Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobry wieczór

Brazulka on to odkrył bo się na tym zna a Ty nie musisz a że trzeba poprawić to lepiej teraz bo i tak masz remoncik robić niż później rwać wszystko albo wołać straż pożarną :-? a zawsze możesz podskoczyć do jakiegoś kominkarza albo kamieniarza i przedstawić problem żeby Ci powiedział czym się piaskowiec da wyczyścić

 

a tym czereśniom żarłoku toś mogła najpierw foty trzasnąć zanim zżarłaś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, zanim przystąpisz do wyboru farb, zastanów się nad:

- czy cos bedziesz zmieniać w podłogach

- czy będziesz zmieniac lub malowac drzwi

- jakie będą kolory tapicerki mebli, zaslon itp.

- jakie kolory masz w ulubionym dywanie lub obrazie

- jak nasłoneczniony jest dany pokój i czy będzie tzw. dzienny czy sypialnia..

Harmonie osiagniesz tworząc tzw pary przedmiotów np. lamp, foteli itp. i przenosząc tzn. powtarzając jakis kolor w całym domu

 

aha, no i sprawdza się to, jakie kolory ubrań lubimy na codzień, zajrzyj do szafy..bo czesto chcemy jakąś odlotową bluzkę, a potem ..

 

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąteczko, ja powiem tak:

- podłóg narazie nie zmieniam

- drzwi są stare, z jednej strony pomalowane na biało z drugiej prawie drewniane - coś musze z tym zrobić

- tapicerka, meble, zasłony - nie ustalone, zastopowało mnie na tych ścianach

- uwielbiam kolory jesieni: ciemnordzawe pomarańcze, szarooliwkowe zielenie, mocne brązy, bordo.

- pomieszczenia nie są za bardzo nasłonecznione, ale też i nie należą do ciemnych

- marzy mi się ciemnobrązowa sypialnia z taflą rdzawopomarańczowej tapety nad łózkiem

- w kuchni chcę oliwkę - nie za ciemną, lekko poszarzoną, ale salonik z nią sąsiaduję, zamierzam usunąc drzwi - mają 100cm szerokości - więc w salonie musze zrobić coś podobnego i nie wiem, jak to połączyć

 

Elektrykę zrobię, bo nie mam wyjścia, nie będe później ryć i kuć, ale nie podoba mi się to, oj nie podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazuś, to nie ma co się podobać, to jest absolutna absolutność i zrobić trzeba.

U nas przez zwarcie w starej instalacji w drewnianym domku na działce o mały włos do tragedii by doszło.

Trzeba się cieszyć, że elektryk to odkrył, wymieni i dom bezpiecznym uczyni, O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kamieniowi na razie dała spokój, wyczyścić i finito.

Można dobrać ładnie kolory do niego, akurat delikatny oliwkowy będzie sie z tym kolorem kamienia pięknie komponował i paletę bardzo jesienną razem by stworzyły, zrób sobie wizualkę, to zobaczysz. Do tego odpowiedni kolor zasłon i dodatków i powstaje bardzo ładne wnętrze, w kolorach, które lubisz. A oliwka tam będzie ładnie pasować, jeżeli w sąsiadującej kuchni też oliwkowo będzie i chcesz przedłużyć i połączyć te barwy.

Dzień dobry! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy są impregnaty barwiące do kamienia. Do betonu są (znaczy do kostki), to i do kamienia pewnie też (to na wypadek, gdyby pieskowiec okazał się całkowicie niestrawny i niemożliwy do usunięcia).

Inna sprawa, że, kiedy już się trochę pomęczysz z elektryką i innymi rzeczmi, które MUSOWO trza zrobić, to nagle piaskowiec może Ci się zacząć podobać (na myśl, że miałabyś go skuwać, kurzyć, gładzić, malować, sprzątać, zapałasz do niego gwałtowną miłością).

Zanim zdecydujesz się na odgromówkę, przeprowadź wywiad, jak często bywają w Twojej okolicy burze. Bo na ten przykład w Niepołomicach nie bywają - nawet spanikowana Weronika na jakimś spotkaniu ze strażakami pytała, czy kiedykolwiek był w samych Niepołomkach pożar wywołany uderzeniem pioruna - nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :D

Na Dzień Dziecka się załapałam :D Byłam z klasa córci na lodach :D A później to szara rzeczywistość: wysłałam deklaracje podatkowe do gminy i z godzinę spędziłam buszując w kolorach farb i łamiąc sobie głowę co też ja chcę. Wyszłam, bo chyba bym kogoś zagryzła, po czym w domu, właśnie przed chwilą uświadomiłam sobie, że jest coś takiego jak testery kolorów!!! Wystarczy qurna nabyć drogą kupna, pojechać do domku i wypróbować!!! Noż jasny gwint, ileż to trzeba czasu i nerwów żeby znaleźć zupełnie proste rozwiązania :-? :o :wink:

 

Odgromówka będzie w jakiejś tam, bliżej nieokreślonej przyszłości, mam nadzieję, że nie będę żałować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, co Ci tak wesoło :roll: :wink:

 

Gagatko, na pewno, ale niestety finanse na jakiś czas powstrzymuję mnie skutecznie przed zrobieniem tego, co strasznie bym chciała, narzucając zrobienie li tylko tego, co muszę :-? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy odgromówki bo niedaleko od nas jest transformator. On przyciąga pioruny i zazwyczaj potem na wsi nie ma prądu :lol:

Poza tym mamy przecież zalew i las. Wysokie drzewa w lesią są jak maszty :lol: Tez myslałam o piorunochronie (zboczenie zawodowe). Ale dokładnie poznałam specyfikę otoczenia i dałam sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, różne są opinie i zdania podzielone...

 

Na pewno dużo zależy od najbliższego otoczenia, innych domów, ich wysokości itp.. Rzeczywiście wysokie drzewa pierwsze będą pioruny przyciągać, może to faktycznie uspokajające.

 

Ja nie wiem jaki to koszt teraz ta odgromówka.. Ale domyślam się Brazunia, że co innego masz na dziś na głowie :D !

 

Tez radze nie iść w super drogie farby bo kosztduży a satysfakcja taka sama będzie z np. DOLUXa (spytaj Gwoździkowego Bobika :D może coś po znajomości załatwi 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko Brazunia,

 

Odkad Uroczysko stalo sie namacalna posiadloscia w Twoim Dzienniku, ogromna przyjemnosc odnajduje w podczytywaniu Twoich zapiskow i zdjec :-)

Widze, ze powoli zmieniasz sie w rannego ptaszka i jaaaaka masz Kochana romantyczna dusze :D Chociaz co tu sie dziwic ... w taaakim otoczeniu, z takimi drzewami, zielenia i pieknym domem :-) Co tam elektryka na strychu i co tam kolory w salonie ... wszystko powoli sie pouklada ...

W sprawie odgromowki, to my mielismy jako jedyni na naszym malym osiedlu chyba 20 domkow. Wszyscy robili wielkie oczy, ze zakladamy ale jakos chcialam miec zludne przeswiadczenie, ze jak beda pioruny walic, to jakos nam sie upiecze ... Burz - mimo, ze mieszkalismy tam krotko - przezylismy wiele i w zadnym domostwie nic sie nie stalo ... Na szczescie :-)

 

braza, to jak spotkamy sie za 2 - 3 tygodnie? 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...