Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za diabła nie pójdę obejrzeć, aż poprawisz link w stopce, bo ciągle na poprzednią stronę przez to wchodzę! :p

Tam zdjęcia, zanim załaduuuuuuuuuuujeeeeeeeeeeeeeee, potem przeeeeeeeełaaaaaaaaaaduuuuuuuuuuuuujeeeeeeeeeee... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depsia, Ty się nie wymądrzaj jeno weź mi skróć lik ndo dziennika tak żeby było tak ładnie jak tera i będzie po krzyku, bo ja nie umiem!!!! Aaaa i prześlij mi jakoś, żebym mogła w profilu zamieszaćt

 

Prawda że ładne drzwi???????:)

 

A czy ktoś mi powie, dlaczego na 5 prób wgrywania zdjęć z komputera 3 albo 2 kończą się durnym komunikatem: "Założenie grupy nie powiodło się"???? Jakiej znowu qurna grupy :jawdrop::bash: O co kaman??????

 

I przestańcie mnie poganiać, bo się ją...ją...ją...kać zacz...zacz.. nę:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi jeszcze nie widziałam, bo po komentach a nie po dziennikach się szwendam, ale jak piszą, że piękne, to piękne !!!

A co do kozy to uważajta, bo to moje zwierzę herbowe i szkalować nie pozwolę. O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolunia, to się zaszwendaj do dziennika i oczy uciesz pięęęęknym widokiem :yes:

 

Jeżysia, Porta, seria Wiedeń. Z montażem wyszło 1350 ale płacone było w ubiegłym roku, przed większym vatem.

 

Ugotowałam bigos i pierwszy raz mi smakuje ... poważnie. Przestałam nawet podchody robić do tejże ciepłej i typowo polskiej potrawy, bo nigdy nie smakował mi mój własny wyrób ... może by tak z psychologiem o tym pogadać ....

 

Spadam spać - chyba najwyższy czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ugotowałam bigos i pierwszy raz mi smakuje ... poważnie. Przestałam nawet podchody robić do tejże ciepłej i typowo polskiej potrawy, bo nigdy nie smakował mi mój własny wyrób ...

...

Nie może być :lol: ;)

 

...

... może by tak z psychologiem o tym pogadać ....

...

... możem pogadać o bigosach wszelakich (niekoniecznie z psychologiem) :D ;)

 

ps - może coś tutaj powiesz na temat Twego bigosu wspaniałego

Edytowane przez Chef Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugotowałam bigos i pierwszy raz mi smakuje ... poważnie. Przestałam nawet podchody robić do tejże ciepłej i typowo polskiej potrawy, bo nigdy nie smakował mi mój własny wyrób ... może by tak z psychologiem o tym pogadać .....

 

bardzo proszę ... wytłumaczenie jest proste:

 

To, że smakuje Ci bigos oznacza, że prawdopodobnie robiłaś bigos na winie.

 

Na razie.............. przyjdę po 22 to pogadamy :)

 

albo wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...