Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

U nas każde powiększenie tarasu będzie związane z wycinkąmoich kochanych choinek - jedna rośnie na wprost drzwi .....jekieś 4m od elewacji....może ją obmuruję tarasem i będzie z niego wyrastała?

 

widziałam takie rozwiązanie w letnim domku, gdzie taras był drewniany a drzewo było wkomponowane w niego. o ile pamietam to jakieś iglaste bo ciągle z dachu zmiataliśmy igły :wink:

 

co do spotkania, to trochę mi daleko do Was :-? Ale Wam do mnie pewnie bliżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Basiu, faktem jest, że dużo "muru nośnego" do wymurowania nie mają.... zabawa będzie przy łukach 8) i jak to mawia AAgnieszka@ - zobaczmy, co magicy wyczarują. :D

Baaaaaardzo chciałabym, aby daszek do późnojesiennych deszczy już był....no i z moim lękiem wysokości nie będę kontrolować "jakości robót" :cry: :D

 

A stropik - bałam się na niego wyleźć...tak wysoko :o .... chłopaki dzisiaj go zlali i powiedzieli, że lać dopiero jutro wieczorem można.... a od poniedziałku zapowiadają deszcze ( meteorolodzy a nie chłopaki :lol: ).... więc problem lęku wysokości i poboru wody od sąsiadów sam się rozwiąże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas każde powiększenie tarasu będzie związane z wycinkąmoich kochanych choinek - jedna rośnie na wprost drzwi .....jekieś 4m od elewacji....może ją obmuruję tarasem i będzie z niego wyrastała?

 

widziałam takie rozwiązanie w letnim domku, gdzie taras był drewniany a drzewo było wkomponowane w niego. o ile pamietam to jakieś iglaste bo ciągle z dachu zmiataliśmy igły :wink:

 

co do spotkania, to trochę mi daleko do Was :-? Ale Wam do mnie pewnie bliżej :wink:

 

A może zadanie matematyczne z pociągami co to wyruszają jeden z miejscowości A , drugi z B no i gdzie się spotkają......? :wink:

Z czasem i prędkością dajmy sobie spokój :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zadanie matematyczne z pociągami co to wyruszają jeden z miejscowości A , drugi z no i gdzie się spotkają......? :wink:

Z czasem i prędkością dajmy sobie spokój :roll:

 

wychodzi na to, że ja mieszkam po środku 8)

 

zapraszam :D

 

Za zaproszenie dziękujemy, ja skorzystam, ale o Wrocławiu pamiętaj..... spokoju nie dam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zadanie matematyczne z pociągami co to wyruszają jeden z miejscowości A , drugi z no i gdzie się spotkają......? :wink:

Z czasem i prędkością dajmy sobie spokój :roll:

 

wychodzi na to, że ja mieszkam po środku 8)

 

zapraszam :D

 

Za zaproszenie dziękujemy, ja skorzystam, ale o Wrocławiu pamiętaj..... spokoju nie dam :D

 

masz to jak w banku 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz YreQ, a u mnie natura nas przegoniła, bo mieli dziś zalewać a potem niebo miało podlewac. Niebo przyszło z deszczem wcześniej i d.upa z zalewania stropu..

 

Wiem coś o tym jak pogoda nie dopisze i nici.... u nas jak mieli przestoju cały maj - to pięknie wówczas świeciło słonko, jak znalazłam sensownego szefa ekipy i weszli na początku lipca - to jak mówisz do dupska - niczego nie można było zaplanować.

Ale wiesz co, ten deszcz od ciebie w poniedziałek ma być u mnie.... wylejesz pięknie strop a ja na OBLEWANIE ( bo sama jeszcze tego nie zrobiłam) poczekam na ciebie... co ty na to ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, faktem jest, że dużo "muru nośnego" do wymurowania nie mają.... zabawa będzie przy łukach 8) i jak to mawia AAgnieszka@ - zobaczmy, co magicy wyczarują. :D

Baaaaaardzo chciałabym, aby daszek do późnojesiennych deszczy już był....no i z moim lękiem wysokości nie będę kontrolować "jakości robót" :cry: :D

 

A stropik - bałam się na niego wyleźć...tak wysoko :o .... chłopaki dzisiaj go zlali i powiedzieli, że lać dopiero jutro wieczorem można.... a od poniedziałku zapowiadają deszcze ( meteorolodzy a nie chłopaki :lol: ).... więc problem lęku wysokości i poboru wody od sąsiadów sam się rozwiąże :wink:

 

O łuki i te wszystkie nietypowe elementy też najbardziej się boję. Chodzę, oglądam, mierzę i porównuję. Sama jestem ciekawa jak wygląda mój łuk nad wejściem. Na razie jest jeszcze zaszalowany i będzie do czasu zejścia cieśli z dachu :-?

