Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

B.K.

Jesze kilka propozycji do Twojego projektu:

Nie robiła bym absolutnie garderób - pokoje nie są zbyt duze, szkoda więc tracić te 2x 1 m2 na komunikację w garderobach, poza tym optycznie zmniejszą pomieszczenia.

W Waszej sypialni zrobiła bym, o ile lubicie lustra, szafę typu komandor z lustrzanymi drzwiami, które optycznie powiększyły by sypialnię.W sypialni obok szafa z drzwiami przesuwnymi spełniłaby takie samo zadanie co garderoba, a jednak ten metr na komunikację było by więcej.

Dobry jest przedsionek i wejście w zagłebieniu bryły domu.

Aha, toaleta przy wejściu też wymaga dopracowania, bo nie jest dobrze wymyślona.W małych łazienkach powinno się wykorzystywać urządzenia rogowe, a teraz nie ma z tym problmu.Widziałam ostatnio stelaż do wc rogowego Geberit, umywalek jest mnóstwo, z szafkami i bez.

ogólnie projekt jest bardzo dobry i nawet by mi się podobał osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

B.K.

Jesze kilka propozycji do Twojego projektu:

Nie robiła bym absolutnie garderób - pokoje nie są zbyt duze, szkoda więc tracić te 2x 1 m2 na komunikację w garderobach, poza tym optycznie zmniejszą pomieszczenia.

W Waszej sypialni zrobiła bym, o ile lubicie lustra, szafę typu komandor z lustrzanymi drzwiami, które optycznie powiększyły by sypialnię.W sypialni obok szafa z drzwiami przesuwnymi spełniłaby takie samo zadanie co garderoba, a jednak ten metr na komunikację było by więcej.

Dobry jest przedsionek i wejście w zagłebieniu bryły domu.

Aha, toaleta przy wejściu też wymaga dopracowania, bo nie jest dobrze wymyślona.W małych łazienkach powinno się wykorzystywać urządzenia rogowe, a teraz nie ma z tym problmu.Widziałam ostatnio stelaż do wc rogowego Geberit, umywalek jest mnóstwo, z szafkami i bez.

ogólnie projekt jest bardzo dobry i nawet by mi się podobał osobiście.

 

no chociaz ktos mysli tak samo jak ja o tych garderobach ... :wink: mam dokladnie takie zdanie jak ty ... uwazam ze garderoby to mozna sobie robic jak sa wieksze przestrzenie .... ja nie mam zamiaru tracic miejsca na korytarzyk w garderobie z ktorego korzystam przez 3 min na dobe ...

no i takze bede robil komandora z lustrami ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland

Ale numer. Widzę, że macie ten sam projekt.

Jeśli chcesz, to zapodam Ci namiary na śliczne płytki klinkierowe do Twojego domku.Napisz dokładnie,, jeśli Cię to oczywiście interesuje, jaki masz kolor elewacji.

Jeśli to jasny błękit, taki ciut stalowy, to wiem gdzie można znaleźć płytki niebieskie.

Drewno proponowane przez Muratora tu kompletnie nie pasuje, chyba że z lakierobejcą białą albo ciemno błękitną, bo zółta sosna do grafitowego dachu to mi nie pasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie mam koncowego kolorku na scianie :( chce miec zoltawy a przyziemie z ciemnego klinkieru zeby byl mniej wiecej pod kolor dachu ... do tego plot tez w takich kolorach , duzo zieleni i bedzie sie ladnie to wszystko odbijalo na tle jasnej elewacji ...

ale jak masz namiary na jakies ladne plyteczki to z chcecia je przyjme :D

 

pozdrowka ... ide spac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.

Okna bez okiennic niezbyt dobrze wyglądają.Czegoś tam po prostu brakuje.

zamiast bardzo drogich okiennic zrobiła bym otoczki przy oknach w ciemniejszym kolorze.

n.p.taka wersja:

grafitowy dach, biała stolarka, bez okiennic, brama garażowa oczywiście też biała, podsufitka biała

 

elewacja - najpierw przywiozła bym do domu parę płytek klinkierowych do wnęki i potem dobrała bym do nich kolor elewacji, z tej samej tonacji, ale duuuużo jaśniejszy, a na kolor otoczki wokół okien i np.płotu - kolorek zbliżony do płytek klinkierowych, ale ciut jaśniejszy.

Łatwiej dobrać farbę do płytek, niż płytki do gotowej elewacji, ale może sie udać, tylko dłużej trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłam:

http://www.klinkersire.com

 

 

Cena koło 100 zł/m2, ale dokładnie nie wiem, bo pewno to zależy od dystrybutora.

Wiem, że takowy jest we Wrocławiu, nie znam adresu

Na pewno jest w Warszawie - szukaj WOiS - Eleganckie Łazienki-...

Z krajowych płytek nie kojarzę czegoś, co mogło by pasować do grafitowego dachu, bo u nas same brązy, burgundy, cegiełki itp.

 

 

szukać trzeba rivestimenti di facciata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Roland

Ale się podkręciłam, jakby to był mój domek, ale takie zabawy z kolorami to po prostu uwielbiam.

Tak sobie policzyłam ,że zrobiła bym płytki klinkierowe zarówno we wnęce, jak i przy ściance koło tarasu, przy wejściu od pom. gospodarczego i to by było ok. 12 mx2,5 m czyli ze 30 m2 płytek x 100 zł czyli 3 kawałki bez kleju i robocizny.kurcze, ciut drogo, ale myśle, ze warto, bo elewacja wtedy trwała no i przepięknie by to wyglądało.

