Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Naprawdę zwalczyłeś skrzypa STARANE?

Może trawnik odchorowuje za duże stężenie środka , a może był jeszcze zbyt młody .... ale powinien poradzić sobie z tym.

 

Teraz trochę konstowersyjnie napiszę:

Ostrożnie z nawożeniem - częste nawożenie to częste koszenie ! A i nie wszędzie mocno pada , padało. Wszystko należy robić rozsądnie i z głową.

W nawozach i opryskach stosować zasadę : lepej ciut mniej dać niż za dużo.

 

Ja nawożę symbolicznie - 1 x w roku.

 

"Żywe chce żyć - da se radę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 637
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skrzyp jest niestety baardzo trudnym przeciwnikiem. Można użyć GALIGAN 240 EC ew. MNISZEK ULTRA 070 EC. Jego węzły krzewienia sa na mniej więcej 2,5m głębokości.!!

Są osoby, które, które prowadzą walkę ciągle go kosząć - co prowadzi do jego zmęczenia, ale zależy ile tego masz ))). Przy takich czynnościach (gdybyś chciał to jednak kosić) palące słoneczko będzie jak znalazł (dla skrzypu oczywiście, bo dla Ciebie juz raczej nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzypu to miesiąc po zabiegu nie wychodzi ani jeden a sporo tego miałem w jednej z części trawnika. Krwawnik to samo.

Oby tak dalej.

Jedyny problem to opisany przeze mnie powyżej, że przez ten zabieg trawnik delikatnie stracił ochotę do "życia" :)

Może rzeczywiście potrzeba mu nawozu bo mam posiany trawnik Barenbrug Sport. W kwietniu posypana była osmocota długo działająca i wtedy rósł jak na drożdżach.

Może dobrze mu zrobi delikatne napowietrzanie, wygrabienie tego co uschło (żółte kepki) i posypanie nawozem????

 

Co do trawnika to ma niecały rok i to pewnie przyczyna tego że po zabiegu starane trochę przymarł.

 

Tylko pytanie czy sam wyjdzie z tego czy trzeba mu pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzypu to miesiąc po zabiegu nie wychodzi ani jeden a sporo tego miałem w jednej z części trawnika. Krwawnik to samo.

Oby tak dalej.

 

To mnie pocieszasz. Mój oprysk wygląda na wstępnie skuteczny w grzędach, gdzie opatulałam powoje i skrzypy kartonami i waliłam z grubej rury.

Trawnik za to zapuściłam na pół metra wysoko i jakoś mi to nie schnie :( nie wiem, czemu? Teraz będzie to ciężko kosić a wygląda na to że cały zabieg na nic. Rosy nie było, opadu też nie więc nie rozumiem czemu tak dziwnie...

Może następnym razem (jak małż da znów zapuścić trawnik) spróbuję dla odmiany chwastox zamiast starane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siane w tamtym roku trawniki i tego roczne mogą chorować. Obawia się to jasnymi przebarwieniami. Natomiast za duża dawka oprysku też może zaszkodzić. Skrzypy w trawniku oznaczają tak jak w poprzednich wypowiedziach że jest kwaśna gleba. Należało by zaczął od przywrócenia odpowiedniego pH co poprawi kondycję trawnika oraz wygląda. W złych warunkach glebowych trawa gorzej będzie pobierać minerały i nawozy. Co do wypłukiwania azotu jeżeli używacie nawozów o przedłużonym działaniu to raczej nie grozi natomiast szybko działające nawozy pewnie już poszły w głębsze warstwy ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę odkwaszałam, ale u mnie to nie tylko to - gleba zdarta do gołej skały w celu równania :(

Pomysł miałam taki, żeby na przyszły sezon grzewczy zrobić na trawniku wysypisko popiołu ;) oczywiście z umiarem. Tylko nie wiem, czy nie spalę trawy. Ale do wiosny chyba powinno wsiąknąć, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Początkujący ze mnie ogrodnik... wybaczcie więc jeśli pytanie uznacie za wyjątkowo infantylne :)

 

Zrobiłam sobie szkółkę, ukorzeniam roślinki jakie mi się podobają, sadzę to w jednym miejscu i nawet sporo z tego się przyjęło... ale miejsce to upodobał sobie mniszek... tak bardzo że czasem nie widzę tych moich roślinek (sadzone w ubiegłym roku) czy oprysk na samego mniszka zaszkodzi moim roślinkom? są to głównie iglaczki i trochę jakichś krzewów ozdobnych które rosną w parkach? Pielenie jest zupełnie nieskuteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem byłem sobie Starane 250. Zamierzam wyplenić z mojego trawniczka rosnące na potęgę lebiody, skrzypy i wyki polne.

 

Czy w trakcie oprysku zwrócić na coś szczególną uwagę? Czy po prostu osikać i czekać na efekty?

 

Pryskać po całości, czy tylko dwuliścienne? (są miejsca, gdzie jednak ta trawka przerosła chwasty i pnie w górę ;) choć w zdecydowanej większości trawy spod lebiody i wyki nie widać :bash:choć jakiś czas wcześniej plewiłem ręcznie kawałek po kawałku :mad: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj opryszczyłem :) Lebioda wydaje się b. podatna na ten środek, bo po 1 godzinie już przywiędniete były... Nie wiem, może to zbieg okoliczności, może gorące powietrze w połączeniu z mgiełką wodną ma taki efekt... W każdym razie przy dawce 20ml starane 250 na 5l wody chwasty przywiędły już po ok. 1h od oprysku ;)

 

Mam nadzieję, że pierwsze bardziej namacalne efekty przy takiej pogodzie, jak obecnie, będą zauważalne dużo wcześniej, niż na ulotce jest napisane. Do tego trawnik nie podlewany prawie w ogóle od kilku dni, więc każda ilość czegoś z wodą jest wchłaniana momentalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...