Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 637
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skład trawy doradził mi jeden z forumowiczów Pan mający hurtownie traw. Kupiłem u Niego 30 kg według doradzonego

składu:

15 kg Kostrzewy Trzcinowej w dwóch odmianach FALKON i ASTERIX po połowie, 5 kg życicy trwałej FANCY , 5 kg życicy trwalej BOKSER, 5 kg wielichy łąkowej gazonowej. Obsiałem tym blisko 1000m kw. Trawa jest niesamowicie silna, wyparła wszystkie chwasty. Wzeszła błyskawicznie chyba w 10 dni. Ma trudna i lipna glebę niewiadomego mi pochodzenia. Sąsiedzi przychodzą, cmokają i podziwiają. Oczywiście kosze co 10 dni w sezonie i jako, że posiałem w lipcu dopiero to jeden raz delikatnie workiem 25 kg nawozu nawoziłem swój trawnik. Zobaczę jak przezimuje trawnik bo to chyba najważniejsze jest. Jak ktoś potrzebuje namiary to zapraszam na PW, chyba, że na forum można zmieścić adres tego porzadnego sprzedawcy nasion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Bardzo proszę o poradę w kwestii założenia trawnika.

Jestem absolutną nowicjuszką w temacie ogródkowym, zatem pytania będą absolutnie podstawowe :).

Kupiłam dom na działce, która nie została wyrównana po budowie (dziury, spadek terenu w kierunku domu itp). Planuję wyrównać teren oraz nadać mu spadek we właściwym kierunku (poprzez nawiezienie wieeelu wywrotek nowej ziemi), a następnie posiać trawę (i założyć ogród, ale o tym pomyślę... jutro :)). Teren pokrywa bardzo brzydka trawa. I tu pytanie - co z nią zrobić? - czy usunąć przed wysypaniem na nią nowej ziemi (jeśli tak - jak się jej pozbyć?) czy może mogę ją przysypać nową ziemią i zapomnieć o jej istnieniu?

Wszelkie sugestie będą miodem na me skołatane rozterkami serce :).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o zakładniu ogrodów - prawidłowej kolejności.

Jest też tylko o zakładaniu trawnika: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53908-TRAWNIK-przygotowanie-gleby-zak%C5%82adanie-trawnika-terminy-w%C4%85tek-zbiorczy&highlight=trawnik

 

Wyszukiwarke polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograbiłam sobie dziś trawnik po zimie i co ja widzę: trawa jak trawa, ale chwasty to się u nas mają bardzo dobrze: rosną w najlepsze, w niektóych miejscach to jeden na drugim właściwie, zieloniutkie piękne, mało tego - kwitną cholery. Czy o tej dziwnej porze roku można zrobić oprysk na dwuliścienne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trawnik , który został założony w maju 2013.Jest to trawa z rolki.Po zimie wygląda całkiem dobrze.Poza miejscami gdzie biega pies .Nie ma w nim żadnych chwastów.Był nawożony i działało nawodnienie.Czy taki młody trawnik należy na wiosnę wertykulować? Dziękuję i pozdrawiam wiosennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ogrodu niczego nie jestem pewna, bo to moje początki :) Trawnik założyliśmy w lecie ubiegłego roku, więc jest bardzo młody, czytam, że takiego młodego się nie wertykuluje. Rosnące u mnie chwasty są bardzo niskie, takie "rozetki leżące na ziemi", wydaje mi się, że koszenie nic im nie zrobi. Kiedy zaczynać kosić? Pory roku nam się porąbały, mam wrażenie, że w tym roku trzeba wszystko robić wcześniej. U mnie dodatkowo trawnik nie był bardzo krótko skoszony przed zimą, teraz część jest naprawdę wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elfir, troszkę błądzę jak dziecko we mgle z tym ogrodem i widzę ze to temat rzeka , ale do rzeczy , z racji mojego areału który mnie na początku cieszył a teraz przeraża pomyślałam sobie o TRAWIE i łące kwietnej , tylko nie wiem jaka wybrać , najlepiej tania i na glinie rosnąca odmianę , bo jestem szoku cenami wysokogatunkowych traw ,proszę zaproponuj coś , ostatnio znalazłam na necie takiego regionalnego producenta trawy w Kozach koło Bielską , firma nazywa sie Bratek i ma trawę sportowa i pastwiskowa i tania , mówi ze rośnie przepięknie , to i tak nie będzie docelowe rozwiazanie, chodzi mi o murawę na czas ukończenia budowy i zrobienia jakiegoś przemyślanego projektu ogrodu i żeby dzieci miały jakieś miejsce na rozbicie namiotu oraz jakaś piaskownice.Co myślisz na ten temat? Pozdrawiam zuza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastwiskowa - to trawa która szybko rośnie, bo ideą pastwiska jest zbieranie siana i pasenie zwierząt.

 

Ideą trawnika jest dobranie takiej mieszanki, by nie trzeba było jej często kosić.

 

A skoro i tak planujesz za jakiś czas założenie ogrodu na nowo, to kup tanią mieszankę ale trawy na trawniki a nie pastwiskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Podpytam tu tez moze w temacie trawnika. Na pierwszej fotce w centrum kadru widac taka kepe trawy. W zeszlym roku mialem piekny rownomierny trawnik, a teraz zaczynaja rosnac mi takie kepy jak w srodku kadru na pierwszej fotce (na drugiej jest powiekszenie tego "trawska"). Mam takich kep pelno z tylu domu. O dziwo na identycznie pielegnowanej czesci trawnika z boku domu i z przodu nie widze niec takiego. W zeszlym sezonie walczylem z chwastnica, ale to nie to. Trawnik ma 3 lata. Nawozony i regularnie koszony. Wysiana mieszanka trawy sportowej Champion.

 

Czy to jakis inny gatunek trawy mi sie wsial? Cos z tym robic (te kepy sa dosyc widoczne jak trawka troszke podrosnie, bo rosna wyraznie szybciej)?

 

http://szkut.com/dom/t/Trawnik06.jpg

 

http://szkut.com/dom/t/Trawnik07.jpg

 

http://szkut.com/dom/t/Trawnik08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpytam tu tez moze w temacie trawnika. Na pierwszej fotce w centrum kadru widac taka kepe trawy. W zeszlym roku mialem piekny rownomierny trawnik, a teraz zaczynaja rosnac mi takie kepy jak w srodku kadru na pierwszej fotce (na drugiej jest powiekszenie tego "trawska"). Mam takich kep pelno z tylu domu. O dziwo na identycznie pielegnowanej czesci trawnika z boku domu i z przodu nie widze niec takiego. W zeszlym sezonie walczylem z chwastnica, ale to nie to. Trawnik ma 3 lata. Nawozony i regularnie koszony. Wysiana mieszanka trawy sportowej Champion.

 

Czy to jakis inny gatunek trawy mi sie wsial? Cos z tym robic (te kepy sa dosyc widoczne jak trawka troszke podrosnie, bo rosna wyraznie szybciej)?

 

Perz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...