Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okna dzwiękochłonne!!! dzwiękoszczelne


Recommended Posts

jeżeli między SGGW a Madalinskiego, to obok budują taki "fajny" budynek mieszkalny green.... tam oprócz okien będą na całej elewacji ekrany szklane, co wg projektantów obniży hałas, może tafla szkła w odległości od okna (szersza i wyższa) pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

limonka - zrob jak uwazasz ze jest dobrze

Najwazniejsza kwestia nie jest liczba komor gdyz ona az takiego wplywu na tlumienie nie ma - pisalem juz chyba o tym, dla ruchu ulicznego wystarczy ci juz szyba -37dB czyli 6/16/4 i najwazniejsze - zwymiarowanie okna w istniejacym otworze - tu bledow popelnia sie najwiecej. Dazy sie do tego by oscieznice zakryc maksymalnie (schowac w sciane)- wystaczy ze bedzie z muru wystawac na 10-15mm - i tak tego od srodka nie widzisz :) a tam gdzie mieszkasz wegarki sa i tak szerokie na tyle ze trzeba dodawac poszerzenia by prawidlowo zamontowac okno (chyba ze mieszkasz w domu za lat 70-tych a nie wczesniejszych) a to czy naciagna Cie na montaz Ilbruck i3 czy zrobia to na sama piane nie bedzie mialo wplywu na tlumienie calego otworu

hmmm...jednak ukonczenie szkoly elektronicznej gdzie akustyke tez mialem przynosi teraz efekty :)

Chcesz wydac za duzo kasy za efekt ktory za mniejsza kase osiagniesz - Twoj wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko,

Wiem, że przepłacac nie ma sensu, dlatego zamontuję najpierw tą szybę w granicach 37 dB.

Tak, to jest stara kamienica z 1936 roku, spalona częściowo w czasie wojny i potem odbudowana.

Czyli illbrucka nie ma sensu. Nie, oni własnie nie naciagają, to ja sprawdziłam sama dostepne materiały. Ekipa chce uzyc zwykłej piany.

 

Moim zdaniem w tym mieszkaniu największy problem stanowi wykusz, jest wykusz cały w oknach: jedno trójskrzydłowe, jedno pojedyncze i okno balkonowe. Cała ściana praktycznie to okna. Sądzisz, że tutaj tez wystarczy 37 dB?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o montazu i3 w scianach z tamtych lat - zreszta uwaga do innych - zapomnijecie o takim montazu przy wymianie okien - nie widzialem jeszcze ani razu poprawnie zrobionego to po pirwsze a po drugie otwory po wyjeciu okna......... masakra.

ale do rzeczy - nie ma znaczenia czy to wykusz czy nie - musi byc dobrze zaprojektowane, dobrze zwymiarowane okno no i oczywiscie dobrze wykonany montaz - to 99.9% sukcesu a nie i3 czy inne sposoby naciagania ciebie na koszty

wesolych Swiat - spadam szorowac lazienke i myc okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years później...
Mam ten sam problem z halasem. Poniewaz jednak mury budynku sa grube (ok 90cm) wiec rozwazam ponowne zalozenie okien skrzynkowych z dwoma odzielnymi szybami zespolonymi (2 lub nawet 3 szybowymi). Dodatkowo wydaje mi sie, ze odstep miedzy szybami zespolonymi (okolo 10cm-20cm) poprawi tlumienie dzwieku. Czy ktos juz to probowal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Mam okna na ulicę dwujezdniową, po 3 pasy w każdym kierunku, pośrodku tory tramwajowe. Niedaleko jest skrzyżowanie ze światłami, a na wprost moich okien jest ten odcinek, na którym pojazdy ruszające spod świateł rozpędzają się mając przed sobą dłuższy - jak na centrum miasta - odcinek prostej. Czyli od kwietnia do października co 90 sek (cykl zmiany świateł) w odległości 50 m w linii prostej od mojego salonu pasjonaci motoryzacji dają pokaz możliwości swoich motorów ze specjalnie zmodyfikowanymi wydechami "racing exhaust", "Yoshimura", "Akrapovic", "Cobra" itd. Cały rok ryczą, wyją, pierdzą i strzelają z rur wydechowych samochody typu "sportowego", które w zastraszającym tempie robią się coraz popularniejsze. Tramwaje i autobusy to przy tym łagodny szum, dający ukojenie. Normalne samochody osobowe, robią szumiące tło, do którego dawno się przyzwyczailiśmy, Chciałbym zmienić mieszkanie, ale mnie chwilowo jeszcze nie stać. Wpadłem więc na pomysł wymiany szyb lub całych okien. Wstępnie wybrałem sobie szyby z Rw=51, Ctr -4, tj.

 

15,5 (VSG 68.4) Acoustic/15/16,8T (VSG 88.2T) Acoustic Argon 51

 

Na początek do wymiany są dwa okna (lub same szyby) jednoskrzydłowe.

Znalazłem jedną firmę, która przedstawiła mi ofertę na okna z tymi szybami. Okna miałyby profil aluminiowy Yawal TM 77HI.

Cena takich dwóch okien z wymianą jest kosmiczna, ale jeżeli efekt byłby dobry, to jestem skłonny zapłacić.

 

Pytanie nr 1, czy ktoś ma doświadczenie z profilami aluminiowymi w zastosowaniu do okien dźwiękoizolacyjnych - ?

Do tej pory sądziłem, że najlepsze byłyby profile drewniane. Żadna firma nie chce mi przedstawić na okna drewniane z tymi szybami. Ani nawet na plastikowe.

