Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze U GAGATY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żeby sprawa była jasna:

KOCHAM urzędników z Gminy Milicz! Naprawdę! Prawie wszyscy, z którymi mielismy styczność bezpośrednią (mówię tu o pracownikach którzy przyjmuja tzw petentów) są milil, życzliwi i kompetentni. I zawsze mają czas.

Polecam ten urząd szanownym Forumowiczom :D (w przeciwieństwie do wrocławskiego)

 

..Natomiast co sie dzieje wyżej... no to bardziej o tym ta uwaga.

 

Ale co sobie urzędnicy nagrabili za komuny to teraz musza odrabiać. gdzieniegdzie zmieniło sie bardzo! nie wiem jak u Was, Maksiu drogi 8) :D ....

 

potwierdzam, UMiG Milicz jest ok, nawet przez telefon można sporo załatwić :D

 

U nas zmieniło się nie do Poznania... :D bo aż pod Szczecin :D :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - Maksiu - czy usatysfakcjonował Cię cykl zdjęć z Sylwestra? Bo NIC nie napisałeś..... :-?

 

chliptam sobie po cichutku w kąsiku że mnie tam nie było :(

 

bo foto reportaż był tak realistyczny, w skali od 1 do 6, pełne 9 :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to może Ty Maksiu mi powiesz co ta Szanowna Komisja Rady Miejskiej może namieszać jeszcze w tej sytuacji? I jakie oni mają priorytety?

 

Komisja RM musi zająć stanowisko i albo zarekomendować Radzie przyjęcie odpowiedniej uchwały, bo zasugerować Radzie, aby uchwały nie przyjmowała. Projekt uchwały przygotowuje Burmistrz (rękami swoim pracowników).

Przy zamianie gruntów konieczne jest przegłosowanie tego przez Radę Miejską. To Burmistrz musi przekonać Komisję że ta zamiana jest korzystna dla gminy, to standardowa procedura

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gagato , Gagato :roll: :roll: - Twoj Dziennik to inspiracja i wsparcie. = to nie zarty w moim przypadku ) przypadek ciezki) :D :D Bo niewielu ludzi potrafi przewartosciowac swoje dotychczasowe zycie i zmienic je w pozytywnym sensie ponoszac przy tym tak znaczne ryzyko :lol: :roll: :lol: :roll: :D :roll: Mnie to czeka, ale chyba bedzie jeszcze bardziej dramatycznie bo ja musze nie tylko wyniesc sie z miasta i przeniesc na wies ale zmienic kontynent. Nie powiem co przezywam - wlocze sie po Forum ale glownie siedze w psychologu z tego wszystkiego. :o :o :o :o Gagato, pozwolisz, ze od tej chwili bede Twoja najzagorzalsza czytelniczka i wielbilcielka. Twojego Dziennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze napisze, ze masz cos co rzadko w moim kraju ostatnio spotykam - z y c z l i w o s c bez nachalnosci. Wrozy to dobrze Twojemu biznesowi agro- turystycznemu. Ale bede miala pytanie - czym Twoje gospodarstwo bedzie sie roznilo od innych gospodarstw agro - turystycznych ? Rozumiem, ze cisza, spokojem, wyjatkowa atmosfera ale czy przewidujesz np staw ( z tego co sie zorientowalam to przyciaga bardzo ludzi - tzn lowienie ryb nie sam staw, oczywiscie}, czy np bedziesz miala tzw bezkrwawe lowy tzn ogladanie i fotografowanie ptakow ( w usa to jest hobby wielu ludzi) czy sa tam jakies szlaki turystyczne ktorymi mozna wedrowac , sciezki po ktorych mozna pojezdzic rowerm. Napisz cos wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Lumpie! Zapraszam do trzymania kciuków :D Oraz dziękuję za miłe słowa 8)

 

Oprócz wspomnianych NATURALNYCH walorów moich okolic chcę zaproponować orginalnie, prosto ale wygodnie (głównie drewno), urządzone wnetrza owych Domków Gościnnych (wewnątrz dół jadalno-kominkowy z kuchnią i łazienką góra sypialna z druga łazienką), tarasy drewniane przed domem z terenem własnym do dyspozycji tylko gości graniczacym z lasem gdzie postawimy dodatkowow drewniana wiatę itp. Domki w pełni wyposażone i niezalezne - kuchnia kaflowa na drewno + koza żeliwna. Wielkość każdego domku-segmentu: dół ok. 40 m.kw + góra nad całością ze skosami. Środkowy segment ma dodatkowo wyjście na własny taras na górnym poziomie 8) . Wnętrza maja byc tak urządzone aby gośc czuł sie tam na tyle miło i swobodnie aby przyjeżdżać do nas także np jesienia ze względu na ciszę i możliwośc odpoczynku. A także gratke w postaci gotowania na kuchni wiejskiej kaflowej i palenia w kozie, co nie każdy ma na co dzień...jak sobie nie napalisz - nie masz ciepło 8) Będzie trzeba przyuczać na początku :wink: :D chodzi o to, aby ci co nie maja domu na wsi a chcieliby mieć - mogli u nas przez te parę dni poczuc się gospodarzami w takim domku.

 

Sąsiad ma stadninke i wypozycza koniki, nasi goście będą mieli specjalne ceny u niego. Do dyspozycji gości będziemy mieli (w ramach opłaty noclegowej) rowery. Wokoło przepiekne trasy zarówno rowerowe jak i końskie.

 

Stawów Ci u nas (w okolicy) dostatek, sporo tych prywtanych dostepnych dla turystów, jest to nasza "barycka" specjalność zresztą. My tez myslimy o własnym (..stwarza klimacik.) tylko na razie musimy skończyć budowę :roll:

 

Dla ornitologów - amatorów i zawodowców - to tereny wyjątkowe. Ponad 300 gatunków ptaków (na mojej łące obserwowałam taniec godowy zurawii - piekne!), będziemy udostepniac lornetki i literaturę fachową dla tych co potrzebują.

 

Oprócz tego chcemy w naszej "stodole biesiadnej" organizowac wystawy fotograficzne (jestem po szkole fotograficznej), a także plenery fotograficzne (krajobrazy aż sie prosza o zdjęcia) i warsztaty, w miarę zapotrzebowania.

 

A wiele rzeczy na bieżąco będzie modyfikowanych. Nauczyłam się przez ostatnie ok 15 lat, że nie ma co planowac zbyt precyzyjnie - ważna jest koncepcja i konsekwentne się jej trzymanie (nie tracenie celu z oczu mimo trudności) ale nie sztywne a raczej ELASTYCZNE. Umiejętnośc dopasowania się do okoliczności procentuje w postaci "życzliwości" ze strony owych okoliczności :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gagatko jesteś dla mnie taką inspiracją, jak Depeesia motorem !!!

Dzięki Dps w ogóle zaczęłam o tym mysleć, a dzięki Twoim radom i bezczelnie podglądanym działaniom :oops: zaczyna mi się klarować powoli obraz tego, co chcę!!!

Ostrzegam jednakże, że będę Cię bombardować pytaniami bezlitośnie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba (mam tylko nadzieję, że nie dojdzie do tego, że zaczniesz uciekac z krzykiem od monitora na widok nowego postu w Twoich komentarzach :wink: :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...