Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziekuję za pozdrowienia i zdradzę rąbek tajemnicy czyli w przyszłym tygodniu chyba zaczynamy parter.

narazie to nie mogę odpocząć teraz pomagałem od poniedziałku do środy rodzicom i przez to nici z roboty na działce bo rodzice mieszkają koło Tarnowa.

 

jutro do teściowej wyjazd za Jarosław i chyba w piatek rano powrót.

 

muszę naprawić ten wjazd na działkę i porozdgladać się za materiałami a nawet pokupować już co się da. w sobotę chyba zagęszczanie piachu będzie a w poniedziałek i wtorek przywózka wszystkiego i oczekiwanie na ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
lbryndal, niezłe tempo. Tak trzymać! Na zdjęciach Twoja więźba wygląda trochę inaczej niż u mnie, chyba, że to tylko takie złudzenie. Mam na myśli jej wysokość. Mój Zecik jest taki bardziej szczudłowaty przez podniesienie fundamentów i ścianki kolankowej i ciut za krótkie krokwie. Twoja więźba wydaje mi się bardziej płaska od mojej. Zmniejszałeś jej kąt? U świercza z resztą tez wygląda inaczej niż u nas :) Widać co Zet, to inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maanmy i Aguu

 

Co do tempa to staramy się jak możemy, żeby przykryć na zimę i kupić okna jak jeszcze są tańsze w okresie zimowym.

 

Co do dachu to myśleliśmy o wydłużeniu krokwi i drewno było do tego przygotowane, ale w ostatniej chwili zostało coś tak jak w projekcie.

wystają poza ścianę krokwie około 80cm + dojdzie deska i rynny i będzie jakieś 100cm. Potem dojdzie za to do ściany ocieplenie i pozostanie jakieś 85cm.

 

a dlaczego nie wydłużyliśmy ? bo boję się wiatrów od strony zachodniej niekiedy tam strasznie zawiewa i boję się dużej powierzchni za którą może wiatr ciągnąć daszek.

 

Kąt dachu został taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, widzę, że wnet będzie dach nad głową :) My już mamy. W sobotę pozabijam dechami okna i poczekamy do wiosny żeby wylać podłogę na parterze i postawić ścianki działowe na górze oraz zacząć instalacje i wykończeniówkę. Myślimy jeszcze o kupnie okien (żeby było taniej), ale z montażem chcemy wstrzymać się do wiosny, aż chałupka okrzepnie. Muszę tylko ugadać się ze sprzedawcą w kwestii tego późniejszego montażu. No chyba, że zima będzie łaskawa jak w ubiegłym roku, to wtedy może zaczniemy działać coś wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, widzę, że wnet będzie dach nad głową :) My już mamy. W sobotę pozabijam dechami okna i poczekamy do wiosny żeby wylać podłogę na parterze i postawić ścianki działowe na górze oraz zacząć instalacje i wykończeniówkę. Myślimy jeszcze o kupnie okien (żeby było taniej), ale z montażem chcemy wstrzymać się do wiosny, aż chałupka okrzepnie. Muszę tylko ugadać się ze sprzedawcą w kwestii tego późniejszego montażu. No chyba, że zima będzie łaskawa jak w ubiegłym roku, to wtedy może zaczniemy działać coś wcześniej.

no może się uda, a może nie bo znów pada śnieg.

 

ja mam podobny plan jak Ty. co do okien to kiedyś jak rozpytywalem to mówili że max. mogą odroczyć montaż jakieś 3 miesiące czyli jakoś koło marca trzeba by montować.

ścianki działowe na górze już mamy, a jeśli dzisiaj uda się dowieźć piasek to i na dole będą powstawały.

 

wylewki na piasku też nie mamy bo nie mamy jeszcze rozprowadzonej kanalizacji (raczej będą zmiany w niej i narazie trzeba to przemyśleć)

ścianki działowe na dole robią na tych fundamencikach które zrobili przy okazji wieńca.

