Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

Hej Bartek :D

Przeprowadzka cały czas w trakcie - chwilowo małymi etapami ( bo problem kanalizacyjny nie chce się sam rozwiązać :( )....ostatnio zawiozłam nowe kapcie inwestorkowi i córce :lol: Graciarnię mam w mieszkaniu już totalnie w każdym pomieszczeniu - wszędzie z podziałem na role "do spakowania" i " spakowane do wywiezienia". Może uda się najpóźniej za miesiąc cały ten rozgardiasz życia na dwa domy ogarnąć :roll:

 

.... a praca własna :oops: .... wiesz, ktoś to musi zrobić - wypadło na mnie :wink:

 

A co w Waszym domku słychać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witanko,

 

ech jak ja bym juz chciała tak jak TY.............. :wink: powiedz mi te schody to z jakiego są drewna....? i czy to jest ich kolor czy może są zabejcowane..........

 

u nas w końcu dziś słoneczko.......aż żyć znów się chce.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - schody dębowe; kolor bejcy półmatowej orzech. Ale mogą zrobić nawet zielone :wink: Tralki i słupy i zakończenia stopnic i wykończenie przy stopnicach - do uzgodnienia. Mogą zrobić same schody i poręcz a środek możesz z metaloplastyki zamówić itp. Jutro albo w poniedziałek będzie u mnie stolarz-szef to dalej będę wałkowała temat Twoich - dlatego jeszcze się nie odzywałam do Ciebie z informacjami.

p.s. u nas zimno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graciarnię mam w mieszkaniu już totalnie w każdym pomieszczeniu - wszędzie z podziałem na role "do spakowania" i " spakowane do wywiezienia". Może uda się najpóźniej za miesiąc cały ten rozgardiasz życia na dwa domy ogarnąć :roll:

 

.... a praca własna :oops: .... wiesz, ktoś to musi zrobić - wypadło na mnie :wink:

 

A co w Waszym domku słychać ?

W naszym - ciepło, miło i brudno....

Dół prawie wykończony (my też) góra zaczęła się kończyć - piwnica czeka na fliziarza...

Też malujemy, szpachlujemy itp. sami. Po malowaniu czeka mnie układanie podłóg na piętrze - wszystko super tylko czas, czas i czas... Zostały mi 2 dni urlopu, a w święta szkoły maja wolne - to nic, że "normalni" ludzie pracują...

No i pomieszkujemy sobie i usiłujemy odpylić w końcu ten dom, ale to na razie jakoś tak bezowocnie.

Salon zrobiliśmy konsekwentnie - zielono-brązowy :o tak jakoś wyszło :lol:

Też nieskończony bo nie mogliśmy sie zdecydować jak wykończyć ścianę za kozą ;)

Ale trzeba to w końcu zrobić bo ma być u nas za trzy tygodnie ;)

Może w końcu uzupełnię dziennik.....

No a na działce jedno wielkie błoto, bo wykonawca podjazdu jakoś się spóźnia, w przeciwieństwie do deszczu....

 

Zdjęć kwiatków nie odnalazłem :oops: ... bo komputer nadal w częściach w garażu....

 

No i mamy stada myszy - nie chce ktoś? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiękniało i w Dzienniku, i w domku ! Postępy, postępy! Naprawdę pięknie! I nic się nie przejmuj tempem prac - naprawdę z dnia na dzień widać zmiany! ;-) :wink: No i ten nocny seans.... Rewelacja! :)

 

A schody to mi bardziej odpowiada pułap ten dolny - 9 tyś - choć to i tak za dużo

:-? ale podobno tak to jest pod koniec budowy... :wink: Gdzie zamawialiście schodki? My jeszcze przed zakupem - zastanawiamy się czy betonowe nie będą piękniejsze ;-) a drewno to może spodoba nam się na wiosnę - wraz z przypływem gotówki. :lol: Wszystko - jak zawsze - jest kwestią ceny :-?

