Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

@Plus, @Rom, @Akrimka, dzięki za rady!

 

Cholera wiedziałem o tej folii ale zapomniałem dziś przy samym rozładunku! :bash: Ona to od wilgoci czy dla czystości? Układałem na paletach, no możemy przerzucić te 100 płyt jeszcze raz tam i z powrotem i podłożyć folię, jeśli trzeba...

 

Układałem na paletach, dwa stosy po około 50 płyt, starałem się te palety spoziomować pod łatą 2.5, ale mi jakoś nie wyszło, jak przyłożyłem łatę już na stosie płyt, to pod środkiem mam 1cm pustki. W sensie łuk. Jeden stos idzie na sufity podwieszane, drugi stos na tynk (kleił będę pacą po całości, ściany równe). Czy może zostać czy może przerzucać i korygować (przy okazji podłożyłbym folię :) ). Jakby kto pytał, nie mam szczególnej radochy w przerzucaniu płyt.

 

Pogodnych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Plus, @Rom, @Akrimka, dzięki za rady!

 

Cholera wiedziałem o tej folii ale zapomniałem dziś przy samym rozładunku! :bash: Ona to od wilgoci czy dla czystości? Układałem na paletach, no możemy przerzucić te 100 płyt jeszcze raz tam i z powrotem i podłożyć folię, jeśli trzeba...

 

Układałem na paletach, dwa stosy po około 50 płyt, starałem się te palety spoziomować pod łatą 2.5, ale mi jakoś nie wyszło, jak przyłożyłem łatę już na stosie płyt, to pod środkiem mam 1cm pustki. W sensie łuk. Jeden stos idzie na sufity podwieszane, drugi stos na tynk (kleił będę pacą po całości, ściany równe). Czy może zostać czy może przerzucać i korygować (przy okazji podłożyłbym folię :) ). Jakby kto pytał, nie mam szczególnej radochy w przerzucaniu płyt.

 

Pogodnych Świąt!

Przerzuć wszystkie na posadzkę ale nie zapomnij o folii. Jesli już bardzo chcesz palety to tylko te od płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuć wszystkie na posadzkę ale nie zapomnij o folii. Jesli już bardzo chcesz palety to tylko te od płyt.

 

Kurcze, chyba zapomniałem dodać, u mnie jeszcze nie ma posadzki (z mixa) tylko jest nieco nierówna płyta betonowa (wiem, kolejność słaba). Układałem palety (bo bloczka silikatowych) 75x100, 3 sztuki pod płytę 2.6x1.2. Źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób skos i sufit najpierw ,a potem postawisz działówkę i masz po ptakach.

Kórcze, myślałem że najpierw trzeba działowe... jak w instrukcji np. Rigipsa.

Jesli najpierw zrobie skosy i sufit to jak ta działowa będzie sie trzymała przykręcona tylko do płyt z kartongipsu ?

 

Ps. Czy ścianke działową mozna zrobic z UW 75? Bo akurat zostalo mi troche tego. Czy lepiej kupic UW100?

No i czy do ścianki z profili 75 uda sie wcisnąć wełne 100 mm?

 

W skosach bedzie 15cm miedzy krokwiami i 10 cm na krokwiach. Wszystko 0,033.

 

Ile muszą wystawiac wieszaki za krokwie przy wełnie 100mm? 100 czy 130 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kórcze, myślałem że najpierw trzeba działowe... jak w instrukcji np. Rigipsa.

Jesli najpierw zrobie skosy i sufit to jak ta działowa będzie sie trzymała przykręcona tylko do płyt z kartongipsu ?

 

Ps. Czy ścianke działową mozna zrobic z UW 75? Bo akurat zostalo mi troche tego. Czy lepiej kupic UW100?

No i czy do ścianki z profili 75 uda sie wcisnąć wełne 100 mm?

 

W skosach bedzie 15cm miedzy krokwiami i 10 cm na krokwiach. Wszystko 0,033.

 

Ile muszą wystawiac wieszaki za krokwie przy wełnie 100mm? 100 czy 130 ?

Jak zrobisz skos i sufit to twoja ścianka będzie się trzymała nie płyty a profili :yes: i nie będziesz musiał tyle tańczyć nad przepaścią

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz przyjacielu napisać jakie to będę wdzięczny.

 

I jeszcze jedno pytanie bo już za przeproszeniem pierdolca dostałem w głowie, bo starym stwierdzeniu z tematu o szpachlowaniu :

"...A teraz zasadnicza i bezwzględna reguła!

By mieć 99% pewności że połączenie nie pęknie pod takim łączeniem MUSI być profil! Takie łączenie musi zawsze wypadać na profilu!"

 

Czy tu nie może być krawędź cięta?

[ATTACH=CONFIG]231292[/ATTACH]

 

czy tez tylko taka sytuacja jest prawidlowa?

[ATTACH=CONFIG]231293[/ATTACH]

 

mam nadzieję że względnie jasno postawiłem problem

 

czyli to co zaznaczylem na rysunku pierwszym czyli cietą krawędź to robimy tylko na TT? a np. na fizelinie nie można? Piszesz że na siatce to grzech. Jesli mam byc szczery to z tego co widze na zdjeciach internetowych to 99 procent sytuacji w dachach sprawia ze nie wchodza pieknie plyty cale albo krawedz oryginalna i za nic nie uwierze ze ludzie akurat w tych miejscach daja TT:):goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to co zaznaczylem na rysunku pierwszym czyli cietą krawędź to robimy tylko na TT? a np. na fizelinie nie można? Piszesz że na siatce to grzech. Jesli mam byc szczery to z tego co widze na zdjeciach internetowych to 99 procent sytuacji w dachach sprawia ze nie wchodza pieknie plyty cale albo krawedz oryginalna i za nic nie uwierze ze ludzie akurat w tych miejscach daja TT:):goodnight:

Autentyczne słowa: "ekipę miałem dobrą, w niewielu miejscach popękało" i mam nadzieję że u siebie też dobrze zrobisz i w niewielu miejscach popęka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...