Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

Hej słońce :D Widze że kolejne dylematy :D

Jak ja bym robiła dla siebie to dałabym wszędzie tylko oliwkowy i na biało te beleczki na suficie bo ciemne dają taki dla mnie przytłaczający efekt. No chyba że wystrój miałby byc taki bardziej w myśliwskim stylu to ciemne by pasowały :roll: Braza, nie dawaj za dużo kolorów bo tam i tak za dużo się dzieje- belki, kominek, piaskowiec- jak jeszcze ściany będą kolorowe to nie wypoczniesz w takim pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

ja nie wiem, czy to ważne ale dałabym oliwkę wszędzie.

Jakoś najbardziej mi pasuje w ten salon. Te pomarańcze oba jakieś sraczkowate, faktycznie. Nawet ciemne belki by mi pasowały do oliwki.

Zresztą, sama piszesz, że w zależności o tego jak pada światło ta oliwka ma różny odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych belkach nie pomyślałam, żeby je zamalować. Podobają mi się takie ciemne ... stolarka okienna jak ramy ... :roll: Podoba mi się, tym bardziej, że myślałam o "oprawienie w ramy" otworu drzwiowego! Czyli tak: oliwka na ścianach - wszędzie? Na tym wystającym czymś nad oknem też? Ramy wokół okien i otworu drzwiowego - ciemne?

A meble? Nie będzie ich dużo, ale w stylu takim trochę "dworkowym" tzn. sofa (2osob.)+ fotel + ewentualnie pufa do tego ze 2 może 3 komody różnej wielkości - nie widze tutaj miejsca na wysokie regały. Ale co z tapicerką?? Bardzo niechętnie widzę jasną - psy, koty ... może być problem. Myślałam o paskach, może kratce... ale w jakiej kolorystyce???

Zaraz dorzucę w dzienniku rodzaj sof, jaki mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zajrzałam do dziennika, ale pierwsza myśl moja. Jeśli to ma być coś a'la dworkowe to moim zdaniem nie bardzo pasuje tam duża ilość kolorów, wiec nad oknem też oliwka. Jak na pozosstałych ścianach.

Meble w paski coś z brązem jak te belki, czy kwiatki jeśli lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza - uważam, że Verunia ma rację, tam za dużo się dzieje. Jeśli jest piaskowiec, kominek i belki, wszystko w różnych kolorach i każde inne, to każdy kolejny inny element kolorystyczny będzie jeszcze bardziej dynamizował i czynił niespokojnym to wnętrze. Pomaluj absolutnie wszystkie ściany na jeden kolor, oliwka będzie doskonała. Zastanowiłabym sie także nad przemalowaniem belek sufitowych na kolor sufitu, to wyciszy i uspokoi całość. Sofa - nie kupowałabym jasnej, raczej jakieś szarości lub inny złamany kolor, może być np. z jakimś odcieniem oliwki, w paski, dworkowa, trzeba by poszukać po necie takich. Zastanów się dobrze nad stylem mebli - dworkowe meble nie do końca będa się zgrywały z prostym ceglanym kominkiem, chyba, że planujesz w przyszłości zmienić jego obudowę na bardziej pasującą.

Zrób sobie na wizualkach puste pomieszczenie pomalowane oliwką i do tego cały jasny sufit - wtedy kominek staje się centralnym punktem wnętrza, nic innego nie odciąga uwagi i nie powoduje uczucia przytłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu wybierałam się zajrzeć do Twojego nowego "kawałka nieba", dziś dotarłam.

Brazuś no i jak się domyślasz urzekło mnie bardzo, bardzo. Wiesz, ze to też moje klimaty. :D :D :D

 

No i nie ma rady...zapisuję się do grupy kankanowej pod Twoim modrzewiem...mogę bagaże nosić :wink:

 

pozdrawiam Cię serdecznie i wracaj szybciutko do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza..... tam za dużo się dzieje. Jeśli jest piaskowiec, kominek i belki, wszystko w różnych kolorach i każde inne, to każdy kolejny inny element kolorystyczny będzie jeszcze bardziej dynamizował i czynił niespokojnym to wnętrze. Pomaluj absolutnie wszystkie ściany na jeden kolor, oliwka będzie doskonała. Zastanowiłabym sie także nad przemalowaniem belek sufitowych na kolor sufitu, to wyciszy i uspokoi całość.

Sofa - nie kupowałabym jasnej, raczej jakieś szarości lub inny złamany kolor, może być np. z jakimś odcieniem oliwki, w paski, dworkowa, trzeba by poszukać po necie takich. Zastanów się dobrze nad stylem mebli - dworkowe meble nie do końca będa się zgrywały z prostym ceglanym kominkiem, chyba, że planujesz w przyszłości zmienić jego obudowę na bardziej pasującą.

Zrób sobie na wizualkach puste pomieszczenie pomalowane oliwką i do tego cały jasny sufit - wtedy kominek staje się centralnym punktem wnętrza, nic innego nie odciąga uwagi i nie powoduje uczucia przytłoczenia.

 

Braza - ..... tam za mało się dzieje. Skoro nie ma piaskowca, kominka i belek w różnych kolorach i każde takie samo, to każdy kolejny taki sam element kolorystyczny będzie bardziej flegmatyzował i czynił spokojnym to wnętrze. Nie maluj absolutnie wszystkich ścian na jeden kolor, oliwka nie będzie doskonała. W ogóle nie zastanawiałbym się nad przemalowaniem belek sufitowych na kolor sufitu (bo są takiego samego) ... to nie uspokoi całości .. a wręcz ją "rozkrzyczy".

Sofa - kupiłbym jasną, raczej czerwoną lub inne krzykliwe kolory, na pewno nie z odcieniem oliwki, w kropki, garażowa, trzeba by poszukać na złomie takich. Nie zastanawiaj się w ogóle nad stylem mebli – garażowe meble zawsze będą dobrze się zgrywały z krzywym betonowym kominkiem ... bo wiadomo, że nie planujesz w przyszłości zmieniać jego obudowy na bardziej niepasującą.

Nie rób sobie żadnych wizualek pełnych pomieszczeń niepomalowanych oliwką i do tego pół ciemnego sufitu – wtedy kominek staje się marginalnym punktem wnętrza, wszystko inne odciąga uwagę i powoduje uczucie przytłoczenia.

 

 

PS. Tak na przekór Depsi napisałem ... :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...