Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Niewielki Pedzelito - dziennik budowy


Recommended Posts

a co az tak tam kradna u Was?:) u nas odpukac nie zauwazylismy zeby cos zniknelo

 

takze jestem dobrej mysli ze wszystko bedzie dobrze - z reszta sasiedzi ktorzy

buduja po drugiej stronie ulicy tez wszystko juz powstawiali wiec powinno byc ok

 

Nie, nie kradną, wielokrotnie z premedytacją zostawiałem narzędzia nie zaknięte w szopie i nic nie zginęło i mam nadzieje że nadal tak będzie.

 

kropkq

Dziękuję bardzo za życzenia życząc życiowego i budowlanego ;) szczęścia i pomyślności w roku 2008.

 

Witam

mam dylemat odnosnie komina gdyz bedzie on przebiegal bardzo bblisko kosza dachowego.Widze ze w twoim domku tez ne jest on zbytnio oddalony od kosza(komin kominkowy).Czy spotkales sie z opinia ze jets on zle usytuowany gdyz bedzie tam zatrzymywal sie snieg itd?

 

Żaden fachowiec oglądający mój projekt o czymś takim mi nie mówił choć spotkałem się z tym w innych dziennikach. Po prostu nie zawróciłem sobie tym głowy. ;) A jeśli Pan Zygmunt (megamajster ;)) zrobił ten dach to mam 100% pewności że jest wszystko ok.

 

Mam naprawde wielki problem i nie wiem czy przenosic kominek w inne miejsce czy po prostu to usytuowanie jest gorsze ale nie fatalne lub zagrazajace jakims wielkim naprawa po kazdej zimie? :-?

 

Trudno mi coś podpowiedzieć nie widząc umiejscowienia tego komina.

Ale generalnie to konstrukcja dachu ma wytrzymać ciężar swój i śniegu (z dużym naddatkiem) a jeszcze powiększone o siły działania dużego wiatru ma stać nie ruszone.

 

Bardzo podoba mi sie Ztwoj domek.Lubie takie kolory dachow oraz tak nisko osadzone okapy dachow.Piekny tarasik i wogole przyjemnie popatrzec na to cudo :D

 

Bardzo, bardzo mi miło. Dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pedzelito, chyba jeszcze nie widziałam tak pedantycznie prowadzonego Dziennika, jak Twój :o :) Zapisałam go w ulubionych, by pokazać mężowi dla porównania z naszą budową i sprawdzenia czy coś u nas nie jest zrobione źle :oops: ;)

 

A przy okazji, chcę Cię zapytać o łączenia krokwi.

Czy te wszystkie poprzeczne cięcia były dodatkowo impregnowane?

Nasz kierownik uparł się, by dachowcy gdy wrócą dokręcać śruby, popryskali impregnatem wszystkie cięte końcówki i łączenia drewna.

Konieczne to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedzelito, chyba jeszcze nie widziałam tak pedantycznie prowadzonego Dziennika, jak Twój :o :) Zapisałam go w ulubionych, by pokazać mężowi dla porównania z naszą budową i sprawdzenia czy coś u nas nie jest zrobione źle :oops: ;)

Dziękuję, jest mi bardzo miło czytając takie słowa, nawet troszkę się czerwienię. ;) :oops:

 

A przy okazji, chcę Cię zapytać o łączenia krokwi.

Czy te wszystkie poprzeczne cięcia były dodatkowo impregnowane?

Nasz kierownik uparł się, by dachowcy gdy wrócą dokręcać śruby, popryskali impregnatem wszystkie cięte końcówki i łączenia drewna.

Konieczne to?

 

Hmmm, ja tego nie robiłem ale jest w tym dodatkowym impregnowaniu sens. Impregnat ma być barierą dla wszelkich robactw. Będzie tą barierą jeśli będzie na WSZYSTKICH powierzchniach konstrukcji. Bo co z tego że jest z boku jak od czoła (po ucięciu) bezproblemowo sobie wlezie w element? Oczywiście nie rozmawiamy o tym jak skuteczną będzie barierą (ilość, jakość impregnatu), zakładamy że wszystkie działają choć spotkałem sie z różnymi opiniami.

