Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak pytałem jakie najlepiej użyć na poddasze użytkowe alternatywnie dla klimakonwektorów ponieważ są one dwu funkcyjne woda/ elektryka i jeszcze zimną wodę latem ale do tego trzeba robić podwójną instalację. Najlepiej mieć pompę lub jakiś wymiennik a u mnie tego nie będzie. Pytałem jakie macie doświadczenia i co ewetualnie można polecić zamiast klimakonwektorów purmo VIDO

 

nigdy takiej kombinacji nie robiłem, moim zdaniem to strasznie drogo wyjdzie alternatywą jest wentylacja mechaniczna połączona z ogrzewaniem i gwc co da takie delikatne schłodzenie latem taki system robię sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

 

Koszt podgrzania wody zwykłą elektryczna termą to 50-100 pln miesięcznie przy czteroosobowej rodzinie (zależny oczywiście od zużycia wody).

 

Chyba raczej 125-175 PLN... a w ciągu 12 miesięcy to już robi różncę. No chyba, że mówimy o jakimś zasobniku z pompą ciepła czy coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Chyba raczej 125-175 PLN... a w ciągu 12 miesięcy to już robi różncę. No chyba, że mówimy o jakimś zasobniku z pompą ciepła czy coś...?

 

Nasi klienci mówią, że płacą za wodę między 50-100 PLN miesięcznie przy czteroosobowej rodzinie, grzejąc wodę zwykłą termą elektryczną 120 litrów firmy Biawar lub Atlantic.

Zimą za cały prąd, razem z pompą w studni i ogrzewaniem domu grzejnikami elektrycznymi konwektorowymi płacą ok. 600 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wedle wytycznych do świadectw charakterystyki energetycznej zliczyć to jest 140 litrów wody dziennie 4x35L

co daje 5,71 kWh dziennie ... dla wody od 10 do 45 st :p

 

Ja nie mówię o teorii, tylko o praktyce, Jedno z drugim niestety dość często niewiele ma wspólnego.

 

Mnie jako konsumenta bardziej interesuje ile faktycznie mam zapłacić, a nie ile wychodzi z wyliczeń. Dlatego zawsze podaję prawdziwe kwoty z prawdziwych rachunków prawdziwych ludzi. Według mnie to bardziej użyteczna informacja, niż teoretyczne przeliczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako konsumenta bardziej interesuje ile faktycznie mam zapłacić, a nie ile wychodzi z wyliczeń. Dlatego zawsze podaję prawdziwe kwoty z prawdziwych rachunków prawdziwych ludzi. Według mnie to bardziej użyteczna informacja, niż teoretyczne przeliczniki.

Tego się nie da wyliczyć ... ponieważ każdy człowiek jest inny.

To jest jak baza, punkt odniesienia, tyle wyjdzie za ogrzanie np dziennie 140 L wody. A dalej to już kwestia tego kto co lubi.

Tu ciężko nazwać to praktyką, a raczej już namacalnie trzeba to stwierdzić.

I każdy zapis ile poszło można nazwać teorią... bo w innym domu będzie inaczej. Ale bez wyliczeń nie można bo potem cuda się dzieją na patyku skąd.

Koledze gościówa wyliczyła podłą główkę na 50 wat na m^2 mocy!! gdzie w domu potrzeba mu max 10-15 wat ...

Po to się liczy takie sprawy, zawsze zostanie kwestia dokładności ... a wiąże się to z brakiem danych ... aby coraz dokładniej szacować.

Zdziwania się na obliczenia to strzelanie sobie w stopę uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Dziękujemy za zgłoszenia i pomoc w utrzymaniu porządku. Pozdrawiamy :)

Szanowna Redakcjo,

przed chwilą zarejestrowałem się na tym forum jako przedstawiciel firmy Domy Drewniane - Proarch, której dotyczyła sprawa niedawnej pozytywnej opinii. Opinia ta została Przez Państwa usunięta. Kilka dni temu znalazłem zapytanie forumowicza dotyczące naszej działalności i skontaktowałem sie z dwoma naszymi inwestorami aby napisali kilka słów. Jeden z nich (który podpisał się nawet własnym nazwiskiem) z Białegostoku spełnił naszą prośbę. Niestety, po usunięciu zarówno zapytania jak i opinii oświadczamy, że nie będziemy więcej korzystali z tego forum - a czytelników przestrzegamy przed brakiem obiektywizmu. Podsumuję to tak - ludzie nie wierzą już w pozytywne opinie, a w pomówienia i złe opinie wierzą bezkrytycznie - taka jest niestety dzisiejsza rzeczywistość. T.Bobecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wierzą, bo najczęściej reklamy wrzucają jednopostowcy jako użytkownicy. Niestety to często ludzie nasłani przez producenta lub sami producenci lub sprzedawcy. Dla mnie taka weryfikacja, że zachwalanie przez ludzi z większą ilością postów jest tylko brane poważnie nie jest może najlepsza na świecie ale najlepsza w tej sytuacji.

 

To ja dałem zgłoszenia o spamie. Skoro IPki były znacząco inne to admin przesadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...