Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodajmy na belce centralnej spiralnej bo schody typu U muszą tam być

Ja bym próbował zrobić je ze spocznikiem i dwa proste biegi

o ile jest wystarczająca ilość miejsca

Okna po bokach mają 90cm więc spocznik można zrobić 100cm

i już mamy z przodu do czego zakotwić

Z tyłu próbowałbym zakotwić go do tych słupów

Wtedy można zrobić proste nowoczesne schody z policzkami z blachy

i balustradą szklaną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LasekD dokladnie tak jest jak mowisz!

Schody musza miec ksztalt litery U

zaczynac sie z prawej strony a konczyc z lewej

jeden duzy spocznik gdziesz na wysokosci polowy duzego okna zakotwiczony po obu stronach okien po bokach

schody na konstrukcji stalowej policzkowe z zygzakiem czy jak to sie fachowo mowi i porecz szklana ew tj na zdjeciu

1.jpg

co do zdjecia

ta konstrukcja stalowa, mam wrazenie ze jest jakas wieksza od tych ktore widzialam do tej pory, czy mam racje , czy po prostu jest takie wrazenie ze wzgledu na stopnie drewniane montowane czolowo do konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj na słupach:

 

http://pl.pl.allconstructions.com/f/image/filename/0/1/10829/3.jpg

 

Rozwiazanie ok. tylko te slupy koszmarne ..... fajnie gdyby udalo sie zakotwic jakos miedzy scianami belke i na niej oprzec spocznik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir to rozwiazanie najbardziej chyba pasuje do mojej klatki schodowej.

Edyta Mmasz racje - te slupy sa koszmarne, nawet nie mysle o tym co by bylo jakbym musiala je miec!!!

teraz musze ,,tylko" znalezc kogos kto takie schody wykona.

Jak bede wiedziec cos wiecej z pewnoscia dam znac.

Dziekuje WAM wszystkim za pomoc i dobre rady.

Od dzis zyje z nadzieje ze da sie zakotwic podest w naroznikach:)

a w nastepnym tyg wstawiamy okna:) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa biegi schodów będą oparte na spoczniku od strony holu

i tutaj należy solidnie zakotwić belkę do ścian po bokach

Widzę że w ścianach akurat w tym miejscu są belki betonowe

więc będzie to dobrze trzymało

Od tyłu czyli od strony tych słupów kotwy będą przenosić tylko znikomy ciężar

i myślę że da się to jakoś zamocować w tej cegle

np jakaś blacha z kilkoma kotwami

Schody będą też z blachy więc będzie to się dobrze komponować

Ciekawy jestem jak to jest rozwiązane w projekcie

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta Mmasz racje - te slupy sa koszmarne, nawet nie mysle o tym co by bylo jakbym musiala je miec!!!

teraz musze ,,tylko" znalezc kogos kto takie schody wykona.

Od dzis zyje z nadzieje ze da sie zakotwic podest w naroznikach:)

 

ANKAg.... po co szukac mamy tutaj kilku sprawdzonych fachowcow na FM zapytaj moze podejma sie wyzwania :D.... LasekD ..... KAISER .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta M wiem ze masz schody wykonane wlasnie przez KAISERa ale do mnie z warszawy jest troche i jak ta kwestia zostaje przez niego rozwiazana? pomiary, przymiarki itp...

Zagladałam do Twojej galerii.... strona po stronie:) piekny dom.. gratuluje, a przed wszystkim tego ze sie odwazylas budowac na odleglosc:) Widze ze rodzina i znajomi zaangarzowani na maxa:) przede wszystkim brat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z nowymi schodami:

schody dywanowe na beton, z litej klejonki dębowej gr. 4 cm, wilgotnosc mierzona przed polozeniem - 9,5%-10,5%.

 

Schody zostaly polozone 4 tygodnie temu i wygladaly super. Niestety minely 3 tygodnie i pojawily się szczeliny na łączeniu niektorych podstopnic ze stopniami. Poniżej kilka zdjęć. Doradźcie proszę jakiego sposobu naprawy wymagać od mojego wykonawcy.

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Edytowane przez kfiaton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANKAg odleglosc nie stanowi problemu dla KAISER'A .... do mnie czy do Ciebie praktycznie z Warszawy ta sama odleglosc :yes:....

 

Odległość to rzeczywiście najmniejszy problem :)

 

ANKAg prześlij mi rzuty i zdj na [email protected]

 

jeszcze nie było klatki w której nie dałoby się zrobić ładnych schodów, więc bądź dobrej myśli :)

 

 

a propos: Mam do rozdania 90 zaproszeń na targi WarsawBuild 2013 , Interior&Design i jeszcze coś.. Wszystkie odbywają się od jutra w expo XXI na prądzyńskiego w warszawie od jutra 10.09 do środy 12.09

 

Wystawiam się też więc jeśli ktoś będzie chciał darmową wejściówkę proszę o kontakt na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta M wiem ze masz schody wykonane wlasnie przez KAISERa ale do mnie z warszawy jest troche i jak ta kwestia zostaje przez niego rozwiazana? pomiary, przymiarki itp...

Zagladałam do Twojej galerii.... strona po stronie:) piekny dom.. gratuluje, a przed wszystkim tego ze sie odwazylas budowac na odleglosc:) Widze ze rodzina i znajomi zaangarzowani na maxa:) przede wszystkim brat!

 

 

dla sprostowania - firma znajduje się z Łasku pod Łodzią ;) w wawie jesteśmy często, ale nie na tyle, żeby się tam przeprowadzać :)

 

W Legnicy tez już byliśmy, nasze schody są w pracowni projektowej przy skwerze orląt lwowskich, chętnie bym ich odwiedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z nowymi schodami:

schody dywanowe na beton, z litej klejonki dębowej gr. 4 cm, wilgotnosc mierzona przed polozeniem - 9,5%-10,5%.

 

Schody zostaly polozone 4 tygodnie temu i wygladaly super. Niestety minely 3 tygodnie i pojawily się szczeliny na łączeniu niektorych podstopnic ze stopniami. Poniżej kilka zdjęć. Doradźcie proszę jakiego sposobu naprawy wymagać od mojego wykonawcy.

 

[ATTACH=CONFIG]211013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211014[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211015[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211016[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211017[/ATTACH]

Reklamuj!!!Kiepsko to wyglada...Ciekawe co poradzi wykonawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...