Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

A jak to zrobić?

Mam nadzieje ze to nie głupie pytanie..?

 

Generalni po ustawieniu górnego i dolnego prifila, środkowe ustawiałem od łaty (3m profil stalowy).

 

Załozony profil cd 60 da sie przesunąc od jednej ściciany szczytowej do drugiej trafiając w grzybki bez większej pomocy ( ponad 10 m)

Góra-dół. Przez wszystkie profile. Ale jeśli montowałeś do łaty to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak. Wieszaki miałem takie z jedym oczkiem szerszym. Profile 4m powkładalem w pierwszy i ostani wieszak . Nastepnie pozakładałem na profile wieszaki środkowe i wstępnie wkręciłem po jednyn wkręci nie dociągając. Następnie łatą unisłem wszystki na raz opierając o dolny u górny profil i tak dokręcałem wieszaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oł kej. powinno być dobrze.

 

dzięki mam nadzieje że będzie :) A z tym kominem to dałem Ciała :) coś mi się pomyliło i kierbud nie o tym mówił, że można odkręcić tylko o dechach, które sobie robotnicy tymczasowo przykręcili w celu ustawienia konstrukcji dachu.

 

widoczne na tym zdjęciu deski leżące na jętkach.

 

A przy okazji kolejne pytania:

1. O ile najmniej można obniżyć sufit przy wykorzystaniu wieszaków bezpośrednich (grzybków) - tak aby nie zaniżać pomieszczenia (w tej chwili do jętek od podłogi mam 250 cm. Dojdą panele na piance. jętki mam 14,5 cm. dalej przerwa około 20-25 cm i drugie jętki 6 cm).

2. W którym miejscu dawać folię jeśli pierwsza warstwa ocieplenia będzie dochodziła do szczytu, a druga (ewentualnie podwójna) będzie na jętkach.

CAM01309.jpg

CAM01309.jpg

IMG_0684.jpg

Edytowane przez MasterCheat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

 

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

 

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

 

201208231030.jpg201208231031.jpg201208231032.jpg201208231033.jpg201208231034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto cie tak uszczesliwil?

 

No właśnie. Ja, jako laik proszę o wyjaśnienie.

Bo takie komentarze nie wiem czemu mają służyć.Mnie to nie bawi.

 

co nie tak z tym rekuperatorem na strychu? jeszcze żadne rury nie są poprowadzone także proszę o jakąś inf. nt. temat. albo odnośnik.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

 

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

 

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

 

[ATTACH=CONFIG]234190[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234191[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234192[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234193[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234194[/ATTACH]

 

O Matko, nawet ja laik widzę że to całkiem nie tak.... wywal te zdjęcią i się na nich wzoruj. Wszytko jest w tym temacie. Podwójny na skosie też był rozważany ale po co?

Kilka postów wczesniej MasterCheat pokazał jak to robi na grzybkach...

 

 

łaczenie na narożach lukarn to profile cd wsunęte w UD30 i skręcone do siebie.

 

Jak tak mają niektórzy zrobione poddasze to ja się nie dziwię że pozniej peka...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

 

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

 

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

 

[ATTACH=CONFIG]234190[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234191[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234192[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234193[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234194[/ATTACH]

No nie wiem ale dla mnie to wszystko jet nie tak. Począwszy od wełny a na stelażu skończywszy. Sami to robicie czy firma? Bo jak firma To spuścił bym ją ze schodów - oczywiście po zdemontowaniu tego i oddaniu kasy za materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. Pytanie laika w temacie ocieplania. Chcę wykonać samodzielnie ocieplenie poddasza.

Rozwiązanie : blachodachówka - ocieplenie między krokwie plus dodatkowa warstwa na krokwie - płyta wiórowa - folia - płyta gips karton jest właściwe.

Chcę zastosować dodatkowo płytę wiórową ponieważ mam dużo skosów i obawiam się, że nie poradzę sobie w miejscach załamań korzystając z profili stalowych. Wydaje mi się, ze płyta wiórowa dodatkowo zwiąże krokwie ze sobą.

Rozwiązanie wydaje mi się logiczne... zastanawiam się jednak czy folia powinna pójść pomiędzy ocieplenie i płytę wiórową czy pomiędzy płytę wiórową i płytę gips karton.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o informację. Czy stelaże na poniższych zdjęciach są poprawnie wykonane? Czy profile główne oraz nośne nie powinna być położone odwrót? Trochę niepokoi mnie w tym przypadku łączenie płyt w lukarni.

 

Kolejne pytanie. Jaki powinien być rozstaw profili głównych? Rozstaw p.nośnych - 40cm

 

Zdjęcia znalezione w necie. Jestem przed tym etapem.

 

[ATTACH=CONFIG]234190[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234191[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234192[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234193[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234194[/ATTACH]

 

Dobrze, że jesteś przed ociepleniem lub przed wyborem ekipy i pytasz o to ;)

Tam jest wszystko źle zrobione - połączenie skos/sufit, profile nośne na skosie źle, kosz to już wyższa szkoła jazdy, stelaż krzyżowy na skosach niepotrzebny - generuje koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale dla mnie to wszystko jet nie tak. Począwszy od wełny a na stelażu skończywszy. Sami to robicie czy firma? Bo jak firma To spuścił bym ją ze schodów - oczywiście po zdemontowaniu tego i oddaniu kasy za materiał.

 

Co jest nie tak z wełną na tym zdjęciu? Chyba nie chodzi o to że nie jest w płytach bo wydaje mi się że jest to obojętne czy rolka czy płyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z wełną na tym zdjęciu? Chyba nie chodzi o to że nie jest w płytach bo wydaje mi się że jest to obojętne czy rolka czy płyta

 

zerknij tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=6304200&viewfull=1#post6304200 buduje Kolega "własnymi ręcami" - raczej amator (mam nadzieję, że się Kolega nie obrazi - mimo to o niebo lepiej zrobione niż na przesłanych przez Ciebie zdjęciach), a zobacz jak to wygląda u Twojego znajomego. Częściowo zależy to też od zastosowanej wełny.

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...