Jeszcze nie wiem czy czasem nie zdecyduję się pomalować płaszczyzn cięć ale... życia zostało mi jakieś max 40 lat ;) i nawet bez tego malowanka konstrukcja "da radę". :)

 

Pozdrawiam, Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
No i zamówiłem dzisiaj wełnę na poddasze (Ursa DF 40 20cm i Rockwool Superrock 5cm). Zamówiłem z delikatnym naddatkiem ilościowym ale nie zmienia to faktu że ponad 12000 zł za ten zakup to kosmiczna kasa. Dlaczego to wszystko jest takie drogie???

 

a powiedz mi jakie sa parametry tych dwoch warstw?

w jaki wspolczynnik oporu cieplnego przegrody celujesz? czy ten zalecany około 6?

 

my do zakupu welny czekamy az wplynie kasa z kredytu a do tego jeszcze

chyba z tydzien

a nim zaczniemy to najpierw elektryk musi spedzic na poddaszu pare dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem dzisiaj wełnę na poddasze (Ursa DF 40 20cm i Rockwool Superrock 5cm). Zamówiłem z delikatnym naddatkiem ilościowym ale nie zmienia to faktu że ponad 12000 zł za ten zakup to kosmiczna kasa. Dlaczego to wszystko jest takie drogie???
a powiedz mi jakie sa parametry tych dwoch warstw? w jaki wspolczynnik oporu cieplnego przegrody celujesz? czy ten zalecany około 6?

 

Ursa DF 40 20cm - RD=5, Rockwool Superrock 5cm - RD=1,4

Razem RD=6,4. Trochę lepiej niż trzeba ale w tym przypadku oszczędność ok. 350 zł nie miała znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

sorki ze sie wtracam ale tak jak rozmawialismy czy wcisniesz w ta listwe

zlacze euro ?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/42fb3bf67aec6070.html

 

a jesli wcisniesz jedno euro czy tez nie euro to dasz rade jeszcze cos wrzucic?

bo wiesz zsumowana grubosc kabli to jedno a wkladanie ich tam z wtyczkami

to drugie:)

nie zebym sie czepial tylko chce bys nie mial pozniej problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja !!- szczególnie podobają mi się malunki na ścianie. Nie ma to jak dosłownie coś wytłumaczyć fachowcom

 

Dzisiaj jest jeszcze lepiej. ;) Zresztą looknij,

Musiałem sam sobie wytłumaczyć co chcę mieć. ;)

Dzięki!

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Teraz Ty malujesz po ścianach flamastrem. POtem będą dzieciaczki ;), tylko niech farba wyschnie 8) one pewnie też kilka razy poprawią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak przegladam twoj dziennik i co widze. Ta sama ekipa robi u mnie dach!!! :lol:

Moi dekarze mnie wysterowali i ktos na forum mi ich polecil. Faktycznie fajni. U mnie zostało 3-4 dni roboty. A ile ja sie osłuchałam odp. Tomka ze ' te Brassy co kładlismy ostatnio u Marka to były dopiero ciężkie'. :lol:

U mnie tez wyn iosl na dach całą dachowke tylko ze ja mam ceramiczna wiec lzejsza.

Co do elektyrków, ja buduje z Maxa. Jakbys mogł to spytaj ile by wzieli za elektryke, bo kucie w Maxie jest trudniejsze.

A co sie tyczy wełny to jak duze masz poddasze? Ja tez juz kupilam wełne, tzn w grudniu az w Debicy bo tam mieli fajne ceny i wzielismy 15 cm + 5 cm płyty - Rockwoola - po 240 mkw. Brałam tez styropian pod wylewki i na ocieplenie zew. 15 gr - i za wszystko dałam 13000. A dom mam duzy.