 

no i ten dach hmmmm, jeśli pogody będzie z 2 dni to może uda się go zrobić, a jak nie to cóż będzie musiał poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na scyńści na zdrowie

na to Boże Narodzyni

Cobyście byli zdrowi weseli

jako w niebie janieli

Cobyście mieli pełno gości

jako na gałonzce łości

Cobyście mieli pełne łobory pełne pudła

coby wom gospodyni przy piecu nie schudła

Coby sie Wom darzyło kopiło

dyślem do stodoły łobruciło

Tak Wom Boze dej

HEJ HEJ HEJ

 

http://img91.imageshack.us/img91/9103/thumb5501crazyfrogxmasoef3.jpg

 

 

 

no i moje gratuluje stanu surowego otwartego !!!!!!!!!!! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz :D

Ogromne gratulacje i słowa uznania za Wasz stan surowy otwarty :D

Podziwiam nie tylko tempo (teraz sobie uzmysłowiłam z moim mężem, że jest niesamowite i nie do pobicia :o :o :o ), ale precyzje w wyliczeniach i ostatecznie poniesione koszty :o :o :o Zazdroszczę i jestem pod wrażeniem naprawdę dobrze przemyślanych i mądrze wydanych pieniążków.... Tym bardziej, że u nas przy podobnym metrażu wyszło o wiele, wiele więcej :(

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz Wesołych Świąt :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz :D

Ogromne gratulacje i słowa uznania za Wasz stan surowy otwarty :D

Podziwiam nie tylko tempo (teraz sobie uzmysłowiłam z moim mężem, że jest niesamowite i nie do pobicia :o :o :o ), ale precyzje w wyliczeniach i ostatecznie poniesione koszty :o :o :o Zazdroszczę i jestem pod wrażeniem naprawdę dobrze przemyślanych i mądrze wydanych pieniążków.... Tym bardziej, że u nas przy podobnym metrażu wyszło o wiele, wiele więcej :(

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz Wesołych Świąt :p

mamy podobne domki, ale tylko powierzchniowo tak to duże różnice.

 

Dziękujemy bardzo Wszystkim za gratulaje, jakże to jest piękne uczucie mieć już taki stan domku. Wiemy jednak, że teraz to będzie jeszcze daleka droga, aby zamieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć.

Chyba nie dziwisz się, że obserwuję twój dziennik ;)

 

"... największy problem to będzie chyba z przekuciem się przez fundament, na szczęście tylko 30cm ale i tak chyba nie będzie łatwo. ... ".

Jak nie masz jakiejś porządnej młotowiertarki to może zastanów się nad pożyczeniem na kilka godzin. Ja pożyczałem w Kokotowie zagęszczarkę kiedyś.

Kokotów 283

32-002 Węgrzce Wielkie woj. małopolskie

Tel. 012 251 15 15 lub 060 841 53 15

 

"... Ale bym coś popracował na działce ..."

W robocie masz za nudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chyba nie dziwisz się, że obserwuję twój dziennik ;)

 

"... największy problem to będzie chyba z przekuciem się przez fundament, na szczęście tylko 30cm ale i tak chyba nie będzie łatwo. ... ".

Jak nie masz jakiejś porządnej młotowiertarki to może zastanów się nad pożyczeniem na kilka godzin. Ja pożyczałem w Kokotowie zagęszczarkę kiedyś.

Kokotów 283

32-002 Węgrzce Wielkie woj. małopolskie

Tel. 012 251 15 15 lub 060 841 53 15

 

"... Ale bym coś popracował na działce ..."

W robocie masz za nudno :)

 

w robocie to robot ślęczenie przy komputerze już mi się znudziło, no ale taka praca

 

goście co mają robić rozprowadzenie kanalizacji ponoć mają jakis tam młot ale chyba mały więc pożyczę z Kokotowa coś większego jak nie będzie szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze 100 za chwile pęknie , jeżeli mogę podpowiedzieć to pomysl za wczasu o dopływie powietrza do pieca c.o(tylko nie oknem ) , ja o tym nie myslałem i miałem już za swoje

pozdrawiam maanmy

no narazie chwilowy postój w oczekiwaniu na okna czyli do końca lutego.

 

a doprowadzenie powietrza do kotła to myślałem taką kratką wpasowaną w ścianę.

a Ty musiałeś kuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...