Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ewa

Które kupić?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które kupić?

    • Marcon Legno Rosso
    • Serenissima Timberland


Recommended Posts

no i decyzja zapadła - kamień z serca... tyle latania oglądania wypozyczania i wreszcie jest - miłość od pierwszego wejrzenia. Maca Corona Easy wood. Te włoskie. Najbardziej przypominaja mi struktura drewno, az musiałam dotykać, super dobre gatunkowo bo sa tka "gresowane" nie wiem jak to sie naywa fachowo, że w środku maja swój kolor płytki i jak cos nawet spadnie by sie odłupało to nie będzie wybrawienia. Cenowo przystępne, ni maja brąz (taka ochra to jest) i beż ale nie taki jasny beż jak w innych kolekcjach. Także uffffffffff.

Może ktos słyszał o tej marce? w sieci nic nie ma żadnych opinii......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Ten wątek pomógł nam w podjęciu decyzji o wyborze płytek do łazienki. Wrzucam zatem zdjęcia naszego woodentica beige, może innym też pomogą w decyzji :)

Płytki są piękne, układający je fachowcy mówili, że były równe i nie było żadnych problemów. :) Użyliśmy fugi ceresit carmel

- jest jasna dosyć ale wygląda bardzo ładnie razem z płytką. Prawie jak prawdziwe deski :)

SAM_1388.jpg

WP_20140215_003.jpg

WP_20140215_010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja bardzo cenna. Woodentic ma też tę zaletę, że z jednej płytki przy umiejętnym cięciu na maszynce, wychodzi spora ilość cokołu. U mnie 98cm x 4 sztuki. Wpuściłem w ścianę(pracochłonne) i jest idealnie.

 

Z tym,że używając cokołu oprócz pracochłonności podkreślamy to,że mamy płytki. Wybierając taki ich wzór staramy się przecież upodobnić do paneli czy drewna. Tymczasem listwa przypodłogowa, nie dość, że ułatwia w swym wnętrzu puszczenie kilku przewodów np.do głośników, to jeszcze bardziej upodabnia płytki do paneli czy drewna - upodabnia, bo nic nie zrobi z płytki deski.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mówimy o "wiernym kolorystycznie odbiciu(em) płytki woodentic" i to chyba chcieliśmy wszyscy osiągnąć? : ). Mojego browna już kilka osób z deską pomyliło. Z panelem jeszcze nikt.

 

Jeszcze dopiszę. Cokół prawie 7cm wysokości zamontowany jest pod lekkim kątem i ma schowaną górną krawędź. Bardziej przypomina właśnie listwę cokołową niż ciętą płytkę.

Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Jak i czym myjecie/pielęgnujecie płytki woodentic? Mam położoną ochrę na całym parterze i nie mogę domyć tej podłogi. Ciągle są ślady po mopie, podłoga jest pomazana, widać na niej każdy ślad. Używałam zwykłych płynów do mycia, wody z octem a na koniec potraktowałam płytki sidoluxem ( i tu największa porażka). Sidolux teraz ściera się miejscami i podłoga ma białe plamy i dalej jest pomazana. Może macie jakieś sposoby aby po umyciu ta podłoga ładnie wyglądała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to problem z mopem (nakładką) a nie z płynem?

Też mamy Woodentic ochrę i myję "zwykłym" płynem ze sklepu (Ajax Floral Fiesta), nawet nie mogę się doczekać, żeby wykończyć ten płyn, bo zapach ma niefajny ;). Myjąc podłogę często płuczę mopa (tę nakładkę bawełnianą, mam z Viledy) i może tu tkwi sekret braku plam. Zauważyłam, że jak małż tak na szybko chce przetrzeć podłogę za jednym zamachem, to właśnie widać plamy - takie mazaje. A jak ja myję tak dokładnie, płucząc co chwilę te nakładkę, to podłoga jest czyściutka.

A, przed myciem podłogi zawsze najpierw ją odkurzam.

I mop (ta nakładka) musi być czysta (dobrze ją choć raz na czas wyprać w pralce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Cześc wszystkim,

 

Przejrzałem tonę stron z tego wątku, ale do tej pory nie znalazłem podobnego problemu. Czy ktoś zastosował płytki drewnopodobne w np. łazience, a przylegającym pokoju ma deskę/parkiet? Zastanawiam się, czy takie rozwiązanie się nie gryzie, a kompletnie nie ma na to żadnych zdjęć.

 

Jeśli ktoś tak robił, wrzuciłby zdjęcie?

 

Docelowo planuję w łazience dać płytki od Paradyż MyWay - Rovere Naturale, a w przylegającym hallu deskę podłogową dębową, olejowaną, również w naturalnym, surowym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...