Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 637
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Witam serdecznie wszystkich, mam pytanie, posiałem we wrześniu trawę, wzeszła pięknie ma już prawie 10cm i mam zamiar ją skosić przynajmniej raz przed zimą (w tym tygodniu ja zwałuję), oczywiście pojawiły się również chwasty, jest już chłodno i nie wiem czy jest sens je pryskać czyli zwalczać chemicznie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skosić króciutko na zimę jak się da to nawet ze dwa razy w tym sezonie. I nie łazić po niej za bardzo podczas mrozów, ujemna temperatura nie szkodzi trawie tylko jej "użytkowanie" podczas mrozu, zwłaszcza gdy trawka młoda. No i nie dopuszczać by śnieg który ją przykryje zamienił sie w lód (np pod wpływem ugniecenia pod stopami, albo podczas składowania na trawniku sniegu z odśnieżonego chodnika).

Przy takiej pogodzie jak dziś można było smiało pryskać przeciw dwuliściennym zwłaszcza jeśli masz w trawce dużo mniszka i babki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skosić króciutko na zimę jak się da to nawet ze dwa razy w tym sezonie. I nie łazić po niej za bardzo podczas mrozów, ujemna temperatura nie szkodzi trawie tylko jej "użytkowanie" podczas mrozu, zwłaszcza gdy trawka młoda. No i nie dopuszczać by śnieg który ją przykryje zamienił sie w lód (np pod wpływem ugniecenia pod stopami, albo podczas składowania na trawniku sniegu z odśnieżonego chodnika).

Przy takiej pogodzie jak dziś można było smiało pryskać przeciw dwuliściennym zwłaszcza jeśli masz w trawce dużo mniszka i babki.

 

 

no wlasnie na zime nie mozna sciac krociótko, to trawce szkodzi. z reszta to sie zgadzam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens je pryskać czyli zwalczać chemicznie?

Pozdrawiam

w chwili obecnej nie ma już sensu opryskiwać .Ponieważ panują już niskie temperatury.i chwasty nie będą w stanie wchłonąć środka

Odchwaszczanie odłóż do wiosny

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na zime nie mozna sciac krociótko, to trawce szkodzi. z reszta to sie zgadzam :lol:

Skoś, przed zimą na krótko, odchwaszczanie zostaw do wiosny.

 

?? Które twierdzenie jest poprawne ??

 

Arkadly

chyba to pierwsze trawa skoszona na krótko przed mrozami jest w wiekszym stopniu narażona na choroby(pleśń śniegowa) a gdy zima będzie bez pokrywy śnieznej to jeszcze na wymarznięcie(wypszenie)

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: założyliśmy trawnik w zeszłym roku, jesienią nie zdążyliśmy (czytaj: nie chciało się nam) ściąć na krótko. Wiosną to był obraz nędzy i rozpaczy :cry: (żółte siano) Do lata trwało zanim go przywróciłam do porządku.

Tak sie często dzieje,gdy nie jest przeprowadzana areacja

przezimowanie trawy zależy od długości zalegania pokrywy śnieżnej.Pamietaj nigdy nie chodż i nie wjeżdżaj na trawnik pokryty śniegiem

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla trawy lepiej by była skoszona na krótko tuż przed mrozami i śniegiem, ale to w końcu wasza trawa więc możecie jej zrobić jak chcecie.

Mozna, albo nawet trzeba, zostawić ciut dłuższą

(skosić trzeba.. i to nie podlega dyskusji ... chyba...)

pod warunkiem że trawnika w zimie się nie użytkuje.

Co do oprysku przed zimą to można go wykonać nawet teraz. Mniszek i babka padną od "Sterane". Te roslinki "Sterane" uśmierca w 3-4 dni gdy temperatura w dzień powyżej 8-10 stopni. No i "Sterane" jest obojętne dla trawy, zarówno młodej jak i starej.

Poza Mniszkiem i Babką reszta dwuliściennych padnie w zimie albo oleje nasz oprysk. Więc nie warto ich pryskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to pierwsze trawa skoszona na krótko przed mrozami jest w wiekszym stopniu narażona na choroby(pleśń śniegowa)

Janusz

i mnie tak radzono - właśnie z powodu pleśni śniegowej. Jak najkrócej się da.

No to ja już nic nie rozumiem... :( Radzono nie kosić krótko, bo narażona na pleśń i zaraz potem "jak najkrócej się da". A może chodzi o to, że jak najkrócej do skoszenia, a jak najwięcej zostawić...? Dobrze wykombinowałam?

No i co zrobić, jeżeli cała działka praktycznie obsiana jest trawą i pewnie dzieciaki na śniegu będą chciały na sankach jeździć, bałwany lepić, biegać ze śnieżkami itp. Nie pozwalać im?! :o Nasza trawa też ślicznie wzeszła (sadzona we wrześniu) i planujemy dosiać i nawieźć na wiosnę. Może w takim układzie można poszaleć zimą na śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na zime nie mozna sciac krociótko, to trawce szkodzi. z reszta to sie zgadzam :lol:

Skoś, przed zimą na krótko, odchwaszczanie zostaw do wiosny.

 

?? Które twierdzenie jest poprawne ??

 

Arkadly

chyba to pierwsze trawa skoszona na krótko przed mrozami jest w wiekszym stopniu narażona na choroby(pleśń śniegowa) a gdy zima będzie bez pokrywy śnieznej to jeszcze na wymarznięcie(wypszenie)

 

Janusz

 

dokladnie tak czytałam i dokladnie tak powiedział mi ogrodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to pierwsze trawa skoszona na krótko przed mrozami jest w wiekszym stopniu narażona na choroby(pleśń śniegowa) a gdy zima będzie bez pokrywy śnieznej to jeszcze na wymarznięcie(wypszenie)

Janusz

i mnie tak radzono - właśnie z powodu pleśni śniegowej. Jak najkrócej się da.

 

Natka jak ja zetniesz to jej mroz zaszkodzi.Plesn sniegowa powstaje pod gruba skorupa sniegu i gdy trawa jest za krotko scieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: założyliśmy trawnik w zeszłym roku, jesienią nie zdążyliśmy (czytaj: nie chciało się nam) ściąć na krótko. Wiosną to był obraz nędzy i rozpaczy :cry: (żółte siano) Do lata trwało zanim go przywróciłam do porządku.

Tak sie często dzieje,gdy nie jest przeprowadzana areacja

przezimowanie trawy zależy od długości zalegania pokrywy śnieżnej.Pamietaj nigdy nie chodż i nie wjeżdżaj na trawnik pokryty śniegiem

 

Janusz

 

 

janusz...moj trawnik ma tylko jeden sezon, ogrodnik mi mowil ze areacje wykonuje sie na starszych trawnikach gdzie darn jest starsza i mocno zbita......

 

Na wiosne mam zgrabic grabiami wachlarzem trawe i na poczatku kwietnia sypnac nawoz......co myslisz? ( ten ogrodnik juz 3 sezon opiekuje sie ogrodem sasiada i tenze wyglada pięknie( ogrod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...