Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt BRYZA pracownia MGPROJEKT


Recommended Posts

Z tego co mi wiadomo to ściana kolankowa to ta, na której opiera się wieniec. Agus podałaś wymiar ścianki wewnętrznej. W przypadku podniesienia ściany kolankowej do ok. 100cm nie ma już potrzeby stawiania ścianki wewnętrznej, tym samym koszt podniesienia kolankowej staje się niewielki, natomiast zdecydowanie powiększają się powierzchnie pokoi na poddaszu. Tak mi się przynajmniej wydaje...... :o

 

ps. miło, że ktoś czyta moje wypociny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 934
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Azahar myślę, że podniesienie tej ścianki kolankowej to nawet konieczność w tym projekcie bo te pokoje na poddaszu są niewielkie i przy dużych skosach byłyby mało ustawne.

Niewielkim kosztem można sobie wygospdarować większą przestrzeń. :lol:

 

My zaplanowaliśmy kotłownię w piwnicy pod garażem bo mamy trochę wąską działkę żeby wstawić tam dom z podwójnym garażem. Drugi garaż- o ile będzie taki potrzebny- wykombinujemy w oddzielnym pomieszczeniu gospodarczym (bo działka mimo że wąska to jest dosyć długa).

 

 

Ps. Azahar -pisz dużo - bo ja chętnie czytam... :D A że jesteś ze swoją budową pięć kroków przede mną, więc będę miała info na bieżąco co i jak trzeba robić..

A będziesz zakładał swój dziennik? Ja chciałabym założyć - ale narazie nie wiem niestety jak to zrobić... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pytanie jest do mnie- to powiem,tylko tyle że ja projekt fizycznie będę miała dziś lub jutro (w tym tygodniu go dopiero zamówiłam).

Więc całe to gadanie tutaj to tylko teoria - bo w praktyce wychodzi zazwyczaj inaczej.

 

Wszystkie zmiany jednak omówiłam ze swoim architektem- który będzie adaptował mi projekt - jeszcze przed zakupem.

W pracowni zamówiłam tylko "zgodę na doprojektowanie piwnicy" - bo sami nie nanoszą zmian na projekcie.

 

Co do pokoi na górze to nie zwiększą się one aż tak bardzo przez podniesienie tej ścianki ( w końcu bryła budynku się nie zmieni), ale będzie można lepiej wykorzystać skosy.Bo przy dużych skosach masz niewiele miejsca na szafki (wszystkie mebelki musisz robić na wymiar- a to nie wąsko kosztuje :( ) Znam taki dom, gdzie ludzie przeklinają te skosy - bo nie mogą w pokoju dziecka wstawić żadnej szafy - pokój w sumie po podłodze duży a dziecko nie ma gdzie trzymać swoich zabawek.

 

Mój architekt proponuje żeby tą ścianę podnieść o 3 pustaki - ale to wyjdzie w trakcie budowy o ile podniesiemy. Nie chcę w końcu zrobić piętrówki.... :wink:

 

Garaż oczywiście też podnosimy tak, żeby był niewielki tylko uskok z dachem domu. Bedzie z tego całkiem spory pokój :D

No i powiększę balkonik - bo w projekcie jest 65 cm szeroki a ja chcę żeby swobodnie można było na nim stanąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pokoju nad garażem podnoszę ściankę o tę samą wysokość więc budynek pozostanie proporcjonalny i zbliżony do oryginalnego. Nie wiem jednak na ile zmieni to bryłę budynku, wyjdzie w praniu. Nie mam przy sobie projektu, ale w oryginale ściana kolankowa wynosi około 40cm. Należy później doliczyć docieplenie, wylewkę i zostanie zupełnie niewiele i brak będzie możliwości jakiegokolwiek manewru z meblami. Nie liczyłem powierzchni po podniesieniu ścianki ale zakładam, że może być to wartość około 2-3 dodatkowych metrów na każdy pokój poddasza i około 2 w łazience. Uważam, że budynek powinien mieć wygląd ładny i estetyczny, jednak funkcjonalność jest dla mnie najważniejsza.

Co do dziennika budowy to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem ale napewno będą fotki więc się podzielę. Adres też udostępnię dla wyjątkowo zainteresowanych. Bo-war i Agus kiedy zaczynacie kopać?

 

pozdrawiam Bryzowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Azahar.

No my jesteśmy dopiero na etapie tej strasznej procedury pozwoleniowej ale architekt zapewnił mnie że na koniec marca pozwolenie będzie :wink:

Jak będzie - kopiemy !!

Zresztą to wszystko zależy od pogody ale mając przed oczyma "taką straszną zimę" :D należałoby wnioskować że wiosna przyjdzie prędko... chociaż nigdy nie wiadomo.

 

Czekam z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia z Waszej budowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, my na razie sobie tylko oglądamy projekty, więc do budowy jeszcze trochę ... Póki co analizuję, przeglądam ...