 

Pytanie nr 2 - jak należałoby zamontować takie okna. Trafiłem na sprzeczne opinie - na taśmy rozprężne, że nie da się na taśmy przy wymianie, głębokie wpasowanie w ścianę - nie da się głęboko wpasować w ścianę przy wymianie, tylko piana, ale specjalna piana o podwyższonej izolacyjności akustycznej, ew. rodzaj piany bez znaczenia.

 

Zależy mi szczególnie na opinii kogoś, kto przechodził przez podobny temat.

Edytowane przez Pugilares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podam Ci przykład sprzed lat.

Wymiana okien w prostej linii do nawierzchni Poniatoszczaka. Szyby -51dB. Szyby droższe od samych okien a efekt....oplakany

Pomijam fakt że z racji kondygnacji hałas zaczynał być dokuczliwy z kanałów wentylacji ale przede wszystkim tłumienie nie było takie jak klient oczekiwał.

Niestety

Namnożyło się Kubicow na mieście a fury mają głośne nie przystajace do ich osiągów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew,

 

Szyby zamontowane wtedy przy Poniatowskiego mają Rw = -51 dB.

A jaki mają Ctr? Jakie tłumienie dla poszczególnych częstotliwości?

Jaką mają konkretnie budowę - ile komór, jaka grubość poszczególnych szyb, ile warstw folii?

Te szyby, które sobie wybrałem, wybrałem dlatego, że mają bardzo dobry nie tylko Rw, ale też Ctr i parametr tłumienia niskich częstotliwości.

 

A jakich profilach zostały umieszczone szyby Rw = - 51 dB przy Poniatowskiego?

Jak zamontowano te okna i czy przypadkiem hałasy nie przechodzą teraz przez mury, podczas, gdy te okna, jako okna jednak tłumią?

 

Czy to jest jedyny przykład montażu okien o podwyższonej izolacyjności dźwiękowej?

Edytowane przez Pugilares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wentylacji grawitacyjnej nie ma większego sensu pakowanie kasy w szyby. Do testów bym uszczelnił na maksa okna. Nawet tandetne okna wtedy nie są takie złe. Jak przyniesie to wystarczający efekt, to trzeba będzie poszukać jak najlepiej tłumiących nawiewników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam wentylację mechaniczną. Nawiewniki dawno zatkałem na głucho pianą o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Chcę zmienić okna na okna z szybą

15,5 (VSG 68.4) Acoustic/15/16,8T (VSG 88.2T) Acoustic Argon 51

Na te dwa okna jednoskrzydłowe mam budżet 10 tys. zł. Szukam firmy, która potrafi to zrobić, ale nie spartolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Czy ktoś zna jakąś firmę działającą na terenie Warszawy, która za pieniądze wstawi pakiety z tego konfiguratora do drewnianych okien?

 

Dobrze by było, gdybyś znał producenta swoich obecnych okien. I najlepiej szukać u niego.

Wymiana pakietu na taki o głębszej zabudowie wymaga także wymiany listew przyszybowych na węższe (o ile jest z tego powodu w ogóle możliwa). Najczęściej listewki są "proste", tylko przybite do skrzydła i wtedy ich zwężenie nie jest większym problemem. Czasem jednak są zapinane "na zamek" (tak robił Urzędowski) i wtedy może pojawić się problem... chociaż - nawet jak zetniesz zamek to nie będą gorsze od tych opcji "prostych".

 

Jeśli producent nie istnieje, to szukaj w serwisach zajmujących się drewnianą stolarką (pcw to każdy monter "potrafi"). Szukaj u producentów, ew. pod hasłem "renowacja okien" - wtedy będziesz wiedział że masz do czynienia z człowiekiem który zna się na stolarstwie, będzie mógł przyciąć listwę i położyć nowy silikon.

Jedna z firm które polecam w tematach serwisu stolarki drewnianej: http://naprawaokienwarszawa.pl/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czas sobie płynie, cały czas szukam firmy, która zamontuje mi okna. Z człowiekiem powyżej skontaktowałem się, pogadaliśmy dość długo, powiedział, że przyjedzie do mnie wymienić na początek uszczelki i wyregulować okna. No i nie przyjechał.

 

Teraz jestem na etapie okien aluminiowych. Zobaczymy, może tym razem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Trochę to wszystko trwało i nie odbyło się bez pewnych przygód, ale od lipca 2021 roku mam w końcu te okna dzwiękoizolacyjne i JEST RóZNICA i to DUżA. W salonie można normalnie oglądać telewizję bez podgłaśniania, a nawet można siedzieć przy zgaszonym telewizorze/radiu i hałas od ulicy nie jest już na poziomie nieznośnym (oczywiście przy szczelnie zamkniętyh oknach) Stanęło na oknach z pakietami szybowymi Rw 51 (-2, -4) w profilach modrzewiowych 92 mm ze wzmocnionymi okuciami. Kosztowało mnie to sporo i nie mogę niestety polecić firmy. która mi to wykonała. gdyż o ile same okna są super. montaż też w porządku, to poziom tzw. "obsługi klienta" w stylu PRLowskiego sklepu z mięsem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wentylację mechaniczną. Nawiewniki dawno zatkałem na głucho pianą o podwyższonej izolacyjności akustycznej.....

 

Skoro pojawił się odgrzebany temat (i dobrze) to zapytam o tą kwestię:

- może pamiętasz, jaka to była pianka "o podwyższonej izolacyjności aku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatykanie przewietrzników pianą robiłem dawno - na długo przed wymianą okien. Nie pamiętam dokładnie jakiej firmy i jaka konkretna to była piana. Kupiłem w najbliższym markecie budowlanym pianę, któró mi doradził sprzedawca, że to jest piana o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Była sporo droższa od "zwykłej piany", ale nie miałem możliwości porównać, czy faktycznie byłaby jakakolwiek różnica w przepuszczalnosci fal akustycznych przez zatykany wywietrznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...