Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BLACHODACHÓWKA PRUSZYŃSKI - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, zdjęcia, kolorystyka


pytanie do tych co juz dach maja: co jest lepsze - RR czy Pruszynski czy moze cos innego?  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. pytanie do tych co juz dach maja: co jest lepsze - RR czy Pruszynski czy moze cos innego?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tom u mnie dach (ok. 250 - 300 m2) było robiony następująco:

-blachodachówka

-papa

-deski

-ocieplenie, które chyba było miękką gąbką a teraz wygląda jak zasuszona gąbka z morskich głębin

-deski na piórowpust. dodatkowo dobite gwozdziami (takie cos ala boazeria).

 

W tym roku podnosimy część dachu nad pokoikiem (ok. 11m2) na zasadzie lukarny i zastanawiamy się jak to zrobić, żeby było dobrze i sensownie wyglądało z pozostałą częścią dachu (w tym roku nie damy finansowo rady zmienić całego dachu).

 

Czyli - czy lukarnę robic już folią wysokoparoprzepuszczalną, czy dalejl jednak ciągnąć w papie i deskach

No i oczywiście musi pozostać blachodachówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odoptuje poddasze (100m˛) i w dachu kopertowym robie cztery wykusze (lukarny) i z tego co mi wiadomo lukarny powinny byc deskowane wiec ... lepiej zostan przy "swojej" technologii. ja przy remoncie tez mam dylemat bo moj dekarz upiera sie przy deskowaniu calego dachu co podrozy sprawe ale moze to lepsze rozwiazanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość XYZ

Czy wiecie cos na temat blachodachówki Szafir 350 firmy Pruszyński ?

Jakie sa wymiary blach - bo chyba nie co moduł 35 cm ?

wiem ze najmniejsza to 85 cm a najwiekasz to 505 cm, ale ile maja pośrednie arkusze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj XYZ, mam blachodachówkę szafir 350, co do szerokości to o ile pamiętam było to 110 cm efektywnego krycia (czyli z zakładem) długości arkuszy wyliczają pod konkretny dach, ten wymiar 350 oznacza,że co 35 cm masz falę . Dach ma 2 tygodnie wygląda ładnie, był tani a co do jakości to wydam opinię za jakieś 6 lat.

pozdrawiam

bacha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...