Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Nie mogę Ciebie poszukać...daj linka:rolleyes:

 

A jeszcze jedno....będzie folia aluminiowa przyklejona do profila CD taśmą dwustronną...na to przyjdzie pasek płyty G/K o szerokości profila CD i grubości 15mm, aby zrobiła się pustka powietrzna....i dalej dwie warstwy płyt G/K 12,5mm...różowych

Moje zapytanie jakiej długości muszą być ostatnie wkręty, które będą musiały "wszystko załapać" wystarczą 3,5x45 czy muszą być 3,5x55??? Grubość warstwy 40mm......Paski chcę mocować wkrętem 3,5x25 , pierwszą płytę 3,5x35....a jak z ostatnią?

....aha i jeszcze jedno pytanie" a jakie wkręty do mocowania wieszaków kotwowych do drewna"?

A skąd weźmiesz płyty 15mm? Nawet w marketach budowlanych ich nie ma. Do dwóch płyt 12,5mm stosuje się wkręty 35mm. Jeśli będzie ten pakiet grubszy (ponad dwie płyty) to wkręty dłuższe. Zawsze 1cm wkręta musi być w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A skąd weźmiesz płyty 15mm? Nawet w marketach budowlanych ich nie ma. Do dwóch płyt 12,5mm stosuje się wkręty 35mm. Jeśli będzie ten pakiet grubszy (ponad dwie płyty) to wkręty dłuższe. Zawsze 1cm wkręta musi być w profilu.

 

A jakimi wkrętami montujesz wieszaki grzybkowe do krokwi/jętek?

Mam hurtownię w Bydgoszczy co mają na stanie 15mm Knaufa różowe...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOoo nie będziesz miał ogrzewania wodą typu podłogówka, grzejniki?! tylko promienniki?

 

Nie, żadne promienniki - będę miał ogrzewanie podłogowe, dokładnie kable elektryczne.

A paroizolacja to folia aluminiowa zamiast zwykłej PE.....coś tam odbija ciepła, ale musi być wykonana pustka powietrzna między płytą G/K a właśnie tą folią.....

...jak Ciebie to interesuje tu jest temat: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102894-Folia-paroizolacyjna-aluminiowa/page8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadne promienniki - będę miał ogrzewanie podłogowe, dokładnie kable elektryczne.

A paroizolacja to folia aluminiowa zamiast zwykłej PE.....coś tam odbija ciepła, ale musi być wykonana pustka powietrzna między płytą G/K a właśnie tą folią.....

...jak Ciebie to interesuje tu jest temat: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102894-Folia-paroizolacyjna-aluminiowa/page8

zobaczysz pustke i zysk jak przyslowiowa swinia niebo. ale nic pracuj. w linku czuje celowe wprowadzenie w blad polegajace na blednym porownaniu przegrod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich, mam kilka pytań:

1. Jako paroizolację kupiłem STOPAIR. Czy klej DoubleFit dobrze to sklei (pod UD-kiem do ściany, w felcach okien itp...), czy raczej zalecany jest do systemu Vario i u mnie się nie sprawdzi przy mojej folii?

2. Jakie jest orientacyjne zużycie DoubleFit? Ile mniej więcej mb. wychodzi z jednego kartusza? Ponieważ kupuję przez Internet to wolałbym pi razy oko policzyć aby raz zapłacić za przesyłkę.

3. Mam podłogówkę z której wolałbym nie spuszczać wody bo nigdy cała woda nie zejdzie i zawsze jest ryzyko że coś zamarznie. Więc chciałbym grzać tylko tyle ile potrzeba by nie zamarzło. Mam położoną pierwszą warstwę TOPROCK SUPER i zabieram się za drugą warstwę.

Jako że urlopu już nie mam to zostaje mi praca w soboty. Dach 4-spadowy, powierzchnia skosów + strop ok. 170m2 więc trochę zabawy będzie i na pewno zastanie mnie zima. Ruszt już jest zamontowany.

Mój plan jest taki by wytrzymać bez ogrzewania tak długo jak się da by zminimalizować ryzyko zawilgocenia wełny.

Ostatnie mokre prace były w czerwcu (wylewki) ale są już wygrzane i wilgotność wewnątrz jest w okolicach 60%.

Rozważam dwie opcje:

- położenie drugiej warstwy wełny i nie osłanianie jej paroizolacją a na wiosnę jak się zrobią plusowe temperatury wygrzać dobrze budynek i pozwolić by ewentualna wilgoć z wełny została wywietrzona na zewnątrz i dopiero wtedy położyć paroizolację

- położenie drugiej warstwy wełny i sukcesywnie po zakończeniu danego pomieszczenia od razu położyć w nim paroizolację.

Które rozwiązanie będzie lepsze dla wełny?

Mam dachówkę i folię WPP.

 

Pozdrawiam i liczę na sensowne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pod blachodachowka mam membranę corotop red strong. Z mierzyłem krokwie i mają 15cm.

Czytałem, że trzeba dać wełna 1cm mniej niż krokwie ale znalazłem jedna wełnę o wymiarach 14cm Ursy ale lambda 0.39 więc nie bardzo mi pasuje. Celuje w coś poniżej 0.35.

Czy mogę dać wełnę 15cm?

Skoro konieczne jest zachowanie wolnej przestrzeni to, zwiększ wysokość samej krokwi.

Zwiększenie to, nic innego jak np. nabicie od spodu 1cm łaty lub pasa płyty osb bądź twardej wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konstrukcji dachu i docelowej wysokości pomieszczeń. Jeśli masz krokwie 20cm i membranę to można dać 20+10cm. Napisz jakie masz krokwie, czy membrana czy też deskowanie, jakie jętki i czy druga warstwa wejdzie pod jętki czy też nad jętki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.

Temat szeroki...

Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?

Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.

Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...