Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja, kiedy ktoś mi się wryje wymuszając, to najwyżej otrąbię. Srał go pies - i tak chama nie wychowam. A może to nie cham, tylko ktoś się zagapił albo sierota jakaś zagubiona? Za to w Andrzeja złe wstępuje i jedzie, nie wpuszcza wciskających się, ryzykuje o włos zadrapanie samochodu, bo musi wychowywać społeczeństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu chłopaków poprosiła grzecznie, żeby kawałek odjechali i pewnie by odjechali. A skoro Sołtys wolał się miotać (a Ty razem z Nim) to co się chłopaki mieli wysilać ... ;)

O to to... poprosić grzecznie, to nawet największy burak się zastanowi... i w większości wykona prośbę... :rolleyes: Ale to trza i samemu być w dobrym humorku...

 

Ja nie wolałam się miotać.

Ja wolałam nie wrzeszczeć zbyt intensywnie, bo źle się czułam...

Jakbym się źle czuła to też nie podjęłabym działań żadnych... ewentualnie ostateczne... z wrzaskiem i siekiereckom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ludzie się wciskają, bo nie mają wyjścia.

U nas kultura jazdy taka, że z podporządkowanej mało kiedy kogoś wpuszczą, najczęściej w ruchliwych miejscach trzeba stać dobre kilka minut, albo... wcisnąć się, bo inaczej nikt nie wpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, o tzw. kulturze jazdy w Polsce to możemy tylko pomarzyć. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, jak choćby umożliwienie komuś wyjazdu z parkingu tuż przy ulicy. Zawsze się zatrzymuję i ... z łagodnym uśmiechem słucham trąbienia "spieszących" się za mną :rolleyes: Takie trąbienie jest dla mnie jednocześnie sygnałem do powolnego i absolutnie zgodnego z przepisami ruszenia dalej :popcorn:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, o tzw. kulturze jazdy w Polsce to możemy tylko pomarzyć. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, jak choćby umożliwienie komuś wyjazdu z parkingu tuż przy ulicy. Zawsze się zatrzymuję i ... z łagodnym uśmiechem słucham trąbienia "spieszących" się za mną :rolleyes: Takie trąbienie jest dla mnie jednocześnie sygnałem do powolnego i absolutnie zgodnego z przepisami ruszenia dalej :popcorn:

 

ja sie juz boje, wyskoczylo kiedys na mnie z bejsbolem 2 karkow, bo za bardzo im tarasowalam droge - jechalam za wolno, choc nie wiem czy jazda 60-70 w miescie to wolna jazda. ale chlopcom bylo za wolno, bo scigali sie na 2 pasach. a gdzie ja kurka mialam zjechac baranom. szkoda gadac, temat rzeka, kultury jazdy w pl po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie juz boje, wyskoczylo kiedys na mnie z bejsbolem 2 karkow, bo za bardzo im tarasowalam droge - jechalam za wolno, choc nie wiem czy jazda 60-70 w miescie to wolna jazda. ale chlopcom bylo za wolno, bo scigali sie na 2 pasach. a gdzie ja kurka mialam zjechac baranom. szkoda gadac, temat rzeka, kultury jazdy w pl po prostu nie ma.

a widzisz, bo cię nie widać w samochodzie i myśleli, że sam jedzie... przylecieli sprawdzić.

Jakbyś siedziała grzecznie wyprostowana, to by ci tylko pomachali :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpuszczam, Andrzej też, jeżeli ktoś grzecznie czeka mrugając, że chce wjechać. Przepuszczam też pieszych. Ot, takie hobby mam. I jeszcze nikt mnie za to nie otrąbił! Ale to może dlatego, że jeżdżę tylko po Niepołomkach i w okolicach, a tu nie ma wielkich korków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obserwuję, że jakoś częściej kierowcy zatrzymują się przed przejściem.

Nie wiem, czy czasem w nowym kodeksie nie jest już tak, że pieszy ma pierwszeństwo, nawet jak jeszcze nie wszedł na pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, powiem Ci, Kochana, że w naszym sąsiednim mieście (haha) wyraźnie daje się zauważyć, że przynajmniej połowa kierowców wie o tym przepisie.

Aż dziw, prawda?

Mój Boże, połowa, wzruszyłam się normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie niedawno mało nie trafiło, kiedy kierowca jadący z prawej się zatrzymał (przed przejściem stało kilkoro dzieci w kamizelkach odblaskowych - obowiązek taki szkoła narzuciła) a z lewej jechała kolumna samochodów i żaden się nie zatrzymał!!! Kierowca z prawej stał, my staliśmy, a bydło z lewej jechało ciurkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Choć jedna rzecz w Rzeszowie jaką warto pochwalić: zawsze wpuszczają
;)
naprawde...Ja też się nauczyłam od razu na początku nauki jazdy bo kazdy instruktor w mojej szkole tego wymagał: jak Ty wpuscisz to i ciebie wpuszczą..

Przyszłam zwabiona tą dietą kawa + papieros :rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obserwuję, że jakoś częściej kierowcy zatrzymują się przed przejściem.

Nie wiem, czy czasem w nowym kodeksie nie jest już tak, że pieszy ma pierwszeństwo, nawet jak jeszcze nie wszedł na pasy.

DPSia, to z pewnością nie Kodeks, to twój urok osobisty :D

Hmmm... Choć jedna rzecz w Rzeszowie jaką warto pochwalić: zawsze wpuszczają
;)
naprawde...Ja też się nauczyłam od razu na początku nauki jazdy bo kazdy instruktor w mojej szkole tego wymagał: jak Ty wpuscisz to i ciebie wpuszczą(...)

Chyba się wybiorę do Rzeszowa, może choć raz i mnie przepuszczą :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...