Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Brazowego Uroczyska


braza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • braza

    10541

  • Agduś

    4690

  • DPS

    3621

  • wu

    2676

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Jamlesik - nie zrobię tego sufitu. Nie teraz.

nie przekonałaś mnie 8)

no chyba, że na jasno pomalowane jak sufit

i jeszcze jedno chyba .......... chyba, że w warcaby na suficie się da pograć :wink:

 

jakbym umiał dorzucić to pozbyłbym się paru profili do stelażu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braza, a ja wpadam z drobnomieszczanskimi pytaniami ... a czym Ty sie tam bedziesz jesienia i zima ogrzewac? Masz cos oprocz kominka? I jeszcze jedno, bo chyba nie doczytalam :oops: Co z dojazdami np. do sklepu, miasta, Karli do szkoly? Daleko jest jakis wezel komunikacyjny, czy tez "centrum", lekarz, weterynarz i takie tam ? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamlesik - belki będą jasne. Te stelaże pewnie by się przydały ...

 

Ambercia - narazie tylko kominek i kuchnia kaflowa, ale kombinuję co jeszcze, bedę pisać do Dochtora. Dojazdy ... się coś wymyśli, najbliższy sklep 2 km to i na rowerze można. Do szkoły jeździ bus, o weterynarzu nic nie wiem (muszę nadrobić), za to lekarz w Czaplinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee ... no to zle nie jest ... pytalam o to ogrzewanie, bo paliwa stale ogrzeja Ci dom, tylko problem jest z "pozostawieniem" domostwa na dluzej ... trzeba wode z rur spuszczac a potem sie martwic, za paparotki na parapecie pomarzna ;)

 

Troche ten sklep mnie martwi ... latem czy wiosna super. Ale wez jedz na rowerze w snieznej zaspie albo ulewie :roll: Szybciorem musisz zrobic to prawko i nabyc jakies autko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie jest tylko kominkiem, a i to grawitacyjne (chociaż jakaś namiastka wymuszonego jest) no i z kuchni. Myślę nad alternatywą, ale to już obgadam z Dochtorem, On jest mądry!

Samochód kupić muszę - nie ma bata! Dlatego mebli kuchennych nie będzie jeszcze chyba długo :-? A prawko ... no cóż, się zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Słońca i ciepła chcę!!!! Chefie, mógłbyś parę stopni podesłać z tej Florydy.... :roll: :D

... nie ma problema, mogę trochę odstąpić :) ... u mnie ostatnio codziennie ponad 30*C :)

 

Cześć poranne :D

 

Ładne słonko mam ... i wiatr :D

... widzę, że dotarło :lol: ... wiatru nie wysyłałem :evil: :wink:

 

pozdróweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ten sklep mnie martwi ... latem czy wiosna super. Ale wez jedz na rowerze w snieznej zaspie albo ulewie :roll: Szybciorem musisz zrobic to prawko i nabyc jakies autko ...

Dwa kilometry to jeszcze nie jest dramat, ja w "mieście" mam dobry kilometr.

Poza tym kto każe jeździć na rowerze? A konia nie ma??? Juki przytroczyć do siodła i heja! Tylko koniecznie trzeba zainwestować w koniowiąz - taki weesternowy - przed sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kilometry to jeszcze nie jest dramat, ja w "mieście" mam dobry kilometr.

Poza tym kto każe jeździć na rowerze? A konia nie ma??? Juki przytroczyć do siodła i heja! Tylko koniecznie trzeba zainwestować w koniowiąz - taki weesternowy - przed sklepem.

 

juz to widze, jak braza gna o swicie na koniu przy -20 st. po dwie cieple buleczki, cukier, jaja i szynke na sniadanko dla Cory, a potem wierzchem podwozi ja pod szkolnego busa :lol:

a wieczorem na koniu odbiera z cool'owych imprezek i kina w miescie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie, na wsi filozofia jest inna. :wink:

Zakupy muszą być zrobione z odpowiednim wyprzedzeniem i w hurtowej ilości. Chleba jak nie ma, to coś się na szybkiego piecze, w razie czego jeszcze się zakwasowy nastawia.

