Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

chyba to pierwsze trawa skoszona na krótko przed mrozami jest w wiekszym stopniu narażona na choroby(pleśń śniegowa)

Janusz

i mnie tak radzono - właśnie z powodu pleśni śniegowej. Jak najkrócej się da.

No to ja już nic nie rozumiem... :( Radzono nie kosić krótko, bo narażona na pleśń i zaraz potem "jak najkrócej się da". A może chodzi o to, że jak najkrócej do skoszenia, a jak najwięcej zostawić...? Dobrze wykombinowałam?

No i co zrobić, jeżeli cała działka praktycznie obsiana jest trawą i pewnie dzieciaki na śniegu będą chciały na sankach jeździć, bałwany lepić, biegać ze śnieżkami itp. Nie pozwalać im?! :o Nasza trawa też ślicznie wzeszła (sadzona we wrześniu) i planujemy dosiać i nawieźć na wiosnę. Może w takim układzie można poszaleć zimą na śniegu?

 

 

Jagna nie dajmy sie zwariowac :lol: sypnij teraz nawoz jesienny na trawnik, nie kos juz i nie odgarniaj sniegu z podjazdow na trawe, jak bedzie gruba skorupa sniegu to ja rozbijaj.A dzieci niech lepia bałwany.....po to sa ogrody nie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 637
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jagna nie dajmy sie zwariowac :lol: sypnij teraz nawoz jesienny na trawnik, nie kos juz i nie odgarniaj sniegu z podjazdow na trawe, jak bedzie gruba skorupa sniegu to ja rozbijaj.A dzieci niech lepia bałwany.....po to sa ogrody nie? :lol:

Ufff...ulżyło mi. Dzieki Teska http://www.gifygg.com/gifs/gifs/382cmok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna nie dajmy sie zwariowac :lol: sypnij teraz nawoz jesienny na trawnik, nie kos juz i nie odgarniaj sniegu z podjazdow na trawe, jak bedzie gruba skorupa sniegu to ja rozbijaj.A dzieci niech lepia bałwany.....po to sa ogrody nie? :lol:

Ufff...ulżyło mi. Dzieki Teska http://www.gifygg.com/gifs/gifs/382cmok.gif

 

 

:) chyba ze trawke masz dluzsza niz 10 cm.....to ciut ja skroc. ( konsultacja ogrodnicza) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie powtórze bezwstydnie!

Trawę na zimę ściąć jak najkrócej!

Dotyczy to oczywiście PRZYDOMOWYCH TRAWNIKÓW, gdzie lepione sa bałwany, czasem zdarzy się kupa śniegu na trawie z odśnieżonego chodnika, i czasem ktoś nie rozkruszy lodowych brył powstałych po ugnieceniu sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

A dlaczego to wszystko robić????? Czy konieczny oprysk? Może tylko porządnie wygrabić? Po co wapno, jakie pH? Jak wapno, to nie nawóz ? Antymech jak się ociepli- jeżeli mchu niewiele, sypnij nawóz, w gęstej trawie mech ma marne szanse.

Róbmy tylko to co konieczne.

A podobno można kota na śmierć zagłaskać :D przy nadmiarze troskliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...