 

Mnie się bardzo podoba bryła domu i nie chciałabym jej zmieniać. Ale zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby przesunięcie tej ścianki wewnętrznej o wysokości 112cm bardziej w stronę ścianki kolankowej, zmniejszyłaby się jej wysokość, to fakt, np. do 95cm, ale zawsze można by wykorzystać uzyskaną przestrzeń i zwiększyć choć ciut powierzchnię pokoju, pewnie byłoby to minimalne zwiększenie, ale optycznie zawsze coś.

nie bardzo wiem czy się jasno wyraziłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahar - gdzie jesteś? :lol:

 

Sprawdzałeś może jak się ma ten kosztorys (ilość materiałów) przedstawiony przez MG Projekt do zapotrzebowania rzeczywistego?

 

Interesuje mnie narazie stan "zero" czyli ilość bloczków fundamentowych i stali (jaki rodzaj i ile) - możesz coś na ten temat nadmienić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie sprawdzałem, ponieważ buduje z innych materiałów niż w projekcie. Wszystkie ilości liczono mi w hurtowniach gdzie robiłem wyceny. Robili to na podstawie projektu (już po adaptacji), który im zostawiłem. Myślę, że ilości w projekcie są podane prawidłowo z tolerancją 10 procent. Jeżeli ceny materiałów podanych w projekcie się zgadzają to kosztorys powinien być dobry. Bloczek betonowy w moim projekcie - 1300sztuk. Stali jeszcze nie kupowałem i nie liczyłem. Udało mi się kupić większość materiałów w grudniu, tym samym jestem w miarę bezpieczny jeśli chodzi o ewentualne podwyżki materiałów. Teraz tylko czekam na pozwolenie. Teraz największy dylemat to czy podnosić ścianę kolankową....

+ powiększenie powierzchni pokoi na poddaszu przez co staną się bardziej ustawne;

- zwiększenie kosztów budowy

- zmiana bryły domu (z reguły na niekorzyść).

hmm

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,sporo pracy mnie to kosztowało,ale na szczescie udało mi się znaleść tanich a dobrych fachowców którzy postawili mi taki fajny dom.

sporo sie naszukalem zanim znalezlismy z żona ten projekt ale generalnie nam on pasuje.teraz czekam na przylacza ( na kwiecien mam miec prad, a woda narazie w trakcie ustalania).mam nadzieje ze w lato bede sie opalac na wlasnym tarasie:)

 

clyde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się opalał - trzymam kciuki ... :D :D

 

Clyde a gdzie się budujesz - może w okolicach Olsztyna ?? :wink:

 

Pewnie nie - bo ja też przejrzałam milion projektów i jak czytałam o nich na forum to zawsze jakoś jak projekt wpadł mi w oko - to dom budował się gdzieś na południu Polski :(

 

A zaprojektowałeś jakieś zmiany ścian działowych - czy zgodnie z projektem lecicie?

 

Fajnie pogadać z kimś - kto już tyle zrobił :lol:

Pamiętasz jak ze stalą szło - ile tego i jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się opalał - trzymam kciuki ... :D :D

 

Clyde a gdzie się budujesz - może w okolicach Olsztyna ?? :wink:

no niestety nie

 

Pewnie nie - bo ja też przejrzałam milion projektów i jak czytałam o nich na forum to zawsze jakoś jak projekt wpadł mi w oko - to dom budował się gdzieś na południu Polski :(

jakbyś zgadła :)

A zaprojektowałeś jakieś zmiany ścian działowych - czy zgodnie z projektem lecicie?

jedyne co zmieniamy to drzwi do pokoju na dole - dajemy je zaraz przy drzwiach na taras - generalnie jest bardzo malo miejsca na obudowe kominka wiec zadecydowalismy z zona ze tak bedzie lepiej.

Fajnie pogadać z kimś - kto już tyle zrobił :lol:

Pamiętasz jak ze stalą szło - ile tego i jakie?

ja mialem zdecydowanie wiecej niz w projekcie ale mialem jeszcze robione sciagi krzyzowe przez caly dom wiec dlatego tez tego tyle poszlo.

 

uwazajcie na blad w wiezbie i wykazie murłat oraz ilosci okien dachowych - musialem im to zglosic do poprawy.Oprocz tego ciesla stwierdzil ze ta wiezba jest jakas taka slaba i dal jetki z obydwu stron krokwii i belki przez caly dom.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jest malutki, to mam pytanie czy zmieści się chociaż na nim suszarka do prania?

 

Masz pralnie na parterze - bedziesz wnosić pranie na pietro by je powiesić jako ozdobę balkonu? Nie lepiej wywiesić w ogrodzie?

Balkon w domku z ogrodkiem chyba nie jest koniecznością. Starczyłyby portfenetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...