Autobus do miasta jeździ - wszystkie wiejskie dzieciaki tak jeżdża, będzie dobrze, Karlita duża jest, a czasem 6-latki po kilka kilometrów w mrozie rano w ciemnicy na autobus muszą iść, bo odchodzi np. o 6.30 i mama je musi zaprowadzić. :roll:

Ambercia, Ty miejskie "zwierzę" jesteś, nie znasz się! :lol: :wink:

Kominek z grawitacyjnym - ja bym nie zamieniała na wymuszony, bo jak Ci prąd się zbiesi (na wsi częste, zwłaszcza w złą pogodę) to doopa będzie, nie ogrzewanie. Dołozyłabym coś ewentualnie, jakiś normalny system grzewczy.

Chociaż - u nas jest ten alternatywny system grzewczy w domu, ale w ogóle nie jest używany, tylko na kominku jedziemy, nawet w silne mrozy - i jest ciepło.

Inna sprawa, że idzie naprawde sporo drewna, trzeba je odpowiednio przygotować, nie wyobrażam sobie tego bez chłopa, który umie sam pociąć drzewo, ma do tego odpowiednią pilarkę (Stihl albo Husqvarna podobno najlepsze, ale Stihl u nas ma lepszy serwis), a w ogóle drewno na zrębie jest robione, na asygnatę, a nie kupowane jako gotowe, bo bardzo drogo by to wyszło. Chyba więc po prostu powinnas jakieś bezproblemowe i mało obsługowe ogrzewanie sobie dołożyć. :roll:

Belki na razie pomaluj i będzie dobrze, później zrobisz salony, jak kasa się podreperuje po pierwszej euforii. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mieszczuchem, ale przy -20 st nie raz ładowałam Małgo do wózeczka (z półtora roku miała) i pchałam po nieodśnieżonym chodniku dobre półtora kilometra do szkoły, potem jeszcze pół do przedszkola (już po odśnieżonym) i wracałam. Samochód stał w garażu, używałam go, gdy było zimniej. :D Ot, fantazja taka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mieszczuchem, ale przy -20 st nie raz ładowałam Małgo do wózeczka (z półtora roku miała) i pchałam po nieodśnieżonym chodniku dobre półtora kilometra do szkoły, potem jeszcze pół do przedszkola (już po odśnieżonym) i wracałam. Samochód stał w garażu, używałam go, gdy było zimniej. :D Ot, fantazja taka...

 

tiaaaaa ...

 

nieodsniezony chodnik jest jakby to powiedziec nieco inny w strukturze ;) anizeli mala drozka miedzy lakami, albo w lesie, przysypana sniegiem, bez szans na plog czy inne ustrojstwo ... czasami to wszystko stoi w wodzie po lydki, czasami w blocie po kostki, a czasami jest zupelnie NIE_DO_PRZEJSCIA :lol:

Nie chce demonizowac, bo moze tam tylko suchy piach na ogrzewaniu "podlogowym" i w ogole nie ma sprawy ...

Ale gdy taka drozka musisz zapychac pare razy dziennie, gdy pierwszy raz nurzasz sie w nia o ciemnym, zimnym swicie, a ostatni raz czarna ze oko wykol noca, to jakby zmienia Ci sie optyka tego co jestes w stanie zaakcetowac w imie pieknych letnich widokow, a czego nie ... i po to jest wlasnie samochod na podoredziu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambercia przy dużych opadach śniegu samochód w garażu zostaje bo nie ma jak wyjechać i do cywilizacji sie dobić. Trzeba czekać aż przelecą pierwsze spychacze albo kto z sąsiadów do nas traktorem dojedzie i koleiny zrobi :wink: :lol: I wogóle Brazunia to spokojnie. Nie odrazu..... Drewno też musisz kupić wczesneij, zeby podeschło. Dąb najlepszy ale grabina też dobra ale drobniesza, częsciej dokładać trzeba. Z liściastych najlichsza jest brzoza ale chyba i najtańsza. Ja mam brzozę ale dostałam więc darowanemu koniowi.... :roll: No i ja palę rekreacyjnie jedynie.

 

Depesia ma racje z zapasami, z drewnem i pilarką. U nas stawiają na Stihla. Ponoć lepszy a drwali u mnie to co druga chałupa. W końcu Puszcza.

Co do kominka to grawitacyjny ma własnei tę niocenioną zaletę, ze działa bez prądu co i u mnie się czesto zdarza. Wode tylko powinien Ci też grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...