Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój mąż jest także fizykiem - przez duże Fi fizykiem :)

Super! Zapytaj go w jaki sposób nagrzewa się poddasze . W czym różnica? Dom wybudowany prawidłowo:

Dachówka pustka 30 cm wełny GK + odpowiednia wentylacja.

 

wiesz, nie bardzo ma czas - na szczęście nie mamy poddasza, bo tak jak pisałam, jesteśmy leniwi :oops:

o gustach się nie dyskutuje - nie wiem co chcesz udowodnić - do mnie trafiły argumenty przeciwko oknom połaciowym

można wyliczyć nagrzewanie albo i nie - no i udowodnić na tej podstawie że dom jest źle albo dobrze zbudowany - ale jakie masz argumenty na śnieg wpadający do pokoju - źle zadane parametry opadów czy co? Albo na kota na oknie połaciowym? :lol: Jaki to błąd w sztuce budowlanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Chcę zrozumieć dla czego.

Wiesz, jestem z wykształcenia fizykiem, bardzo dobrze się znam na formułach.

Myślę, Sergey, że może i jesteś fizykiem, ale na pewno teoretycznym. Świadczą o tym Twoje - przepraszam za zbytnią szczerość - głupio-mądre uwagi, które poczyniłeś do mojego postu powyżej. Murator jest dla Ciebie biblią i budowę znasz chyba tylko z książek i artykułów prasowych oraz wspomnianego domu "wzorca" w Sulejówku. Ponadto współczynnik przenikalności U traktujesz już niemal fetyszystycznie. A to trochę za mało, żeby "znać się na formułach". Potrzeba jeszcze odrobinę praktyki, bez której teoria jest g.... warta.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w budowie pancernej podsufitki na poddaszu, celem obniżenia wartości U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, Sergey, że może i jesteś fizykiem, ale na pewno teoretycznym.

Spróbuj nie myśleć, bo ile pamiętam twoje posty zawsze jesteś w błędzie.

 

Świadczą o tym Twoje - przepraszam za zbytnią szczerość - głupio-mądre uwagi, które poczyniłeś do mojego postu powyżej.

Ha-ha-ha.

 

Murator jest dla Ciebie biblią

Jak często Ci się udało przyłapać Murator na błędach?

 

i budowę znasz chyba tylko z książek i artykułów prasowych

Czyżby?

 

oraz wspomnianego domu "wzorca" w Sulejówku.

Jak dla mnie ten dom, jeszcze jeden w Piszu, dom pod Rawą Mazowiecką, dom za Losiem - wystarczy.

 

Ponadto współczynnik przenikalności U traktujesz już niemal fetyszystycznie.

Niestety, to jest jedyny faktor który opisuję przenikalność ciepła. Co, nie wierzysz? Zapytaj u kogoś z zawodówki.

 

A to trochę za mało, żeby "znać się na formułach".

Dla obliczenia balansu cieplnego całkiem wystarczy.

 

Potrzeba jeszcze odrobinę praktyki, bez której teoria jest g.... warta.

Następna "humanitarna" głupota. Teoria - rzecz absolutna dla takiego prostego przypadków jak budownictwo domu jednorodzinnego w Polsce.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w budowie pancernej podsufitki na poddaszu, celem obniżenia wartości U.

Pozdrawiam i życzę nie pisać więcej różnych bzdur opartych na doświadczeniach z mieszkania w kamienicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna "humanitarna" głupota. Teoria - rzecz absolutna dla takiego prostego przypadków jak budownictwo domu jednorodzinnego w Polsce.

 

"Prostego przypadków" też, jak widać może sprawiać trudności :lol:

 

Pozdrawiam i życzę nie pisać więcej różnych bzdur opartych na doświadczeniach z mieszkania w kamienicy.

 

Jesteś, kolego, zwykłym bufonem wszystkowiedzącym, czyli w gruncie rzeczy g.... wiedzącym domorosłym "filozofem" i dlatego dyskusja z Tobą to zwykła strata czasu i prądu. No, chyba, że ... tylko takiego udajesz :lol:

 

Bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prostego przypadków" też, jak widać może sprawiać trudności :lol:

Ojejku. I to wszystko do czego masz pretensji? Wstydź się.

