Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czołem. Nie wiem czy pamietasz ale podobny temat wałkowałem jakis czas temu.

Zdecydowałem sie jednak na zabudowaną lodówko - zamrazarkę ale najwyzszą jaka instnieje na rynku i w zwiazku z tym najpojemniejszą, czyli

http://www.ceneo.pl/22210815

 

moje odczucia do wolnostojącego samsunga sa takie ze zamrazarka jest w skali mikro jak i cała lodówka tez.

jest tez duzo gorzej wykonana od samsunga mimo ze ma wyzszą cene niz ten samsung.

widocznie lodowki do zabudowy z racji tego ze własnie sa do zabudowy są po prostu drozsze.

 

jedynie na co licze to ze ten whirlpool bedzie duzo cichszy.

mam zdjecie jesli chesz posle otwarte drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć , pamiętam że wałkowaliśmy temat :D , taką lodówkę jaką teraz kupiłeś użytkuję od jakichś 7 lat , mam elektroluksa w zabudowie , najwiyższego jaki jest , i jest dla mnie za mały :/ , w planie mam wolno stojącą chłodziarkę i podblatową zamrażarkę do zabudowy , tylko że chcę no frost i chyba nie da się takiej kupić ( noooo może miele albo liebherr ale chyba będzie za drogo )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć , pamiętam że wałkowaliśmy temat :D , taką lodówkę jaką teraz kupiłeś użytkuję od jakichś 7 lat , mam elektroluksa w zabudowie , najwiyższego jaki jest , i jest dla mnie za mały :/ , w planie mam wolno stojącą chłodziarkę i podblatową zamrażarkę do zabudowy , tylko że chcę no frost i chyba nie da się takiej kupić ( noooo może miele albo liebherr ale chyba będzie za drogo )

Syberio

lodowka ktora kupiłem na wysokosc 193 cm czyli jest o 17 cm wyzsza niz standardowa lodówka do zabudowy bo te maja 177 cm

to znaczy ze jest pojemniejsza i w/g danych pojemnosc jest taka sama jak stary samsung.

ale to oczywiscie tylko na papierze

w rzeczywistosci jest duzo płytsza i mniej ustawna i jak pisze gorzej wykonana.

 

najsmiejszniejszy jest wiatraczek ktory po otwarciu zaczyna sie głosno kręcic to jakis absurd

moze jak włoze filtr to wytłumi ten wiatrak bo przewidziano miejsce na niego i ma oczyszczac komore chłodziarki z zapachów.....idiotyzm.

 

zamrazalnik jest o 20 litrow mniejszy i to czuc jak diabli.

 

co do no frost w zamrazarce to nie pomogę bo odpusciłem liebherra po uwagach w sklepach.

sprobuj sie przejsc do sklepow i popytac o awaryjnosc tej marki.

dziwna sprawa kazdy mowił ze kiedys to owszem marka i agregaty były trwałe w tej chwili jakis problem występuje do tego stopnia ze firma wymiania chłodziarki nawet po gwarancji.

rok po zakonczeniu gwarancji klientowi sie popsuł agregat

 

to zdanie człowieka ktory handluje liebherrem potwierdzone u innego sprzedawcy - oczywiscie to tylko ich opinie i mogą byc stronnicze.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej! Od kilku tygodni próbuję wybrać lodówkę i nie potrafię... Przeczytałam wątek i wydaje mi że tutaj mogę znaleźć pomoc której tak potrzebuję! Mam kuchnię otwartą razem salonem. Lodówka ma być wolnostojąca i o szerokości minimum 70 cm, zależy mi na pojemności. Kolory wszelkie szarości/inox/stalowe lub czerń. Mam na oku takie modele:

Whirlpool WBA43983 NFC IX

Beko GNE V122 X

Samsung RSA1STMG

To są akurat lodówki które wpadły mi w oko bo widziałam je na żywo, zależy mi żeby na powierzchni było jak najmniej widać odciski palców :rolleyes:

Mój budżet to 3 tysiące zł. Nie zależy mi na nalewaku do wody, barku itd. Zdaję sobie sprawę że dzisiejsze lodówki są awaryjne, dlatego i tak wykupię przedłużoną gwarancję. Bardzo proszę o pomoc, może jest jakiś model który przeoczyłam a jest warty uwagi? Waham się z zamówieniem przez internet nie widząc powierzchni lodówki wcześniej (palce!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisał mariomili

Szukam lodówki/zamrażarki do zabudowy dobrą, nie psujacą sie oszczędną co wybrać ??"

Celuj w średnia półkę Electroluxa lub wyższą półkę Bosch/Siemens

 

A czy można do tych wymagań dodać system no frost i też trafić w coś fajnego/dobrego/trwałego?

 

Zależy mi na no frost, bo nie cierpię rozmrażania... No chyba, że jest jeszcze jakaś opcja, żeby go w miarę możliwości uniknąć a ja się upieram przy tym "no froście". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze nieśmiało - dałoby się coś wymyślić? Sensowna do zabudowy z no frost.

 

Znalazłam tylko BEKO BCH130000. Ale czy ona jest sensowna?

 

A jeśli nie z no frost, to która do zabudowy?

(Wysokość obojętna, klasa energetyczna lepsza, no i chociaż ten nieszczęsny no frost w zamrażalce.)

 

Ktoś widział, ktoś wie? :)

Edytowane przez jaga123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palulina, a znasz może lodówkę Sharp model SJ-300V? Ja jestem w niej zakochana, widziałam na żywo i to kilka razy i wiem o mojej kuchnie na razie tylko jedno, że będzie w niej właśnie ta lodówka. Reszta będzie dodatkiem do lodówki. Lodówka jest olbrzymia, ma zamrażarkę u góry, co dla mnie jest plusem, bo nie lubię kiedy widzę półki chłodziarki od dołu. Na dodatek nie ma żadnych udziwnień, a wyglądem powala - przynajmniej mnie :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zwróciłam uwagi na tą lodówkę Sharp. Jednak postawiłam na Samsunga RSA1STMG, cena była zachęcająca i kupiliśmy. W piątek ma przyjechać, mam nadzieję, że będę zadowolona. Przedłużyłam gwarancję do 5 lat w razie czego. w sumie kamień z serca, już mi się po nocach lodówki śniły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa - podałam Ci nie ten numer modelu. Chodziło mi o lodówkę SHARP SJ-SC680V, ale skoro już dokonałaś wyboru... :rolleyes: Twój wybór też fajny, choć u mnie by się nie sprawdziła, bo nie mam dodatkowego podłączenia wody na tej ścianie, gdzie będzie lodówka. Poza tym moja, przy mniejszej szerokości, choć większej głębokości, ma porównywalną pojemność do Twojej (zamrażarka ciut mniejsza, ale za to chłodziarka ciut większa).

W każdym razie, jeżeli ktoś szuka lodówki, która przy tradycyjnym układzie (góra zamrażalnik, dół chłodziarka) poszukuje pojemności lodówek typu side-by-side, to zachęcam do zapoznania się z w/w modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...