Pozdrawiam, i pewnie pozdrowie p. Zygmunta jak sie pojawia, ale wieje wiec pewnie dopiero we wtorek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka sorki ze sie wtracam ale tak jak rozmawialismy czy wcisniesz w ta listwe zlacze euro ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/42fb3bf67aec6070.html

a jesli wcisniesz jedno euro czy tez nie euro to dasz rade jeszcze cos wrzucic?

bo wiesz zsumowana grubosc kabli to jedno a wkladanie ich tam z wtyczkami

to drugie:) nie zebym sie czepial tylko chce bys nie mial pozniej problemow :)

 

Hi!

 

Nie myślę o euro który swoją drogą to chyba się nie zmieści w tą listwę. Sprzedawca w sklepie powiedział mi że producenci w większości stosują lub będą stosować taki kabel:

http://images6.fotosik.pl/119/bbb2976a2237ab1cm.jpg

i pod niego przygotowałem tą listwę.

 

Teraz Ty malujesz po ścianach flamastrem. POtem będą dzieciaczki ;), tylko niech farba wyschnie 8) one pewnie też kilka razy poprawią :lol:

Hehehehe, i to będzie trochę bardziej bolało jak obecnie myślenie co i gdzie ma być i jak włączane. :)

 

Witam.

Tak przegladam twoj dziennik i co widze. Ta sama ekipa robi u mnie dach!!! :lol:

O widzisz!!! Namiar na brygadę do internetu "wyciekł" od mnie. Jak ekipa jest ok to wartę ją polecić, oni zadowoleni, inwestor też więc wsio gra. :)

 

Co do elektyrków, ja buduje z Maxa. Jakbys mogł to spytaj ile by wzieli za elektryke, bo kucie w Maxie jest trudniejsze.

Myślę że nie jest trudniejsze więc coś ok. 18 zł za punkt.

 

A co sie tyczy wełny to jak duze masz poddasze? Ja tez juz kupilam wełne, tzn w grudniu az w Debicy bo tam mieli fajne ceny i wzielismy 15 cm + 5 cm płyty - Rockwoola - po 240 mkw. Brałam tez styropian pod wylewki i na ocieplenie zew. 15 gr - i za wszystko dałam 13000. A dom mam duzy.

Ja kupowałem 360m2 wełny 20cm i 280m2 wełny 5 cm. Razem współczynnik RD=6,4 a to kosztuje. ;)

 

Pozdrawiam, i pewnie pozdrowie p. Zygmunta jak sie pojawia, ale wieje wiec pewnie dopiero we wtorek Pozdrawiam

 

No pewnie, koniecznie pozdrów Pana Zygmunta i całą ekipę!!!

Dzięki!!!

 

Pozdrawiam,

Pedzelito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ja w sprawie ilości kontaktów przy centrum tv i np przy biurkach

moim zdaniem dawanie 5 gniazdek elektrycznych jest mocno na wyrost...

a więcej to już całkiem niepotrzebne

 

przecież i tak łatwiej podpiąć przedłużacz z rozgałęźnikiem (1,5m) i wprowadzić prąd do szafki gdzie podpinamy co tam potrzebujemy - wieżę audio + dvd + dekoder satelitarny itd itp - listwa może być antyprzepięciowa co nam da dodatkowe zabezpieczenie sprzętu.

 

Mam tak tam gdzie teraz mieszkam i się sprawdza w zupełności...

dodatkowy plus to to że do szafki idzie 1 kabel a nie 8...

kanały w ścianie do plazmy - fajna rzecz... taż coś takiego mam w planach

 

Przy biurkach "komputerowych" (praktycznie w każdym pokoju) daje 2 gniazdka el. które będą podpięte do centralnego UPSa (3000VA) - takie gniazdka daje też przy centrum tv w salonie i kotłowni przy piecu CO...

