Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Brazuka na pewno nie może zostać z korzeniami na wierzchu bo się zniszczy usypywać mu kopczyk też chyba nie bardzo bo mógłby przemarznać ja bym tak właśnie zrobiła wykopała delikatnie to co w ziemi jeszcze jest i w nowy wygodny dołek zakopała :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Burzyć gotowy garaż i zaplecze stajni, budować nowy zasłaniając świerki? Nie przekonałaś mnie! A że brzydki? No jaki ma być, skoro to tylko ściany bez dachu? A takie ładne podwóreczko by było... I wybieg dla gości oddzielny...

Kurde, miałam iść spać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś, będzie git!! Caaaałeeee podwórko wolne, a garaż nie będzie stał pod świerkami, tylko kawałek za nimi, w miejscy gdzie jest ten wieeeelkiiii dół!! Dla gości też się miejsce znajdzie, a dla koni tym bardziej!!

 

Ja to chyba jednak pójdę spać za chwilę. Znowu muszę się zrywać ... psia krew ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, ja to nie wiem, czy to sprawiedliwe jest :roll:

Dom tak sobie pstryk i masz, potem, że niby dżungla, a nie ogród, a tymczasem ogród też jest, wystarczyło zdjąć czapkę niewidkę.

No ja nie wiem, nie wiem... :roll:

Zwierzyniec przesłodkosympatyczny, Księżniczka spoufalona, okiennice po przemalowaniu zarąbiste.

No ja nie wiem, nie wiem... :roll:

Pieca kaflowego zazdrościć będę po wsze czasy,

o modrzewiu nie wspomnę, nad morze jak przychodzi ochota masz duuuży, ale rzut kamieniem.

No ja nie wiem, nie wiem... :roll:

 

a berberysa wykop z całym korzeniem, dołek powiększ i wsadź jeszcze raz.

Będzie wdzięczny. O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam nie wiem, nie wiem ... Kuchnia i owszem, modrzew - no na pewno!! Ale reszta??? Tolunia, takie cuda tworzysz, że ja musiałabym żyć ze 200 lat, żeby choć trochę Ci dorównać - i wcale nie kadzę!!!!

 

Dzięki za radę i potwierdzenie mojego dobrego instynktu ... jutro to zrobię, bo szkoda ślicznoty.

 

No co??? Kto w końcu powie, w jakim celu ja sobie te krótkie przerwy w pracy robiłam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co??? Kto w końcu powie, w jakim celu ja sobie te krótkie przerwy w pracy robiłam???

 

1. "dotleniałaś" płuca,

2. rozgrzewałaś się naleweczką,

3. rozmyślałaś nad tym kiedy do mnie przyjedziesz,

4. inne jakieś, jeszcze myślę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, tak jak ci wyżej już ogrodniczki napisały, berberysa wykop i wsadź głębiej. Postaraj się jednak obkopać go i wyjąć z bryłą ziemi tak, żeby nie ogałacać mu więcej korzeni. Po wsadzeniu podlej obficie i przytnij mu pędy (nawet o połowę) - łatwiej zniesie przesadzanie i ładnie zagęści koronę. Wokół krzaczka zostaw delikatne zagłębienie, co by mu woda po podlaniu nie uciekała - ale pewnie to wiesz, bo tak z każdym niemal krzakiem się postępuje.

 

Pytasz co w moim Uroczysku.

Przede wszystkim: Uroczysko - to nazwa własna i może być tylko jedno - u ciebie - pośród jezior i lasów:wink: :D.

Moja działeczka pojawiła się jako wybieg (z klatki w blokowisku) dla mnie i mojego kundla i taką rolę pełni już od 11 lat. Niestety z powodu budowy ogródek jest teraz traktowany bardziej po macoszemu i zielsko perfidnie wykorzystuje mój brak czasu, rozrastając się bez opamiętania :evil: .

Zresztą co ja tu będę sobie odciski na paluchach robił od pustego gadania, popatrz sama. (Mam nadzieję, że wybaczysz mi "obce" zdjęcia w komentarzach do twojego dziennika.) Tak było jeszcze miesiąc temu, gdy mi ostatnio fotoidiota w ręce wpadł :wink: .

http://img41.imageshack.us/img41/9295/1005775.jpg.http://img8.imageshack.us/img8/6513/1005773f.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/2705/1005777u.jpg.http://img197.imageshack.us/img197/4180/1005853.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/4282/1005852r.jpg

 

Tak myślę i myślę coś ty robiła w tych przerwach między "szarpaniem w południowym słońcu", ale nic mi do głowy nie przychodzi - szkoda, nagrody nie będzie :-? :cry:

...a może po prostu sierściucha miziałaś (albo innego czworołapa)?

...albo w ramach relaksu wzięłaś się za rozbiórkę tego drażniącego cię garażu :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee braza - normalnie Ty chyba w sobie nowe talenty odkrywasz (pewnie przez przypadek :)) związane z urządzaniem ogrodu, coraz ładniej jest

 

No co??? Kto w końcu powie, w jakim celu ja sobie te krótkie przerwy w pracy robiłam???

 

1. "dotleniałaś" płuca,

2. rozgrzewałaś się naleweczką,

3. rozmyślałaś nad tym kiedy do mnie przyjedziesz,

4. inne jakieś, jeszcze myślę :roll:

 

no to ja dodaję do tej listy:(prócz oczywistego dotelaniania się):

 

1.korzystałaś z kibelka (chyba że jakaś inna jesteś)

2.latałaś po forumie

3.siedziałaś bezczynnie i dumałaś co by tu jeszcze rozp....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, chyba Cię pogięło,skoro myślisz, że pogonię Cię z takimi widokami!!!! Piękne masz to Siedlisko!!! A te lilie!!! Uwielbiam te kwiaty, tak samo jak tulipany, krokusy i inne takie!!!! I jaki porządek!!! Wspominasz o swoim psiaku, ale jeszcze nam go nie przedstawiłeś ... może byś tak nadrobił niedopatrzenie, hmmmyyy ...

 

O urządzaniu ogrodu to na razie mogę tylko pomarzyć! W tej chwili to jest walka na śmierć i życie, urządzanie zacznie się po zwycięstwie - moim oczywiście :D

 

Rozumiem, że mam Berberysa przyciąć?? Ale jak? Wszystkie te gałązki, czy tylko najdłuższe .... i na jaką długość???

 

Nikt nie zgadł :D W przerwach obżerałam się winogronami - jak Starożytni Rzymianie wbijałam zęby prosto w kiść :D :D

 

Miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, Brazunia, przekopałaś berberys, teraz skróć mu wszystkie pędy o 2/3 (nie, to nie przesada). W przyszłym roku odwdzięczy się zdrowymi korzeniami i w drugiej połowie lata lub nieco wcześniej nawet zacznie odbudowywać gęstą, piękną koronę.

Mocart jest kochany, już go kocham. :D

Ja się nie znam, ale nie wiem, czy burzyłabym gotowy garaż. :roll:

 

Okiennice lepsze były te kontrastujące! :p :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, Brazunia, przekopałaś berberys, teraz skróć mu wszystkie pędy o 2/3 (nie, to nie przesada).

 

tak zrobiłam tego lata jak przesadzałam 6 letniego berberyska i właśnie wypuszcza pierwsze, nowe, zdrowe liście :D

 

 

Okiennice lepsze były te kontrastujące! :p :lol:

 

też tak myślę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...