Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące ptaków.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie wiem jak na dachu ale na drzewku owocowym polecono mi powiesić płyty CD. I faktycznie - powiesiłem dosłownie dwie sztuki od nasłonecznionej strony i pomogło. Może pokombinuj z tą metodą jakoś. A co do ptaszków nieszczęsnych. Na wiosnę przy wejściu do domu jakieś małe ptaszki zrobiły sobie w szczelinie dachu gniazdo. Były małe i cieszyliśmy się bo fajnie popiskiwały .... Czar prysł jak ptaszki odleciały a w domu pojawiły się pchły. Nie mieliśmy pomysłu skąd. Namierzyliśmy je, że najwięcej jest przy wejściu. I tak jakoś ich pojawienie się połaczyliśmy z obecnością gniazda ptaszków. Po dogrzebaniu się do niego okazało się, że dwa pisklaki zdechły a pcheł były całe kłęby. Więc tak ku przestrodze - uważajcie na ptasie gniazda w swoim bliskim otoczeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak na dachu ale na drzewku owocowym polecono mi powiesić płyty CD.

To jeszcze popsiukaj to drzewko jakąś chemią, żeby Ci robaki nie zjadły drzewka i owocków...

 

nie ma ani jednej czereśni - wszystko zmarzło :cry: a w zeszłym roku miałem dwie skrzynki z jednego drzewa ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie co roku przylatują szpaki i zakładają gniazda pod dachówkami (jak pierwszy raz to zobaczyłam, to nie pozwalam zrobić uszczelki). Trochę co prawda paprają, ale na początku czerwca odlatują bez pożegnania :cry: i można się zabrać za sprzątanie (czego deszcz nie zmyje). Za to zjadają mnóstwo robactwa .... Wiem, że potem przylecą ogołocić drzewka w sadzie, ale mimo to każdej wiosny czekam, czy wr.ócą ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z gołębiami. to jakaś plaga, ciągle siedzą na dachu - rysują mi blachę, nie wspomnę o odchodach. :evil: :evil: nie wiem co z nimi zrobić bo jest ich strasznie dużo. siedzą sobie szeregiem na szczycie i kominach i radośnie gruchają a ja mało zawału nie dostane jak to widzę. pomocy !!!!!!!!!! :( :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...