Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ANTRESOLA, dom z antresolą - dyskusja o zaletach i wadach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Mam taki salon z antresolą od podłogi do sufitu 6,2m. (projekt AGROBISP BM51 z poddaszem użytkowym którego w projekcie nie było) http://www.projekty24.com.pl/projekty/projekt,bm-51,rid,3860.html

Wygląda super, ale z ekonomia ogrzewania nie wiele ma wspólnego.

Celowo daliśmy małe grzejniki i głównym źródłem ciepła jest kominek. Jak bym budował dziś dał bym podłogówkę.

Olbrzymia zaleta Możesz wstawić praktycznie każą choinke na święta u nas jest zawsze taka 4-5 m wyskości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki salon z antresolą od podłogi do sufitu 6,2m. (projekt AGROBISP BM51 z poddaszem użytkowym którego w projekcie nie było) http://www.projekty24.com.pl/projekty/projekt,bm-51,rid,3860.html

Wygląda super, ale z ekonomia ogrzewania nie wiele ma wspólnego.

Celowo daliśmy małe grzejniki i głównym źródłem ciepła jest kominek. Jak bym budował dziś dał bym podłogówkę.

Olbrzymia zaleta Możesz wstawić praktycznie każą choinke na święta u nas jest zawsze taka 4-5 m wyskości :)

 

Czy antresola czy nie, to nie ma nic do rzeczy ekonomia ogrzewania. Ekonomia zależy przede wszystkim od strat ciepła przez budynek, czyli od izolacji. W salonie z antresolą (jak zresztą w całym domu) mam ogrzewanie podłogowe, bez grzejników. Mimo ogromnego okna na 2 kondygnacje utrzymujemy zadaną temperaturę 23-23,5oC bez żadnego kłopotu i bez jakichś wielkich rachunków. Ciepło równomiernie utrzymuje się od podłogi aż po strop, a nawet przy niżej chyba nieco cieplej. Kluczem było oddzielenie tarasu od salonu 10cm twardym styro i 10 cm styrodur pod oknem tarasowym.

A z choinką prawda, zwracamy tylko uwagę by nie była niższa niż 3mtr, inaczej się gubi. No właśnie, jeszcze stoi, a miałem rozebrać w mijającym tygodniu. Jakoś mimowolnie odkłada się likwidację, skoro tak przyjemnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w domu z antresolą od kilku miesięcy. Rachunki za ogrzewanie mamy niskie. Przy ogrzewaniu podłogowym nie pojawia się problem przegrzewania góry. Przy kominku faktycznie całe ciepłe powietrze zgromadzi się na górze. Polecam i zachęcam. Ostrzegam tylko ze zbyt dużą choinką a przynajmniej za małym stojakiem :) Nasza 5 metrowa się położyła po odwiązaniu linki przez syna. Minę miał ala Kevin sam w domu ze zdziwienia z reakcji na "tylko" rozwiązanie małego supełka.

Problemem jest za to sprzątanie. np. odkurzanie pajęczyn na 6 metrach. Znajomi którzy chcą się budować też chcieli antresolę, ale po wizycie u nas i poruszeni kwestii sprzątania zainteresowali się jednak parterówkami :) Kilka zdjęć antresoli i wysokich pomieszczeń wrzuciłem w dzienniku.

 

15626349_1089417987834893_801315707029796716_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...