 

fajnie że dałeś tyle fotek z prac el. - jestem właśnie na tym etapie ale sam rozkładam elektrykę...

 

rozdzielnicę (z tego co widzę) mam taką samą :) Legrand na 72 pola 4x18

:)

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tam popieramy bardzo te wielopoziomowe listwy elektryczne w scianie:)

 

mam w domu jak tu pierwek sugeruje i wiem ze balagan przy tym niesamowity

listwa do listwy a do niej jeszcze listwa - kongo totalne i zajmuje

to tyle miejsca ze masakra

nie sposob zapanowac nad tymi kablami a jak juz sie chce cos znalezc to nie wspomne:)

 

generalnie idac w strone minimalizacji to mozna by bylo dawac po 1 gora 2 gniazdka

na pomieszczenie - przeciez tez mozna przedluzacz na druga strone pokoju ciagnac

ale nie wyglada to imponujaco:)

 

Pedzelito

a mam pytanko jeszcze

co to za peszele ( czy tez peszle bo nie wiem jak to odmieniac:) )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cb46ee3c0c85ace6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/80c04dc6ffe14d3b.html

 

to chyba garaz ale z drugiej strony gnebi mnie jak to otynkujesz? nie zrobisz bruzdy?

czy moze tam idzie regips na stelazu to problemu brak:)

 

 

i jak tam z iloscia welny?trafiles? ja wzialem 150m2 i cos mi sie zdaje ze przesadzilem

ale jeszcze pewnosci nie mam:)

a zwrotu wykonac sie nie da bo za daleko - zobaczymy dopiero jak sie skonczy:)

a u Ciebie jak widze 280m2 to prawie kleknalem:)

u nas powierzchnia dachu to okolo 240m2 i 150m2 mniej welny 15cm wzielismy oraz 180m2 6cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tam popieramy bardzo te wielopoziomowe listwy elektryczne w scianie:)

mam w domu jak tu pierwek sugeruje i wiem ze balagan przy tym niesamowity

listwa do listwy a do niej jeszcze listwa - kongo totalne i zajmuje

to tyle miejsca ze masakra

 

a u mnie nie ma bałaganu - przynajmniej nie od tego

co da Ci 10 gniazdek w 1 miejscu na ścianie? możesz mi to wytłumaczyć?

 

wiadomo że gniazdka powinny być w pomieszczeniu w różnych miejscach ale nie widzę sensu dawania więcej niż 3 w jednym miejscu

 

poza tym jeżeli masz listwa do listwy + jeszcze jedna listwa to kup sobie rozgałęźnik na 6 gniazdek albo nawet dwa takie jak masz konieczność w jednym miejscu podłączyć 12 urządzeń :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh zaczyna sie nam jakas ostra wymiana zdan :)

 

no wiec ile urzadzen hmm :

1.telewizor

2.odtwarzacz dvd

3.amplituner

4.jakiś kolejny element wierzy hifi np.odtwarzacz cd ( wiem wiem mozna w dvd odtwarzac ale czy trzeba )

5.tuner tv sat

6.tuner tv naziemnej - kto wie co to wymysla za pare lat jak bedzie cyfrowo i czy sie

jakies standardy nie pozmieniaja

7.jakis bank danych - ostatnio moda na skladowanie filmow na dyskach twardych

8.cos sie jeszcze znajdzie

9.kabel tv naziemnej

10.kabel tv sat

11.kabel z anteny radiowej

12.kabel sieci internetowej

 

jak sadzisz ladniej takie cos wyglada na listwach czy w gniazdkach za szafka

dyskretnie ukrytych?

wg mnie w gniazdkach bo listwa zawsze bedzie lezec na ziemi, nigdy rowno i estetycznie,

zawsze jest w niej jakis kabel ( nie spotkalem sie jeszcze z taka co by miala tylko jeden metr ) - wiem mozna sobie przerobic