 

 

Jesteś, kolego, zwykłym bufonem wszystkowiedzącym, czyli w gruncie rzeczy g.... wiedzącym domorosłym "filozofem" i dlatego dyskusja z Tobą to zwykła strata czasu i prądu.

Ale się wkurzyłeś! Bufon zwykły, g.. wiedzący, domorosły filozof... W ustach ignorant to jednak brzmi jako solidny komplement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już sobie spokój! Każdy tu buduje według swoich przekonań :D

andzia28 tak trzymać! :D

BK Twój domek coraz bardziej podoba mi się, a poza tym jest bohaterem Muratora 10/04 :D

ckwadrat no właśnie, jeśli z poddaszem to tylko dwuspadowy bez okien połaciowych. Nie rozumiem inwestorów, którzy wybierają na poddasze dachy kopertowe. Mieszkać na górze z sufitem nachylonym z czterech stron brrr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta - jeszcze nie czytałam Muratora 10/04, zaraz lecę do kiosku

Mój domek też mi się podoba 8) nie chwaląc się oczywiście

Wybierałam go nie ze względu na urodę tylko walory funkcjonalne. Na razie nie zrobiliśmy ani jednej zmiany w projekcie. Może dlatego że wszystko dzieje się tak szybko, że nie ma czasu na przemyślenia - teraz widzę że po prostu nie zdążyłam z pomysłami zmian, bo już zrobione ...

Sergey - daj spokój, to jest ankieta - miejsce do zabrania głosu zeby innym dać argumenty dla takiego czy innego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie parterowy, rozłożysty, kształt litery L lub [ z dziedzińcem. Dzieciństwo spędziłam w piętrowym domu z piwnicą i strychem. Dosyć nabiegałam się po schodach.

No popatrz Andzia własnie taki mam rozłożysty, parterowy na planie L z tarasem w zagięciu L (osłoniety ścianami z 2 stron). No ale poddasze mam również co prawda nie wykończone no ale nie wiadomo czy się nie przda. Podoba mi się na poddaszu jest jak na sli gimnastycznej wielka otwarta przestrzeń (prawie 200m2) no i ta przyzwoita wysokość ponad 4m do kalenicy. Kto wie czy nie zrobie tam sali do ćwiczeń i pingponga jak sugeruje BK. Narazie się dzielnie opieram ale naciski moich kobitek są coraz silniejsze. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey - daj spokój,

Już dałem :)

 

to jest ankieta - miejsce do zabrania głosu zeby innym dać argumenty dla takiego czy innego wyboru

Przecież było fajnie! Argumentacja, filozofia, ortografia, fizyka, gusty, koty, g..., kasa et setera. Żaden porządny forum nie istnieje bez takich "miłych dodatków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje się pod Wrocławiem,

a wirtualnie można obejrzeć tutaj:

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=23

 

taki sobie mały domeczek - bez sali gimnastycznej czy pokoju rekreacyjnego - ale zazdroszczę tym twoim kobitkom - toż na 200 m2 zmieściłby się pokój kąpielowo-kosmetyczny, do tego solarium, sauna, no i pokój do aerobiku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

Bardzo , bardzo fajny projekt.Od razu pomyślałam, w jakich bym go zrobiła kolorach - grafitowy dach, zielone okiennice i stolarka, elewacja - jasny zielony/miętowy.

No i zmiany w projekcie - na niedużą powierzchnię zrobiłabym jeden duży stół jadalny, zamiast dwóch miejsc do jedzenia - w salonie i kuchni, ścianę za kominkem wybudowała bym najlepej z cegły klinkierowej ręcznie formowanej albo zwykła ściana murowana, ale w obu wersjach koniecznie prześwity - tzn. puste miejca, regularnie rozłożone, żeby światło przelatywało z salonu na przeciwną stronę i żeby ten korytarz nie wydawał się taki długi, jaki jest rzeczywiście.Trochę zabawy z kolorami, by optycznie poszerzyć i skrócić korytarz, inny projekt w duzej łazience - tam wydaje mi sie zbyt ciasno.Będzie cudnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...