Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy "Kastora"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
no witam serdecznie! mlodyga! nie, nie :D - strop wlasciwy, twardy i ... no wlasnie i nie ma komu zrobic dachu... :x nasz majster niestety ma klopoty ze zdrowiem, wiec czekamy. tak naprawde nie wiemy ile jeszcze potrwa to czekanie. musimy uzbroic sie w cierpliwosc, po ostatnich rozmowach wykonawca obiecal pojawic sie w polowie sierpnia, wiec moze za dwa tygodnie. probowalismy znaleźć kogos innego, ale nie ma w naszym rejonie zadnego wolnego dekarza - terminy wolne w przyszlym roku!co pozostaje? CZEKANIE! ale nic to...wazne ze majster wraca do zdrowia. w przyszlym tygodniu czeka nas zakup drewna na wywiazke :o !!! kolejne 15.000 chudszy :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj TERAZ JA MAM KILKA Pytan:p murazy mam na koniec wrzesnia umowionych...mam nadzieje ze sie wyrobie z papierologia...plan jest taki ze do zimy musze miec stan surowy przykryty dachem:p

towar juz zamowiony ale wydawało mi sie ze Bloczkow jest troszke za duzo wtym projekcie i kupile tylko 800szt a wy ile daliscie? wsumie to zalezy od kilku czyników z jednej strony...

ale nastepne 800mam zamówione jak co:)

a kominy systemowe dobrze widze? ja bede miał z cegły...

hmm a moze teraz jakis kosztorys jak sie nic nie dzieje to jest czas na podsumowanie :)

aha i jeszcze jedno te zmiany tz kąt dachu zmienił wam adapter adaptujacy projekt czy kierbud?

 

mam nadzieje ze pytanie sie nie dubluja z kieys tam bo te klopoty wsumie snia mi sie po nocach juz od samego poczatku prawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam ,witam :D . Idziecie jak burza. Ja przez wakacje siedziałam cicho bo na budowie nic się nie działo.Dopiero teraz ''nasz'' architekt dostał olśnienia i wszystko każe szykować na wczoraj...Przeczytałam Twój dziennik i chyba zagoszczę tutaj na stałe bo pewnie niejedno podpatrzę :D :D .Ja niestety o budowie za duzo nie wiem bo dopiero (w końcu) zaczynamy fundamenty robić. Też podobnie jak u Was. Tymczasem pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej

wkoncu ruszylem i teraz bede was zasypywac pytaniami:p

dzis zalali mi lawy. i kurcze mamy troszke inaczej:| bo u was widze ze do tego slupa w salonie to macie pociagnieta ławe.... a w projekcie nawet tak nie ma:|

ale u mnie to wogole inaczej zrobili bo zadnej lawy pod slup mi narazie nie wylali:| a pod wejsciem do domu tez macie ławe? ja nie. zastanawiam sie jak to pozniej zrobia...

aha i ile wyszlo bloczkow? i jakim styropianem ociepliliscie 8 czy 10? ile go wyszlo? bo ja musze kupic styropian, dysperbit, siatke...i teraz musze policzyc ile to m@ bedzie....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

hej scooby! tak do slupa byla podciagnieta lawa, lecz w projekcie tego nie ma. zdecydowal tak na kierbud gdyz w salonie i na holu jest duza przestrzen i teriva spoczywa pewniej na lanym zbrojonym slupie. pod gankiem wejsciowym tez mamy wylana lawe. styropian ocieplajacy fundament to 10 a ile go wyszlo? juz teraz nie pamietam ale obiecuje wszystko na czasie napisac, obiecuje!

okres zimowy sie zbliza, wiec pora troche poleniuchowac, wiecej czasu spedzic w domu przed monitorem komputera przegladajac posty forum muratora :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. sluchaj te ceny za ciesle nie sa az niskie musze ci pwoiedziec tylko normalne.

u mnie dekarz bierze 65 od metra plus obróbki ale policzylmi 270m czyli plące 18tys za połozenie wiezby, dachówki rynien, obrobka kominiarska i wprawienie 4 okien. a wiezbe zalatwilmi za 920 albo 950... ale budujemy sie w innych regionach wiec stad morze te roznice(tanio drogo) wiem ze na slasku jet najdrozej chyba:|

zapraszam do mojego dzienniika kamilo i radku ;)

psmi nawet słupy w wykuszu buduja z Bk. i kierbud powiedzialze tez tak moze byc.

