy profil CD od ściany równoległej ?

Jakiej długości wieszaki grzybkowe należy zastosować dla ocieplenia pod krokwie 5 cm a jakie dla 15 cm?

Czy przy ociepleniu płytami 15 cm pod krokwie wystarczy stelaż jednowarstwowy na grzybkach czy dwuwarstwowy?

Czy odległość 40cm pomiędzy profilami jest wystarczająca?

 

Zacznij czytać ten wątek od początku bo w ogóle go nie czytałeś !!! Na wszystkie Twoje pytania są tu odpowiedzi, NAWET KILKA RAZY WAŁKOWANE !!!!!

Albo zatrudnij monterów i szpachlarzy i daj im zarobić skoro Tobie nie chce się czytać !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij czytać ten wątek od początku bo w ogóle go nie czytałeś !!! Na wszystkie Twoje pytania są tu odpowiedzi, NAWET KILKA RAZY WAŁKOWANE !!!!!

Albo zatrudnij monterów i szpachlarzy i daj im zarobić skoro Tobie nie chce się czytać !!!!!!!

 

Skoro jest problem z odpowiedzią to napiszę co wywnioskowałem czytając ten temat (chociaż nie cały) i kilka innych na różnych forach oraz jakieś poradniki, więc:

- taśma chyba znowu nie jest taka ważna skoro niektórzy wogóle jej nie dają i też żyją (ja będę miał zwykłą z liroya)

- pierwszy profil cd w odległości ok 15 cm od ściany, chociaż kusi mnie dosunięcie go do samej ściany i też zastosowanie taśmy akustycznej :)

- grzybki kupuję co najmniej 10 cm dłuższe od odległości docelowej czyli dla 5cm takie powyżej 15 cm dla 15 taki pow 25

- pewnie wystarczy skoro czytałem o przypadkach że na stelażu jednowarstwowym było 30 cm ocieplenia pod krokwiami

- 40 cm w zupełności wystarczy niektorzy producenci zalecają nawet więcej tj ok 50

 

jeśli coś nie tak to korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawałem żadnje taśmy akustycznej... to nie kanadyjczyk żeby sie coś przenosiło.

Profile rozstawialem tak żeby mi pasowało, i jak wyszło 46cm to też dobrze. Na suficie u mnie jest 30cm wełny, profile co 40 powieszone na wieszakach na drytach na jętkach, pierwszy profil CD od przysciennego też odsuniety na 40cm, Ud na sztywno na kołki do sciany, spoinowane taśmą papierową bez separacji,

Peknięc nie zaobserwowałem .... jeszcze:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek (na serio!) mam kilka pytań:

 

1. Czy pręt z oczkiem dla wieszaków obrotowych powinien jakoś bardziej przechodzić przez dolny otwór sprężyny tegoż wieszaka, czy wystarczy jak przejdzie z 5mm (tj. nie ma w praktyce ryzyka obsunięcia się wieszaka z pręta, pytam bo wychodzi mi że pręt 25cm byłby chyba na styczek, ale jak styknie to po co kupować i docinać dłuższe)?

 

2. Jak daleko od spodu belki wiązarowej wkręcać (od boku) wkręt dla pręta z oczkiem (wiązar ofkros z suszonego gładkiego drewna, przekrój 5x15cm, PS. jakie wkręty zastosować),3cm wystarczą?

 

3. Mam miejscami działówki z silikatu drążonego 8cm, czy nie ma przeciwskazań (w razie potrzeby, i o ile nie byłoby to praktycznie upierdliwe) aby wiercić na wylot przez tę cegłę i łapać UDki z obu stron za jednym razem (pręt gwintowany + nakrętki i ew. podkładki). Rozważam aby UDki były również profilami nośnymi (o tym niżej).

 

4. Pisaliście że w krajach bardziej na zachód, łączenie na sztywno (nie mam pewności czy dotyczy to również połączeń ściana/sufit, bo takie tylko u mnie) jest dopuszczalne (lepsze drewno). U siebie mam wiązary, połapane między sobą również pasem dolnym (a super-połapany środkiem pod kalenicą, podłogą stryszku poddasza nieużytkowego), więc wydaje mi się że to sprzyja połączeniu sufit/ściana bez ślizgu, co myślicie?

 

5. Czy w łazienkach, przez went. mechanicznej, można zastosować płytę Ogień zamiast Woda (niestety nie ma u mnie na wiosce Ogień+Woda, dlaczego ogień piszę dalej).

 

6. Czy sznurkowanie na poziomych belkach (pas dolny wiązara) tak aby było na wysokości dołu tej belki, mogę wykonać układając sznurek pomiędzy kolejnymi wiązarami z obwiązaniem każdego z nich (coś w takim kształcie) a nie zygzakiem jak chyba zwykle między parą krokwii?

 

7. Czy dla wełny, na "sznurkowanie" płaszczyzny poziomej, które nie będzie zakrywane (przytrzymywane) bezpośrednio płytą GK mogę/powinienem zastosować np. taśmy do palet (PP,PET,inne?), chodzi mi o ich długowieczność?

 

8. RomKon pisał że dłuższy wymiar 2,60 płyty GK powoduje że przy płytowaniu w poprzek trzeba odcinać 10 lub 20cm (dla rozstawów 50 lub 40cm), a dlaczego nie zaokrąglać rozstawów do np. 52cm, 43.3 czy 37.1 cm?

 

9. Teraz najbardziej żenujące: :oops: (wątku o szpachlowaniu jeszcze nie czytałem), fazowanie krawędzi robimy po przykręceniu płyty?

 

10. Mocno rozważałem konstrukcję i ocieplenie, czytałem m.in. Was i producentów, moja konkluzja jest taka: ruszt krzyżowy dwupoziomowy, główne wzdłóż wiązarów co 95, wieszaki obrotowe co max. 70, nośne co ca. 35, płyta 12.5 ogień (sztywniejsza?), wkręty co 15, profile 06 (Metpol), na płyty celuloza granulat 28cm, wyżej sznurkowanie do wiązara i na nim wełna skalna 15cm.

 

Sory że tak obszernie, pozdrawiam i dzięki za ten wątek (w odp. na "krótkie pytanie...").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...