Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do małego domku amonite


Recommended Posts

Dompodsosnami mnie straszy,ze musze komentarze do dziennika dociagnac przynajmniej do 28 strony, zeby sie spodziewac PnB :wink: 8) :wink:

 

 

O, przepraszam, ja napisałam jak byk:

Nie, żebym straszyła...

 

Amonite, Ty tutaj mną nie strasz. :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 661
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O mkateńko! Toż to Raj jest a nie ogród!!!

Raj! RAJ! RAJ!!!!!!!!! :lol:

Przepiękny. Stawek czy oczko wodne?

 

Mój mąż maży o stawku ale to w następnym domu :p Jak juz kupimy działkę 5 hekratową to bedfzie miał swój wymarzony las i staw. Póki co mamy 800m2 i nie ma miejsca na takie udogodnienia i spełnianie tak wielkich marzeń ;)

 

Nawet nie wiesz jak zazdroszczę twojego ogrodu. Ja mam 7 wywrotek ziemi ;) hahahha i moge opoiwadac bajki za siedmioma górami...i nie będzie w tym ani grama kłamstewka.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mkateńko! Toż to Raj jest a nie ogród!!!

Raj! RAJ! RAJ!!!!!!!!! :lol:

Przepiękny. Stawek czy oczko wodne?

 

Mój mąż maży o stawku ale to w następnym domu :p Jak juz kupimy działkę 5 hekratową to bedfzie miał swój wymarzony las i staw. Póki co mamy 800m2 i nie ma miejsca na takie udogodnienia i spełnianie tak wielkich marzeń ;)

 

Nawet nie wiesz jak zazdroszczę twojego ogrodu. Ja mam 7 wywrotek ziemi ;) hahahha i moge opoiwadac bajki za siedmioma górami...i nie będzie w tym ani grama kłamstewka.

 

Pozdrawiam ;)

 

Strasznie sie ciesze, ze moj ogrod sie podoba :D :D :D

A jesli chodzi o oczko wodne - to mam 2. Jedno jest malenkie i dosc plytkie, a drugie wieksze i glebsze - w najglebszym miejscu ma ok. 170 cm. W tym wiekszym mieszkaly kiedys karasie i mnozyly sie na potege, teraz jest niezarybione, ale za to czystsze :wink: Wyłozone sa folia do oczek, a brzegi wysypane grubym zwirem. Rosliny sadze w pojemnikach.

 

Roksi, naprawde piekny ogrod mozna zalozyc nawet na malenkim skrawku ziemi! Oczko wodne to tez nie jest wielki problem, malutkie zmiesci sie u Ciebie na pewno, a ile da radosci... A jak juz bedziecie mieli te 5 hektarow, to wtedy poszalejecie ze stawem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczko wodne? Czytam i mysle... gdzie czytelniczki go widzialy? OK! Nie jestem blondi! :wink:

Ale serio, czytajac o oczku wodnym, zajrzalam do Twojego dziennika/ mam straszne zaleglosci/ i to co ujrzalam wprawilo mnie w zachwyt!

Pieknie! Slicznie!

Przepiekne mialas piwonie, lubie je na rowni z Majestatycznymi Rozami.

Najbardziej urzeklo mnie wejscie do ogrodu /?/ - bajeczne.

Oczka wodne rowniez zachwycajace; jednak nie jestem ich "wielbicielka".

Bede u Ciebie szukac inspiracji, gdyz w moim nowym domu ogrod to pustynia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Amonite, gratuluję przepięknej działeczki.

Mebelki możesz obejrzeć w Wieliczce na Grunwaldzkiej 1 lub bezpośrednio u producenta w Suchej Beskidzkiej (jeśli będziesz zainteresowana poszukam dokładnego adresu).

Jeśli chodzi o drzwi tarasowe, to dziękuję. Rzeczywiście to dobre rozwiązanie, chociaż początowo nie byłam do niego przekonana.

 

Ps. A względem BOĆKA to... chyba coś pobłądził :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amonite

Pomysł na piwniczkę jest świetny. Widziałam gdzieś zdjęcia a nawet projekt takiej budowli.

Poszukam, jeżeli znajdę to wkleję zdjęcia w komentarzach albo prześlę na priva.

Ja też planuję już rozmieszczenie sprzętów w kuchni, kolory ścian w pokojach, obudowę kominka a przecież nie mam jeszcze wytyczonego domu :o

Najważniejsze jednak, to mieć pomysły i motywację do działania.

Pozdrawiam :D

 

B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amonite

Ja też planuję już rozmieszczenie sprzętów w kuchni, kolory ścian w pokojach, obudowę kominka a przecież nie mam jeszcze wytyczonego domu :o

Najważniejsze jednak, to mieć pomysły i motywację do działania.

Pozdrawiam :D B&S

Ja nie mam jeszcze działki,ale już wiem, gdzie co będzie stało i jaki będzie miało kolorek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amonite

Ja też planuję już rozmieszczenie sprzętów w kuchni, kolory ścian w pokojach, obudowę kominka a przecież nie mam jeszcze wytyczonego domu :o

Najważniejsze jednak, to mieć pomysły i motywację do działania.

Pozdrawiam :D B&S

Ja nie mam jeszcze działki,ale już wiem, gdzie co będzie stało i jaki będzie miało kolorek :lol:

 

No właśnie :wink:

 

Ja o swoim domu myślę od wielu lat, ewaluowal sobie powoli, pomysły się zmieniały, niektóre odpadły, a niektóre się utwierdziły. Ten czas jest potrzebny, bo jednak są rzeczy, które wymagają dłuższego zastanowienia, przemyślenia, sprawdzenia. Lepiej teraz zaplanować pewne sprawy, niż potem coś burzyć, przestawiać ściany...