a powiedzcie mi wy do obmurowania(szalunkowania stropu)uzyliscie zwyklego bk 12cm? u mnie bede tak zwane elki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj

 

Oglądałem Twój dziennik i zdjęcia. Jedna rzecz mi się rzuciła w oczy - miejsce gdzie ma stać kominek. Wg mnie wlot do komina umieszczony tuż pod sufitem jest nie bardzo. Będzie tam wchodzić rura spalinowa no i bardzo mocno będzie podgrzewać niepotrzebnie strop. Aby tego uniknąć robi się tzw. komory dekompresyjne w trakcie wykonywania obudowy kominka. Zaproście na budowę tego co będzie Wam robił kominek póki czas i póki mozna przerobić wlot do komina. Wg mnie jak już pisałem jest za wysoko. Powinien byc na wysokości około 180-190 cm aby pomiędzy stropem a górą rury spalinowej móc zrobić jeszcze ta komorę dekompresyjną o wysokości około 30-40 cm.

 

Acha, pomyslcie też o doprowadzeniu powietrza do kominka (do spalania). Najlepiej pod chudziakiem rurą pcv fi100-125 i wyjście pod wkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiezba piekna. teraz to juz zarys widac co:p ja juz tez sie nie moge doczekac kiedy beda miał przykryty dach, bo wtedy dopiero wygospodarujemy scianki dzialowe na górze:p

ty podniosłas stopien dachu do 38 a ja zostawilem taki sam ale zrobiłem scianke kolankowa 50cm (25bk +wieniec) zobaczymy jak to nam wyjdzie.

ale wazne ze do przodu, pewnie dach teraz cieszy bardzo co? jak stan zero?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hej mr scooby! nad garazem strop byl zalany w calosci. a co do ganku to wyjdzie tam calkiem ladna garderoba - bo takie bedzie mialo przeznaczenie wneka ktora powstanie po zalaniu stropu. w twoim przypadku jezeli robisz sciane kolankowa moze wyjsc calkiem niezle pomieszczonko.

pozdrwiam hej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam

Dzięki za kilka słow. Cieszy mnie fakt ze ktos bedzie zagladal do mojego dziennika...:) Bardzo lubie olgadac dzienniki forumowiczow. Kazdy wnosci cos nowego, ciekawego, mozna cos podgladnac podpatrzec. Tak na pierwszy zut oka to twoja budowa wydala mi sie jako jedna z niewielu bardzo 'upozadkowana za pietami'. Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Dawno tu u was nie byłam ale nadrobiłam zaległości

:p :p :p :p :p :p

I muszę przyznać że super domek wam wyrósł jak na drożdżach - dach macie zarąbisty super kolorek i wzór :p :p :p

Zdjęcia duże i przejrzyste - piękne fotki a co za tym idzie zrobiło się tak kolorowo u was aż chce się oglądać wasz dziennik. A jak u was bedzie wyglądać tarasik ???

Mogłam przeoczyć go :oops: :oops: :oops: :oops: sorki ale szybko musze kończyć na necie i nie mam czasu chwilowo cofnąć się do dziennika aby zerknąć .

Jedno małe pytanko jeszcze mam drzwi na taras macie może jakieś z zabezpieczeniami anty włamaniowymi ???? Papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej

Przede wszystkim GRATUALACJE z narodzin DZIEDZICA :D Teraz to juz musisz szybko konczyc ten swoj piekny domek aby Karolek mogl z tata na ogrodzie pile pokopac :D

Mam pytanko odnosnie dachu-czy Ty zmieniales moze jego nachylenie?Wyglada na 35 stopni.Jezeli tak to jaka jest jego wilekosc po tej zmianie-ile przybylo metrow?)

na rysunku widze ze fajnie rozplanowales sobie poddasze ale czy pokoje nie beda zbyt male?

Jeszcze raz gratulki i niech mama szybko wraca do siebie a Karol rosnie jak na drozdzach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...