Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ANTRESOLA, dom z antresolą - dyskusja o zaletach i wadach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też rozważam projekt, w którym jest antresola i mam podobne obawy jesli chodzi o ogrzewanie, za to podoba się przestrzeń nad głową i spójność z podaszem i taki fajny kącik na górze :wink: .

Oto link do projektu, z tym że rozważam wersję z podwójnym garażem.

 

 

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m3f01942e015ae&intra=52605c793ab0eacf152b9059d8b406f7&crc=dc24ecd5157a3aa9df20825f51d7570a&lang=pl

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od roku w nowym domu z antresolą (proj. WIERA - pracownia Dom na horyzonciez Wrocławia - http://www.domnahoryzoncie.pl) i poniżej na gorąco kilka uwag.

- w salonie (37 m2) jest pod schodami umieszczony kominek kaflowy (wkład Jotul - Panorama) i założyłem że nie muszę rozprowadzać rurami ciepłego powietrza z kominka bo samo konwekcyjnie uniesie się w górę i ogrzeje pomieszczenia na poddaszu i salon - i to jest fakt !!! na poddaszu wręcz przeciwnie trzeba zamykać drzwi by nie było za ciepło.

- akustyka !!!!! - super

- w upalne lato nie ma duchoty w pomieszczeniu ze wzglęgu na dużą kubaturę jednego pomieszczenia

Ogólnie POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....może ktoś zapoda jakieś linki do projektów z antresolą oglądałem kilka na stronie http://www.linearte.pl/ ale jakoś mi nie podchodzą :lol:

 

Mój domek ma antresolę (Trawertyn z tej pracowni) i z całego układu jesteśmy bardzo zadowoleni. Naprawdę daje efekt większej przestrzeni, niż jest faktycznie. Słuchanie muzyki na full to wielka przyjemność, ale..... ściszonego telewizora nie da się posłuchać, bo głos się niestety rozmywa i na górze słychać o wiele głośniej niż na dole. Szczerze mówiąc, nie bardzo sobie potrafimy z tą akustyką poradzić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek ma antresolę (Trawertyn z tej pracowni) i z całego układu jesteśmy bardzo zadowoleni. Naprawdę daje efekt większej przestrzeni, niż jest faktycznie.

 

Moje gratulacje obejrzalem Wasz projekt na stronie Linearte - bardzo ciekawe rozwiazania, strasznie mi sie podoba. No cóż ja z oczywistych względów wybrałem coś prostszego.

 

Pozdrawiam KaiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykant dostałeś maila?

dostałem, dzięki :p

 

KaiM

budujesz z antresolą??

 

Luśka

Trawertyn też mi się podoba...

...ale jak by tu napisać, jak dla mnie trochę...

za duży

 

co masz na myśli pisząc, że ściszonego telewizora nie da się posłuchać, bo głos się rozmywa?

jak będę chciał normalnie cos posłuchać to muszę iść na górę :o

jak jest u innych? możecie coś napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaiM

budujesz z antresolą??

 

nie bylo jej ale zrezygnowalismy z duzej sypialni nad salonem zeby ja miec no i automatycznie zrobila sie antresola ze schodami - na razie widze to tylko w wizualizacji bo sciany staną dopiero w maju

 

ale czytam te Wasze glosy i wydaje mi sie ze plusy przeważają nad minusami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    nie chciał bym aby ten wątek zapełniał się wypowiedziami w stylu "po co ci antresola" "czy wiesz ile kosztuje ogrzanie takiej kubatury" itp :wink:
     
    oczywiście wszystkie konkrety mile widziane
    zapraszam do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami
     
    pozdrawiam wszystkich budujących :lol:

Witam, mieszkam od roku - mam salon którego strop jest skośny (dół połaci dachowej) i otwarty na antresolę na poddaszu użytkowym. Oto moje spostrzeżenia:

1) wygląd i związane z tym poczucie przestrzeni - dla mnie całkowicie rekompensuje ew. problemy

2) ogrzewanie - w moim układzie sprawdza się rewelacyjnie podłogowe z wentylacją mechaniczną z rekuperatorem - idealny rozkład temperatur tj. pełen komfort na dole, bez nadmiernej konwekcji i przeciągów co nie generuje jakichś wielkich kosztów z powodu "uciekania " ciepła

3) wielka zaleta - nawet przy większej ilości palących gości (sami nie palimy) nie czuje się "smogu" :) w salonie - nawet jeśli nie właczę od razu wentylacji na 3 bieg

4) uważam, że ze względu na akustykę i utrzymanie intymności konieczne jest w domu z antresolą wydzielenie w innym miejscu (skrzydle)

części "prywatnej" z sypialniami itp. - raczej nie moga one wychodzić bezpośrednio na nią.

Pozdrawiam

rafgam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 months później...
  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Jestem w fazie projektu i bede mial dom z antresola, ale robie projekt indywidualny. Po niedzieli bede mial wizualizacje wiec moge ja podeslac. Poczatkowo nie myslalem o antresoli, ale zaproponowal ja archiekt aby zwiekszyc powierzchnie parteru, pomysl baaardzo mi sie spodobal :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witamy

 

Zainteresował nas projekt Jaspis:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=278&IdKolekcji=

 

Jest nie duży przez co wydaje się być nie drogi, i pasuje na naszą wąską działkę.

 

Czy ktoś z was budował ten domek? Co sądzicie o projekcie, jakie zmiany dokonaliście?

 

Prosimy o jakiekolwiek informacje ponieważ nie znaleźliśmy na forum prawie żadnych informacji o tym projekcie - być może jest źle zaprojektowany lub sprawia problemy w budowie.

 

Pozdrawiamy

Aga i Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My także budujemy dom z antresolą. Na pewno nie jest to najbardziej ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie, ale ta przestrzeń...bezcenna. Nasze poprzednie mieszkanie też miało antresolę i teraz nie wyobrażamy sobie "niskiego salonu". Skutecznie można ogrzać takie pomieszczenie podłogówką, choć w poprzednim mieszkaniu mieliśmy tradycyjne kaloryfery i tez było ok. Budujemy dom w melisie archonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jadalnia jest w tym okrągłym połączona z kuchnią i salonem, cały parter podłogówka. Jutro wkleję zdjęcia, nie jest to wykończone, ale posadzki i ocieplenie dachu już są. Też się zastanawialiśmy czy ma być z pustką czy bez. Wybraliśmy z pustką bo i pokoi jest sporo, a antresola daje fajny efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...