Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hauskyjza jest fuj, a swojsko od omy fuj do kwadratu,

Ooo, i tu mosz recht! :D

 

Nie zalało Was, Ślązaki nasze?

Dochtór, pono Bieruń już zalewa, martwię się! :(

W Bieruniu to i Królik jeszcze, Jea znaczy się...

 

No kurde z tą powodzią, a to ma się jeszcze nasilić! :mad:

 

Jamles, jak u Was sytuacja? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Kiedyś jeździłam na podopolską wieś. Taki jeden facet miał tam konia, na którym się bał jeździć i mnie zatrudnił do tego. A mi w to graj - do Borów Niemodlińskich 100 metrów, jazda kiedy chcę, ile chcę i za darmo! Po jakimś czasie zaczęły przychodzić dzieci ze wsi na oprowadzanki i naukę jazdy. Dzieliliśmy się kasą pół na pół z właścicielem konia, więc nadal byłam zachwycona. Dzieci były fajne, tylko że gwarą opolską mówiły. Czasem ich nie rozumiałam. Zapytałam, czy w szkole po polsku nie mówią. Mówią. No to czemu do mnie nie mogą? Bo się wstydzą tak na wsi po polsku mówić!

Trochę tej gwary załapałam, ale niewiele. Zresztą opolska różni się od śląskiej - mam wrażenie, że więcej w niej niemieckiego. W samym Opolu się jej nie usłyszy. Moja nauczycielka historii w LO każdej pierwszej klasie zadawała pytanie, czyi przodkowie przyjechali zza Buga. Nigdy nie wstało mniej niż 50% klasy.

A co do zrozumienia, to prędzej się dogadasz ze Ślązakiem, Czechem czy Słowakiem niż z Kaszubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo kaszebsczi to ja słyszałam nie raz !

 

To już wyższa półka - ni w ząb nie zrozumiesz . A jeszcze jak kaszeb wkurzony ... jak katarynka naparza po ichniemu :D

 

Ale to i ich piśmienny język - nie gwara ... w szkołach sie uczą ...w urzędach używają ...

 

Takie legalne odszczepieńce som ;)

 

U mnie burza ... i to całkiem pokazowa ! Co chwila robi popisowe pierdut ... chyba zawału dostanę ...:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, przynajmniej Ewcia coś z tego rozumie, bo ja to totalny jełop w języku śląskim jestem ;)

 

Strony mi się otwierają jak chcą i kiedy chcą to tylko zapodam, że żyję i mnie nie zalało. Ludziska kochane, a Wy tam na Śląsku dajecie sobie radę????

 

Pójdę ... spróbuję po chałupkach połazić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a Wy tam na Śląsku dajecie sobie radę???? ...

my som twarde, domy rada, ale niekierzy som bez szans, wody jest tela co w "97

dzisioj to i centrum Gliwic podtopiła Kłodnica, taki większy ściek,

polibuda chyba nojbardzij ucierpiała,

cera do Raciborza nie może dojechać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...