Wybrała bym te płytki w gołebim błekicie - nigdzie takich na zadnym domu nie widziałam - a do tego w ogródku kwiatowe akcenty też w błękicie - taki gołębi domek - bajeczka.

Albo płytki w zieleni morskiej, do tego elewacja jasa zieleń/mięta.Moi sąsiedzi mają takie kolory+biala stolarka+grafitowy dach+zielone ogrodzenie i baaardzo mi się to podoba.

A u mnie będą też te płytki, ale z serii rustykalnej.tak mi się podobają, że nie mogę się doczekać.pozdrowionka i też już kończę, bo mi się wszystkie akumulatorki rozładowały w akcesoriach.dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje się pod Wrocławiem,

a wirtualnie można obejrzeć tutaj:

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=23

 

taki sobie mały domeczek - bez sali gimnastycznej czy pokoju rekreacyjnego - ale zazdroszczę tym twoim kobitkom - toż na 200 m2 zmieściłby się pokój kąpielowo-kosmetyczny, do tego solarium, sauna, no i pokój do aerobiku ...

BK

Ciekawy domek a i owszem. Ostro oddzielone funkcje sypialniana od dziennej i to z dosyć "małymi stratami" :wink: W moim przypadku straty były większe ponad 15m2 na komunikację. Ciekawy jest też salon bo ma 2 wyjścia na ogrod. Ma też bardzo sympatyczne wejście takie jak lubię w podcieniu dosyć sporym spokojnie chyba może sie schronic 3...4 osoby. No marównież rozwiazanie nie całkiem ktore lubię no ale to takie moje tam fanaberie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy domek a i owszem. Ostro oddzielone funkcje sypialniana od dziennej i to z dosyć "małymi stratami" :wink: W moim przypadku straty były większe ponad 15m2 na komunikację.

Moim zdaniem przestrzeń komunikacyjna w jest bardzo ważna. Mam dosyć wąskich korytarzyków. Oczywiście nie trzeba przesadzać. No i hal 3 m2 we własnym domu to też przesada. Ja mam większy w mieszkaniu (6 m2) i to jest absolutnie niezbędny minimum dla każdego domu większego niż 120 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey

Jeden lubi duży korytarz drugi mały. Ja lubie akurat duże przestrzenie komunikacyjne tak jak Ty. Jeśli wszyscy lubiliby to samo to mieszkalibyśmy wszyscy w takich samych domkach np. takich jak BK. Pisząc o stratach mam na myśli korytarze hole to dla mnie nie jest strata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat ta projektowałem swój dom aby procent przestrzeni komunikacyjnej był jak najmniejszy. Oczywiście funkcje komunikacyjne muszą być spełnione. W/g mnie projekty domów (np. Przytulny Muratora) gdzie hol czy korytarz jest prawie największym pomieszczeniem w domu to nieporozumienie. Każdy m2 kosztuje, jak się zrobi korytarz o szerokości 1.2 m zamiast 1.5m to jest czysta oszczędność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey - nie masz racji z tym holem, ja mam w mieszkaniu hol (przedpokój) o powierzchni chyba z 12-14 m2. Fajnie, przestronnie - i co z tego? Wystarczyłaby połowa z tego, a te metry przydałyby się w pokoju dzieci. Przedpokój jest nieustawny - są wejścia do pokoi i nawet nie ma miejsca na porządną szafę.

W domu nie mam holu i bardzo dobrze, uważam ze to zbędne - powierzchnia która niczemu nie służy, przydaje się tylko jak przychodzi duża ilość gości i przez chwilę muszą się zmieścić wszyscy w holu - ale nie buduję przecież żeby gościom było wygodnie. Trzeba to ogrzać i wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom parterowy z poddaszem użytkowym, mam tylko 1 okno połaciowe w łazience, w sypialniach są normalne okna. W upalne dni wcale nie jest gorąco, ściany i dach są wykonane w systemie thermomur.

Natomiast co do zamykania okien połaciowych w czasie deszczu to wydaje mi się że jest to zależne od sposobu otwierania okna. Gdy jest lekko otwarte to nic nie napada. Ale generalnie to nie chciałam mieć w pokojach okien połaciowych chociażby ze względu na ich mycie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

zgadzam sie z tobą w 100%, że budujemy dla siebie, anie dla gości.

dlatego jestem przeciwna umieszczanym prawie we wszystkich projektach reprezentacyjnym jadalniom (+kącik jadalny w kuchni), gościnnym łazienkom (takie klitki 2m2, gdzie sie tylko zbiera kurz),reprezentacyjnym holom itp.

Ja nawet zrezygnowałam z pokoju gościnnego, z tym że u mnie dziewczynki mają pokoje 24 i 20 m, tak że w garderobie będą ze 2 rozkładane łóżka, szafka na kółkach i rattanowy parawan z Ikea.W razie zamieszkania u nas któregoś z dziadków 24 m podzieli sie na 2 pokoje.

Część dzienna prawie otwarta i wszystko do używania, a nie podziwiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja jak większość budujących wybrałem domek z użytkowym poddaszem.

A tak naprawdę to odkupiłem taki domek zbudowany w stanie surowym. I będę od wiosny 2005 kontynuował budowę.

 

Bardzo lubię schody i dlatego mógłbym mieć domek np. trzypoziomowy. A moja żonka w każdej pracy chodzi po schodach niezaleznie od liczby pięter - ot tak w ramach ćwiczeń zdrowotnych. Ja pracuję teraz na 12 piętrze więc jednak nie uskuteczniam na razie takich ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...