Ale będzie dobrze, zobaczysz! Widać, że ekipa się stara i wie do czego służy kielnia. Będzie dobrze!!! Nie martw się o cieśli. Nawet z dołu dojrzysz, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ brame bierzecie z Krispolu? Jak to cenowo wychodzi? Za jakie wymiary bramy? Jak to sie ma do Wisniowskiego z jakoscia?[/b]

 

Brama do otwotu w murze 2,5 x 2,37 - Krispol za coś około, bo nie pamiętam teraz dokładnie :oops: .... 4570 zł z montażem.

Kolor orzech- identyczny jak okna - dlatego Krispol - Wiśniowski w pierwszej kolejności z tego powodu odpadł ( tzn. nie miał orzecha).... dalej nie zastanawiałam się co z jego jakością....brama miała być ciepła, bezpieczna i ładna kolorystycznie.....coby do do całości pasowało.........oj "kolorystycznie szczegółowa" jestem..... co mści się na portfelu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ brame bierzecie z Krispolu? Jak to cenowo wychodzi? Za jakie wymiary bramy? Jak to sie ma do Wisniowskiego z jakoscia?[/b]

 

A może Normstahl? Mają fajne bramy, dobrej jakości i tańsze niż Wiśniowski

 

Już Basieńko wchodzę w google.........a orzeszka :wink: mają ?

 

Już wchodzę w google. Chyba mają :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chyba Wisniowski nie ma takiego wymiaru, w kazdym razie nietypowy, spisywalam po kolei. Oni maja w promocyjnej cenie niby typowy 2400x2125 a juz 2400x2200 jest 300zl netto drozszy, maz chcial troche wyzszy czyli 2300 - takiego nie ma jest juz 2500, wiec chyba pozostaniemy tak jak w projekcie 2200. Za taka brame 2400x2200 z napedem i montazem brazowa typowa waskie panele - czyli wersja najtansza - 3500zl, taka cene dostalam najlepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chyba Wisniowski nie ma takiego wymiaru, w kazdym razie nietypowy, spisywalam po kolei. Oni maja w promocyjnej cenie niby typowy 2400x2125 a juz 2400x2200 jest 300zl netto drozszy, maz chcial troche wyzszy czyli 2300 - takiego nie ma jest juz 2500, wiec chyba pozostaniemy tak jak w projekcie 2200. Za taka brame 2400x2200 z napedem i montazem brazowa typowa waskie panele - czyli wersja najtansza - 3500zl, taka cene dostalam najlepsza.

 

No to cena fajna.... :o

Ja też podałam wymiar z projektu, w Krispolu mają tak, że do jakiegoś wymiaru napęd jest tańszy...a powyżej droższy ....( różnica chyba 15 cm na szerokości) z tego co mówłla mi "moja Pani Dorotka" od okien....

u niej chcieliśmy też wziąć bramę....za okna trochę nam poszło, więc zaproponowała różne rozwiązania :lol: m.in. za montaż mniej policzyła - aby klienta nie stracić :wink: W poniedziałe idę oglądać moje "cud okienka" więc od razu poproszę aby przyjechali bramę obmierzyć :roll: dam znać do jakich czarów na działce doszło :lol:

 

A właśnie............jak mówicie...że jedziecie na działkę, czy na budowę :o Bo ja cały czas, że na działkę....a tam przecież prawie pół surówki stoi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie poprawiamy ze na budowe a mlody ktory gada zdaniami do czerwca kloci sie z nami ze jedzie na pole albo dzialke, ale nie jarzy budowy.

Hmm, jak pomysle, my najczesciej " jedziemy na dzialke", bo co to za budowa jak dopiero lawy wylane i teraz tydzien przerwy, jeszcze sie nie przyzwyczilismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...