Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

np.

Słucham! A o jakiej grupie mowa, bo nie bardzo rozumiem???

http://forum.muratordom.pl/grupa-szczecinska,t3718-65460.htm

http://forum.muratordom.pl/slupsk-kobylnica,t97255.htm

może jeszcze grupy toruńsko-bydgoskie

a czy przypadkiem arcobaleno nie jest z okolic Drawska :roll:

 

Braza u góry jest taki knefel ..... Szukaj :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego knefla "szukaj" to ja używam, ale g... znajduję!!! 5 stron tematów już przewaliłam i nic o elektryce :-?

 

To o te grupy chodzi!!! Nie mam dobrych doświadczeń - kilka razy wcześniej zadawałam tam pytanie i na szczecińskiej i na koszalińskiej - ani razu nikt nie odpowiedział :-? Słupsk trochę daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama widzisz, ze kwoty które Ci podałam wcale nie odbiegają od innych forumowiczów. Za cały swój dom powinnaś nie przekroczyć 5tys za kompletna instalacje (całą!) materiały i robocizna.

Kwota którą Ci podał elektryk to jakaś kpina. Nie wiem co miał na celu i czym to tłumaczy ale niczym nieuzasadnione koszty. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak liczę z grubsza na jedno pomieszczenie ......

lampa- 2pkt

kinkiety - 3pkt

gniazdka - 4-6pkt

puszki 2-4 pkt

czyli ok 15pkt na pokój razy 30zł ........... do równego rachunku max. 500zł za jedna izba.

 

A ten elektryk to przypadkiem nie liczył codziennych dojazdów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

maylandziu nie jestem taka pewna czy przesadził ... nasz region,szczególnie kołobrzeg rządzi się innymi prawami ... pytałam o ceny w innych rejonach Polski i porównywałam do lokalnych - niestety nasze są o około 20-30% wyższe najczęściej.

 

z elektryką zależy wiadomo od ilości punktów i jak bardzo jest instalacja skomplikowana no i to nie jest stan surówy gdzie kabelki ładnie na ścianie się przybija ... nie można tego porównywać ... co nie znaczy, że facet mógł zawyżyć cenę. Najlepiej wycenić u 3 - 4 elektryków

 

1. materiał

2. ile za jaki punkt

3. czy alarmówka

4. oświetlenie zewnętrzne

5. rozdzielnia

 

a jeśli chodzi o remonty ... może dojść prowadzenie nowej wlz ... ciężko określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maylandziu nie jestem taka pewna czy przesadził ... nasz region,szczególnie kołobrzeg rządzi się innymi prawami ... pytałam o ceny w innych rejonach Polski i porównywałam do lokalnych - niestety nasze są o około 20-30% wyższe najczęściej.

może jaki elektryk z reszty Polski na agrowczsy robocze by się wybrał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko nie przekonuje mnie to. Nadal uważam, ze to wygórowana kwota. I nie jest zawyżona o 30% w stosunku naszych cen a o jakieś 80% :roll: za ten zakres roboty.

może On liczy też demontaż starej instalacji :roll:

jabym te stare kable zostawił w ścianach i robił wszystko od nowa

Braza, a czy ta instalacja nie jest robiona w rurkach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem dokładnie teraz na wszystkie pytania. Elektryk stwierdził, że parter jest okey - miedziane druty, w miarę dobrze zabezpieczone. Ale chodzi o poddasze! Tam jest gorzej, druty w ścianach nie zabezpieczone, a ściany to większość KG, nie pamiętam tylko, czy całe to druciarstwo jest miedziane, jak na parterze, czy nie. No i punkty ... Szczerze tez mówiąc, nie zapytałam czy demontaż bierze pod uwagę, ale chyba nie ... wspomniał coś o nowej instalacji :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...