A że jeszcze dom niewytyczony? Najdejdzie i ta chwila... mam nadzieję...

 

April, pomysły na piwniczkę BARDZO mile widziane :D

 

Pozdrawiam was, dziewczyny :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Kolejna dziewczyna :) dołącza do grona obserwatorek postępów budowlanych na Twojej pięknej działce Amonite!

 

jestem bardzo ciekawa realizacji Twoich zamierzeń, zwłaszcza w utrzymaniu stylu rystykalnego (piec, piwniczka - bardzo fajne pomysły) :D

 

8) powodzenia życzę i pozdrawiam słonecznie! 8)

 

PS. a te zielone drzwi to już w ogóle piękna sprawa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Kolejna dziewczyna :) dołącza do grona obserwatorek postępów budowlanych na Twojej pięknej działce Amonite!

 

jestem bardzo ciekawa realizacji Twoich zamierzeń, zwłaszcza w utrzymaniu stylu rystykalnego (piec, piwniczka - bardzo fajne pomysły) :D

 

8) powodzenia życzę i pozdrawiam słonecznie! 8)

 

PS. a te zielone drzwi to już w ogóle piękna sprawa! :D

 

Witaj Jasia :) :) :)

 

Co do realizacji moich zamierzeń, to....sama jestem nie mniej ciekawa, jak to wyjdzie :wink:

 

Pozdrawiam upalnie ( 34 w cieniu u mnie dziś :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amonite

Przeszukałam moje zbiory czasopism ogrodniczych i znalazłam dwa ciekawe artykuły na temat piwniczki.

Przesłałam Ci na e-mail skany, życzę ciekawej lektury.

Pozdrawiam :D

 

B&S

 

April, kochana jesteś! Już sprawdziłam, obejrzałam, przeczytałam - świetna inspiracja! Dzięki serdeczne :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amonite, projekt kuchni ładny, ale... przemyśl zastosowanie cegieł. Wiem, co mówię - ŻADNYM SPOSOBEM nie wyczyścisz potem tych cegieł, które zachlapią się czymś, np. zupą albo sosem, albo po prostu brudną wodą. Cegła ma takie właściwości absorpcyjne, że wszystko wciąga i zostają fatalne plamy. Po jakimś czasie będzie to naprawdę źle wyglądać. I żaden klinkier tutaj nie zda egzaminu. Jeśli chcesz mieć taki piec kuchenny, to już raczej zrób go tradycyjnie, z kafli. Nasi dziadkowie z pewnością wykorzystywaliby cegły (przecież tańsze od kafli), gdyby się do tego nadawały. Moja rada - przemyśl. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Domku, zabiłaś mi ćwieka.... Rzeczywiście muszę to przemyśleć. Też się zastanawiałam nad tym, jak będzie z utrzymaniem czystości, ale miałam nadzieję, że może jakiś impregnat się znajdzie - teraz są różne takie preparaty... Ten piec, na którym się wzorowałam (ze zdjęcia) to w ogóle jest otynkowany i pomalowany - można odświeżać co jakiś czas. Tylko że ja sobie wymyśliłam część kuchenną - z blachą do gotowania. Może tam dam kafle, a resztę otynkuję? Przede wszystkim, to jeszcze nie wiem, czy da zrobić w takiej formie - nie konsultowałam tego z żadnym fachowcem. Przyznam się cichutko, że kiedyś, na zadane na forum pytanie na temat pieca, odpowiedział Forest Natura, miał się do mnie odezwać w czerwcu, ale chyba ma bardzo dużo pracy i zapomniał o tym, a ja nie mam odwagi mu przypominać, tym bardziej, że jak na razie nawet jeszcze pozwolenia na budowe nie mam :-? Ale podobają mi się jego kominki i wiem, że się na tym dobrze zna... A tu rozwiązanie jest (ma być...) nietypowe - w takim piecu pali się raz na dobę, ciepło jest długo kumulowane dzięki odpowiedniej konstrukcji. Kominek Zelijki (autorstwa Foresta właśnie) jest podobnie zbudowany. Jeśli znajdę w końcu odpowiedniego fachowca, to będziemy sie zastanawiać, jak to zrobić, żeby było najlepiej. Na razie wiem, że w tym miejscu musi być wzmocniony fundament, bo takie piece są bardzo ciężkie. A tymczasem czekam na PnB...

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie! :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłam, obejrzałam, przeczytałam - świetna inspiracja! Dzięki serdeczne :) :) :)

Cieszę się, że mogłam pomóc :D

Wyobraź sobie, że pomysł z piwniczką bardzo spodobał sie mojemu mężowi i zaczął się zastanawiać nad wybudowaniem takiego cudeńka. Ja z kolei marzę o oranżerii, uwielbiam bowiem storczyki, mam nawet kilka dorodnych okazów. W oranżerii mogłabym stworzyć im idealne warunki wzrostu. Nasz syn natomiast zaczął ostatnio przebąkiwać coś o basenie w ogrodzie :o

Jednak piwniczka, basen i oranżeria pozostaną przez długi czas w sferze marzeń z bardzo prozaicznego powodu - ograniczone fundusze :cry:

Ale, marzyć każdy może.

 

O rety, to mój setny post!!!

Nie wiedziałam, że taka ze mnie gaduła :oops:

 

Pozdrawiam serdecznie

 

B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...