 

Kochana, jak już zupki gotujesz w domku to gospodyni na włościach jesteś! Znak ze przeprowadzka na dobre tuż tuż! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A schody to mi bardziej odpowiada pułap ten dolny - 9 tyś - choć to i tak za dużo

Że się tak wtrącę - nam robi stolarz dębowe - nakładki na betonowe + podstopnice + poręcz po ścianie i poręcz(barierka) wolnostojąca na górze + taka decha z boku schodów - nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa - kolor naturalny (ale mógł być dowolny) + lakier bezbarwny za 6,5 tyś.

Jak zrobi ładnie to polecę, jak nieładnie to się będę żalił i przestrzegał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lili no w końcu byś przyszła - daleko nie masz :D Schody spod Wrocławia, ten dolny pułap mam - z podestem i drzwiami na półpiętrze i półką do wc - zapłaciłam równo 10 tys. Jeszcze stolik pod umywalkę mają mi dowieźć.

Schody betonowe też są piękne :D - miałam takie prawie przez rok :D , sprawdzały się :D i miały też do wiosny zostać, ale inwestorek stwierdził, że może bez drzwi żyć ale ze strachem, że bez barierek mała po nich biega i pokój zaraz ma przy schodach - żyć nie da rady...........no i są schody ........ i drzwi zielone :lol: Na surowym sobie pomieszkamy, oj pomieszkamy.

 

A seans wieczorny też zwalił mnie z nóg - licznik się kręci ale nikt nie sprawdził jak bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A schody to mi bardziej odpowiada pułap ten dolny - 9 tyś - choć to i tak za dużo

Że się tak wtrącę - nam robi stolarz dębowe - nakładki na betonowe + podstopnice + poręcz po ścianie i poręcz(barierka) wolnostojąca na górze + taka decha z boku schodów - nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa - kolor naturalny (ale mógł być dowolny) + lakier bezbarwny za 6,5 tyś.

Jak zrobi ładnie to polecę, jak nieładnie to się będę żalił i przestrzegał ;)

To cena godna zastanowienia - u nas jak robili mi wycenę to wszystkie schody miałam droższe o 3 tys - a gdzie reszta elementów.

Jeden stolarz- chałupnik rzucił bez pomiarów i oględzin cenę 5 tyś. za całość :o Wątpiłam baaardzo, czy aby faktycznie dębowe robił - bo mówił o cenie w momencie jak zadyma ze ścinkami była i zwyżkującymi cenami za drewno :roll: Więc byłam w szoku i daliśmy spokój...........

 

Jak ci zamontują to wklej zdjęcia - wyjdą pewno spoko.

Cena generalnie wynika - już obcykana jestem 8) - z mkw stopnic i podstopnic, grubości, ilości tralek i mb poręczy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graciarnię mam w mieszkaniu już totalnie w każdym pomieszczeniu - wszędzie z podziałem na role "do spakowania" i " spakowane do wywiezienia". Może uda się najpóźniej za miesiąc cały ten rozgardiasz życia na dwa domy ogarnąć :roll:

 

.... a praca własna :oops: .... wiesz, ktoś to musi zrobić - wypadło na mnie :wink:

 

A co w Waszym domku słychać ?

W naszym - ciepło, miło i brudno....

Dół prawie wykończony (my też) góra zaczęła się kończyć - piwnica czeka na fliziarza...

Też malujemy, szpachlujemy itp. sami. Po malowaniu czeka mnie układanie podłóg na piętrze - wszystko super tylko czas, czas i czas... Zostały mi 2 dni urlopu, a w święta szkoły maja wolne - to nic, że "normalni" ludzie pracują...

No i pomieszkujemy sobie i usiłujemy odpylić w końcu ten dom, ale to na razie jakoś tak bezowocnie.

Salon zrobiliśmy konsekwentnie - zielono-brązowy :o tak jakoś wyszło :lol:

Też nieskończony bo nie mogliśmy sie zdecydować jak wykończyć ścianę za kozą ;)

Ale trzeba to w końcu zrobić bo ma być u nas za trzy tygodnie ;)

Może w końcu uzupełnię dziennik.....

No a na działce jedno wielkie błoto, bo wykonawca podjazdu jakoś się spóźnia, w przeciwieństwie do deszczu....

 

Zdjęć kwiatków nie odnalazłem :oops: ... bo komputer nadal w częściach w garażu....

