Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

płyta ceramiczna czy gazowa?


Recommended Posts

Nie wiemy ile to dużo znaczy dla Twoich znajomych .Ja mam płytę grzejną trzy fazy . Miesięczne rachunki za prąd to kwota ok. 150 PLN .Oprócz płyty codziennie raz, dwa włączamy zmywarkę .Prawie codziennie pralkę i suszarke do prania .Codziennie gotujemy obiad .Płyta łatwiejsza w utrzymaniu czystości nie produkuje spalin i wilgoci.Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem było zawsze posiadanie płyty elektrycznej, ale u mnie w bloku nie realne by to było korki .

 

Problem w domu rozwiązał się samoistnie-brak gazu. Teraz jestem z tego powodu zachwycony :lol: po prostu nie lubię gazu i nie czuje się w jego obecności bezpiecznie.

 

Jedyna moja obawa przed płytą elektryczną - nauka gotowania tak jakby od początku ale myślę że nie będzie aż tak źle :wink:

 

Pozostała jeszcze tylko kwestia wyboru pomiędzy płytą zwykłą czy indukcyjną.

Indukcyjna niby ekonomiczniejsza jednak jej cena jest dość wysoka choć i tak mocno poszła w dół z porównaniem do roku ubiegłego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostała jeszcze tylko kwestia wyboru pomiędzy płytą zwykłą czy indukcyjną.
Kwestią jest długość gwarancji na płytę! Bywa, że pękają pod koniec gwarancji - tak jakby producent wiedział o tym.

Piszę to po doświadczeniu kolegi, który dwukrotnie już zmieniał płytę, a pichci dużo i z uwielbieniem. Pierwsza płyta padła w okresie gwarancyjnym, a druga tuż po.

 

Zaraz się pewnie ktoś dopisze, że ma płytę 100 lat i u niego działa świetnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ex-posiadaczka gazowej inox, aktualna posiadaczka najzwyklejszej ceramicznej Zanussi(4 lata) opowiadam sie zdecydowanie za płytą elektryczną.

Też obawiałam się wzrostu rachunków ale pomimo korzystania z płyty elektrycznej i zmywarki rachunki znacząco nie wzrosły, przynajmniej ja tego wzrostu jakoś szczególnie nie zauważyłam :roll: .

Komfort korzystania z ceramicznej jest tak ogromny z porównaniu z gazową, że nie wyobrażam sobie powrotu do gazowej.

Przeprowadzając się do nowego domu szarpnę :wink: się na indukcyjną, w której wyeliminowane są błędy zwykłej ceramicznej.

A kolega chyba miał pecha jakiegoś albo jakaś klątwa nad nim ciążyła z tym pękaniem...Moje koleżanki bez klątwy :wink: na pękanie się nie skarżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzając się do nowego domu szarpnę :wink: się na indukcyjną, w której wyeliminowane są błędy zwykłej ceramicznej.

 

A jakież to są błędy?

 

ja tez sie dołączę do pytania i czym sie rożni indukcyjna od normalnej ceramicznej

 

ja w starym domu mam ceramiczną i błędów nie zauważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie dołączę do pytania i czym sie rożni indukcyjna od normalnej ceramicznej

ja w starym domu mam ceramiczną i błędów nie zauważam

 

Nagrzewanie indukcyjne jest to nagrzewanie elektryczne polegające na generacji ciepła przy przepływie prądów wirowych wywołanych zjawiskiem indukcji elektromagnetycznej w elementach sprzężonych magnetycznie.

 

W skrócie w tym że nie ogrzewany jest garnek a to co w garnku

 

Atutem jest mniejsze zużycie prądu (około 30%) podobnież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta indukcyjna (jak piszą w gazetach) zużywa 1/4 mniej energii. Nie nagrzewa się ani garnek ani płyta. Pola indukcyjne zaczynają działać w chwili postawienia na nich naczynia i wyłączają sie po jego zestawieniu. Mankamentem jest to, że płyta indukcyjna wymaga użycia garnków ze stali ferromagnetycznej (przyciągającej magnes)- nie wiem czy to prawda, niech wypowiedzą się jej użytkownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jakieś 200-400 zł za komplet garnków nie jest dużo. Po za tym nie specjalne garnki a przyciągające magnes jak ktoś lubi być robiony w balona i wydawać po parę tysięcy na super extra garnki specjalne i jedyne do indukcji to gratuluję wiedzy :lol:

Czy się opłaca? Sam nie wiem analizując koszt płyty a oszczędność prądu to myślę że nie. (przynajmniej taka płyta za 4-5 k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ze szkodliwoscia takiej kuchenki indukcyjnej ??? bo z jednej strony ludzie boja sie linii wysokiego napiecia oddalonej o 300 metrow od domu ..a z drugiej matki w ciazy moga sie zupelnie spokojnie oprzec o kuchenke gdzie szaleja prady indukcyjne ... ??

 

Rozumiem, ze ze wzgledow bezpieczenstwa, lepiej zeby rycerz w zbroi zelaznej nie podchodzil do takiej kuchni ..? ;)

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedż-będzie płyta ,tyle że nie wiem jeszcze jaka -ceny są powalające ale widziałam ostatnio płytę ceramiczną WIRPOOL z piekarniem za 1300zł jest bardzo ładna i estetyczna ale czy warto ją kupić?

 

za taka cene to na 100% warto!!! az sie wierzyc nie chce ze tak tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedż-będzie płyta ,tyle że nie wiem jeszcze jaka -ceny są powalające ale widziałam ostatnio płytę ceramiczną WIRPOOL z piekarniem za 1300zł jest bardzo ładna i estetyczna ale czy warto ją kupić?

 

Mysle że warto.

Ja znalazłam płytę gazową samą whirpoola za 840 zł a tu masz jeszcze piekarnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...