Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Niewielki Pedzelito - dziennik budowy


Recommended Posts

A domek pięknie rośnie, podoba mi się choć nie jestem fanką dachów czterospadowych :)

Masz chyba szczęście do ekip budujących. Chciałabym żeby nam też się tak udało !

Jak grubą dajesz warstwę wełny na poddaszu?

Ile styropianu pod ogrzewanie podłogowe?

Pozdrawiam i kibicuję dalej :)

 

A dziękuję, miło że ktoś czyta dziennik. :)

Wełna na poddaszu: 20 + 5 cm

Styropian: parter 4+3cm, poddasze 3+3cm

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A domek pięknie rośnie, podoba mi się choć nie jestem fanką dachów czterospadowych :)

Masz chyba szczęście do ekip budujących. Chciałabym żeby nam też się tak udało !

Jak grubą dajesz warstwę wełny na poddaszu?

Ile styropianu pod ogrzewanie podłogowe?

Pozdrawiam i kibicuję dalej :)

 

A dziękuję, miło że ktoś czyta dziennik. :)

Wełna na poddaszu: 20 + 5 cm

Styropian: parter 4+3cm, poddasze 3+3cm

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

 

Czy te 4+3cm styropianu na parterze to cała izolacja podłogi od gruntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jak czytam Twój dziennik to aż chciałabym, żebyś był choć krok przede mną, bo bardzo polegam na Twojej opinii jeśli chodzi o fachowców.

A prace u Ciebie z dnia na dzień coraz dalej się posuwają...brawo :D

 

Bardzo mi miło ale ze względu na to że jestem z tyłu to mi pozostało czytać Twój dziennik i podglądać i stosować Wasze rozwiązania. :)

A co do szybkości prac to nie przypuszczałem że wylewkowcy będą aż tak opóźniać prace. :evil: :evil: :evil: Normalnie po gębie najchętniej bym ich wytrzaskał - 3 tygodnie minęło ... a ja dalej czekam na nich!!! Pierwsza ekipa pogoniona a druga już dwa razy przełożyła termin!!! Wylewkowcy to chyba najwięksi debile na mojej budowie!!! :evil: :evil: :evil: Ale przeżyje i ich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee sie tam przejmujesz - nasi chlopcy od kaflowania, elewacji, podbitki i regipsow maja

juz prawie miesiac obsuwy :(

takze jeszcze trzeba cierpliwie czekac

 

Ale szlag człowieka może trafić!!!

Umawiasz się akceptujesz te CHORE ceny, wszystko cacy i po kilkunastu dniach dzwonisz do gościa a on jakby się z choinki urwał!!!!! Pieprzy jakieś farmazony że maszyny zepsute, że deszcz, że ludzie pijani, że za gorąco, że (..) wie jeszcze co!!! :evil:

Chcesz zapłacić kasę a nie masz komu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem jak to jest

ten nasz pierwszy wylewkarz tez nam 2 razy zmienil termin i w koncu zmienilismy

wylewkarza

nawet zadzwonil do nas ze "jutro" okolo 8 rano beda to mu powiedzialem ze sobie moze

przyjechac i posprzatac bo mamy juz zrobione i to taniej i na pierwszy termin :)

takze tak to widac jest - niemoc i coz zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Dziennik extraklasa forumowa - pogratulowac :) Jeden z nielicznych do ktorych zagladam chcac sprawdzic harmonogram prac ;)

Wpadam z prosba, poszukuje elektryka i przy okazji ekipe do docieplenia poddasza, U Ciebie sie sprawdzili jesli to nie bedzie problem to prosze o namiar, z gory wielkie dzieki :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziennik extraklasa forumowa - pogratulowac :) Jeden z nielicznych do ktorych zagladam chcac sprawdzic harmonogram prac ;)

Wpadam z prosba, poszukuje elektryka i przy okazji ekipe do docieplenia poddasza, U Ciebie sie sprawdzili jesli to nie bedzie problem to prosze o namiar, z gory wielkie dzieki :)

Pozdrawiam

 

Cześć!

 

Dziękuję za pochwały, cieszy że dziennik pomaga, sam korzystam z innych. ;)

Namiary wysłałem na priv.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hey Pedzelito,

Na jednym z poprzednich wypowiedzi widzialem Twoje drwi i okna. Gratuluje, bardzo OK. Ja jestem w stadium kladzenia dachu i musze juz sie rozgladac za dalsza czescia. Pytalem roznych producentow i jakos niechetni sa do drzwi i okien z gornym doswietlem. Mozesz podac mi producenta u ktorego zamawiales w/w stolarke?

 

Pozdrawiam

 

whaler

 

Pedzelito, chyba jeszcze nie widziałam tak pedantycznie prowadzonego Dziennika, jak Twój :o :) Zapisałam go w ulubionych, by pokazać mężowi dla porównania z naszą budową i sprawdzenia czy coś u nas nie jest zrobione źle :oops: ;)

Dziękuję, jest mi bardzo miło czytając takie słowa, nawet troszkę się czerwienię. ;) :oops:

 

A przy okazji, chcę Cię zapytać o łączenia krokwi.

Czy te wszystkie poprzeczne cięcia były dodatkowo impregnowane?

Nasz kierownik uparł się, by dachowcy gdy wrócą dokręcać śruby, popryskali impregnatem wszystkie cięte końcówki i łączenia drewna.

Konieczne to?

 

Hmmm, ja tego nie robiłem ale jest w tym dodatkowym impregnowaniu sens. Impregnat ma być barierą dla wszelkich robactw. Będzie tą barierą jeśli będzie na WSZYSTKICH powierzchniach konstrukcji. Bo co z tego że jest z boku jak od czoła (po ucięciu) bezproblemowo sobie wlezie w element? Oczywiście nie rozmawiamy o tym jak skuteczną będzie barierą (ilość, jakość impregnatu), zakładamy że wszystkie działają choć spotkałem sie z różnymi opiniami.

Jeszcze nie wiem czy czasem nie zdecyduję się pomalować płaszczyzn cięć ale... życia zostało mi jakieś max 40 lat ;) i nawet bez tego malowanka konstrukcja "da radę". :)

 

Pozdrawiam, Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Pedzelito,

Na jednym z poprzednich wypowiedzi widzialem Twoje drwi i okna. Gratuluje, bardzo OK. Ja jestem w stadium kladzenia dachu i musze juz sie rozgladac za dalsza czescia. Pytalem roznych producentow i jakos niechetni sa do drzwi i okien z gornym doswietlem. Mozesz podac mi producenta u ktorego zamawiales w/w stolarke?

Pozdrawiam

whaler

 

Cze!

 

To są drzwi od jakiegoś producenta z Krakowa zamawiane w firmie http://www.mariot.pl

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witaj :)

Chciałam sie przywitać bo na wiosnę planujemy budowę tego samego wariantu...na razie sprawy papierkowe w toku ale mam nadzieję do końca roku wszystko pozałatwiać...liczę na wsparcie ze strony istniejących już Niewielkich :)...obserwuję Twój dziennik i bardzo się przydaje :)...domek cudny jest !!!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...