 

No i mamy stada myszy - nie chce ktoś? :lol:

 

No to jak u nas - z tą różnicą, że my na noc do Legnicy wracamy.

Czekam zatem na zdjęcia - pewno salon będzie dla mnie inspiracją na czas remontu domu :wink:

A za myszy dziękuję, też mam, nornice też i jaszczurki ........ :lol: i czasami węża w kieszeni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli chodzi o zoo - to ja mam tylko tego węza....reszty jeszcze nie zaobserwowałam...aczkolwiek wszystko przede mną....

 

 

kobietki dawajcie jak najwięcej zdjęć schodów, bo szukam inspiracji....bo coś ciułała, ze te MOJE mnie do grobu wpędzą....ale warto popróbować...nie?

 

u nas wciąż słonko... :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u nas wciąż słonko... :lol: 8)

 

zagrabiłaś je z całej Polski chyba - liczę na rehabilitację i 5 promieni na jutro u nas - drzewo musimy rąbać - tzn. drewno :roll:

 

inspiracjii pewno masa na stronach, które przeglądałaś - Domański, Marchewka; Bracia Kowalscy itd. Gdzieś w marcowym moim wpisie są linki do stron producentów.

 

Uważam ciągle, że marzenia należy realizować, jednakże w moim przypadku, nie wygrawszy w totka nie mogłabym sobie pozwolić na schody za 40 tys. No .....chyba, że wujek byłby rzeźbiarzem a dziadek stolarzem i zrobiliby mi je w prezencie. Na razie w prezencie mam ściankę w kuchni, z czego baaaardzo się cieszę. :D

 

Kasieńko - wszystko jest kwestią zasobności portfela (gotówka) albo dostępności do kredytów. U nas - i to i tamto leży :-? - i dalej mówiąc tylko o sobie .... to jeżeli miałabym te "40 dych" na cokolwiek to wolałabym na schody te 15 wywalić i za resztę na 3 tygodnie wybrać się w świat - albo objazdówka albo "chociaż" :oops: na Bora Bora - przeżytych chwil nikt nam nie odbierze a nad tak piękną barierką schodów ciągle musiałabym stać i pilnować, aby ktoś jej nie uszkodził :( Ale - to tylko moje takie dyrdymały, bo wiem , że marzenia się spełniają :wink: Czego z całego serducha Ci życzę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co? no i co? i klina mi zabiłaś.... :roll: i choc podskórnie wiem, że masz rację.....to ...........wiesz....marzy mi się.....

 

 

ech znając mojego małżonka to stanie na tym, że teraz zrobimy takie na jakie nas będzie stać....a może kiedyś....zaszalejemy z samą barierka....taką z marzeń ... i kto wie, czy to nie jest dobre wyjście.......

 

 

a poza tym na bora bora na pewno jest fajnie.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bora-Bora to też moje marzenie :roll: 8)

macie rację, Dziewczyny, gdyby nie te schody to już bym tam była :)

 

a tak zalegnę na mojej żółtej pofałdowanej wykładzinie z odzysku (plaża), włączę wentylator (wiatr) i Mąż będzie mnie spryskiwał soloną wodą (bryza) :lol: :lol:

 

cóż, takie wakacje, ale za to we własnym D O M u! 8) :D

 

tak na to patrzę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietki dawajcie jak najwięcej zdjęć schodów, bo szukam inspiracji....bo coś ciułała, ze te MOJE mnie do grobu wpędzą....ale warto popróbować...nie?

A panowie mogą dać inspiracje?

Te są bezbłędne i obłędne:

http://img243.imageshack.us/img243/696/schodyrr0.jpg

Tylko nie wiem czy 40 tyś. wystarczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, cudnie, cudnie!!!

Wyjść z podziwu nie mogę!!! Schody przepiękne, kolorki na ścianach super!

Oświetlony dom w nocnym mroku wygląda jak z bajki :)

 

Ale nic nie przebije zielonych drzwi!!! :lol: :lol: :lol: Może i ja taki patent odgapię, bo jak na razie z moich zielonych wejściowych nici...

 

Co z kuchnią?

Pozdrawiam gorąco :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...