 

takze nie wiem czy wytlumaczylem czy nie ale nikt nikogo do niczego nie zmusza

ja po prostu napisalem ze jestem zwolennikiem takiego a nie innego rozwiazania

 

a co do gniazdek to w innych czesciach pomieszczenia tez sa - jedynie tutaj

taka bateria ktora i tak bedzie zaslonieta szafka ale nic spod niej nie bedzie

wystawac

 

a co do samych rozgaleznikow to tez nie wiem czy sam kabel takiej listwy jest

"szczesliwy" jesli iles urzadzen na raz chodzi - nie za duze obciazenie? i czy wygodnie wkladac takie multi kostki w pojedyncze

gniazdko i odsuwac od sciany caly mebel bo sie nie miesci? hmmm jak dla mnie nie wiec stosuje

listwe w scianie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobre miejsce na takie dyskusje :roll: ale...

 

pisałem tylko o gniazdkach elektrycznych gniazda tv lub lan to inna sprawa i oczywistą oczywistością ;) jest to że muszą być na ścianie

 

poza tym taki sprzęt audio/sat hi-fi itd zwykle jest dyskretnie ukryty w jakiejś szafce , za szybką itp - przynajmniej się tak bardzo nie kurzy a poza tym jakaż to ozdoba?... więc lepiej wsadzić do tejże szafki listwę antyprzepięciową na 6 gniazd i podłączyć cały ten sprzęt w szafce. a do szafki idzie 1 (jeden) kabelek a nie 6.

i nikt mnie nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe.... czy ,khem,mlask,mlask, jakoś tak... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna rozmowa się toczy. :)

Ja powiem tak, co do gniazdek w ścianie każdy robi tak jak chce mieć. Ja wyszedłem z założenia że nie chcę ŻADNYCH przedłużaczy i tak też zrobiłem swoją instalację, wolno mi. :)

Oczywiście pierwek to co piszesz jest sensowne, od gniazdka przedłużacz do szafki i tam rozdzielisz "prądy" i będzie ok ale ja po dotychczasowych doświadczeniach z przedłużaczami w obecnym mieszkaniu mówię im stanowcze NIE!!!

My z Aladinem wychodzimy z innego założenia. Musimy wzajemnie uszanować swoje wybory. Dla Ciebie nasz jest zły a dla nas Twój jest zły. I tyle. Po co się rozpisywać. Przecież żaden z nas nie popełnił błędu w sztuce.

 

Pedzelito

a mam pytanko jeszcze

co to za peszele ( czy tez peszle bo nie wiem jak to odmieniac:) )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cb46ee3c0c85ace6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/80c04dc6ffe14d3b.html

to chyba garaz ale z drugiej strony gnebi mnie jak to otynkujesz? nie zrobisz bruzdy? czy moze tam idzie regips na stelazu to problemu brak:)

 

Aladin, to instalacja oświetlenia tarasu. Zgodziłem się na takie prowadzenie peszli "po ścianie" bo zdecydowanie łatwiej będzie zrobić bruzdy w styropianie (na etapie ocieplenia chałupy) niż w tych "cholernych" silikatach.

 

Pedzelito, Resovia wygrała, bo zaciskałam kciuki :wink:

Złoty set dostarczył tylu emocji nawet mnie, siedzącej przed TV.

Byłeś w hali?...wypatrywałam 8)

 

Tolu, dziękuję za trzymanie kciuków!!!!!!!!!

Jeśli wypatrywałaś to mnie widziałaś. 8)

Ja to ten, który w Klubie Kibca stoi niemalże non-stop tyłem do boiska. Upssss... i wszystko się wydało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ten, który w Klubie Kibca stoi niemalże non-stop tyłem do boiska. Upssss... i wszystko się wydało. :D

 

moja cierpliwość wreszcie nagrodzona :D

 

Oglądając siatkówkę trzeba mieć swego faworyta, wtedy inaczej ogląda się mecz.

W polskiej lidze mam już dwa zespoły, za które trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...