Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...wczoraj zajrzałem sobie do dziennika budowy Roberta i obejrzałem jego schody z punktu widzenia techniki wykonania. I stwierdziłem, że w pewnym sensie jest to bardzo sprytne rozwiązanie do wykonania w zupełnie własnym zakresie. Dwa kątowniki polakierowane, stopnie wycięte w całości w trójkąt, otwory w belce, przykręcone do belek i schody gotowe ! Żadnego spawania półek mocujących stopnie, klejenia stopni itd. W pewnym sensie genialne w swojej prostocie wykonania. Na pewno stosunek ochów i achów do kosztów na najwyższym poziomie ;)

 

I tu się Per*hod mylisz :) Popatrz na schody Roberta dokładnie. Ja tam wyraźnie widzę bolce dospawane do kątowników i na te bolce nałożono te wspaniałe trójkątne trepy, w których nawiercono otwory. Robert zresztą napisał „Na belkach dospawane są kawałki żebrowanych prętów... A w stopniach od dołu nawiercamy otwory"

Robert, to wymagało sporej precyzji :yes: I efekt, w który od początku wierzyłam, wyszedł boski, ale to już pisałam u Ciebie :D

 

Przekopiowuję zdjęcia od Roberta

Robert Skitek-DSC_0022.jpgRobert Skitek-DSC_0019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam prośbę o opinię do forumowiczów z talentami do wystroju wnętrz.

Klientka zamówiła schody dywanowe i od miesiąca się zastanawia nad wykończeniem podłogi. Schody są dywanowe i czarne i pierwszy stopień zaczyna się na równo ze ścianą. Podłoga ma być z białych płytek.

I teraz jej pomysły, który spędza sen z powiek:

- wersja A - robimy normalnie schody na białej podłodze zaczynające się od ściany

- wersja B - robimy pierwszy stopień cofnięty o 27 cm w stosunku do ściany i przed nim kładziemy czarną płytkę na 27 cm szerokości schodów

- wersja C - robimy j.w plus kładziemy czarne płytki za pierwszym stopniem o długości 53 cm ( powstaje taki czarny kwadrat)

 

Takie układanki to zupełnie nie moja bajka, będę wdzięczny za opinie.

dywanowe - render (1).JPGIMG_7103.JPG

Edytowane przez Per*hod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per*hod, może podnieść 2–3 dolne stopnie nad poziom podłogi na całej przestrzeni klatki schodowej i dopiero wyżej zrobić dywanowe. Balustradę po środku dałabym tylko w górnym biegu schodów.

Te dolne 2–3 stopnie można wyłożyć tym samym co podłogę.

 

Przy okazji popatrz jaka świetna balustrada jest na tych zdjęciach australijskich.

 

Pozwoliłam sobie podłubać przy zdjęciu, żeby pokazać jak by to wyglądało przy schodach dywanowych.

 

[ATTACH=CONFIG]253834[/ATTACH]

 

http://www.stairking.com.au/

[ATTACH=CONFIG]253838[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253835[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253836[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253837[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przepraszam nie wykorzystałem niczyich zdjęć tylko wizualizacje projektu które otrzymałem od projektanta ( nazwiska nie podam bo połowa z was by zrobiła wielkie oczy kto mi je udostępnił - na podstawie tej wizualizacji wykonałem projekt techniczny dla klienta i schody będą jeszcze w tym roku realizowane w mojej pracowni )

 

 

Starczyło rzecz wyjasnić, podziękować za zwrócenie uwagi, dojśc do porozumienia - a nie straszyć forumowiczów pozwami z Kodeksu Karnego.

Zwłaszcza, ze przejrzałam historię wpisów i nikt nie nazwał firmy złodziejem wprost.

Za straszenie Sądami można załapać bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie były wizualizacje, a w każdym razie nie wszystkie :no: Poza tym wizualizacja też jest czyimś dziełem, własnością i należy to uwzględnić.

 

Ze_Architectura pokazuje w necie zdjęcia domu wybudowanego 4 lata temu. Cytuję z mojego wcześniejszego postu: Budowę Rezydencji EV (Casa EV) wg projektu Ze_Arquitectura ukończono w grudniu 2010, Lokalizacja: Villantigua, San Luis Potosi, SLP, Meksyk

 

Publikowano te zdjęcia m.in. tu

http://www.plataformaarquitectura.cl/2012/01/31/casa-ev-ze_arquitectura/

http://www.contemporist.com/2011/09/28/ev-house-by-ze-arquitectura/

 

i na autorskiej stronie:

http://zearquitectura.blogspot.com/2009/04/residencia-ev_22.html

 

Lepiej jest się przyznać do błędu. Ja przynajmniej cenię osoby, które mają taką odwagę.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko wracam do inspiracji z białymi schodami ;) Przypominam schody ze stalowego profilu wyciętego w zetke.

[ATTACH=CONFIG]254650[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]254651[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]254652[/ATTACH]

Zastanawiam się czy w balustradzie robić linki czy pręty, jeśli pręty czy też malowane na biało?

Może jednak linki grubsze? W końcu ma być lekko ;)

 

Jeśli chcesz naprawdę lekko to rób balustradę ze środkowego zdjęcia, ale bez tych linek. Pręty odpadają, będzie za grubo, za ciężko. Jeśli musisz poprzestań na linkach.

Poniżej masz fotkę z innej perspektywy. Nie wyobrażam sobie, żeby tu mogły zaistnieć pręty :(

 

http://casa.abril.com.br/materia/apartamento-planta-livre-mezanino-cozinha-aberta#2apartamento em São Paulo-02.jpgapartamento em São Paulo-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasek ma dobre oko. Z pewnością zrobi te pręty tak cienkie jak tylko się da.

jeszcze przyszło mi do głowy, że aby pręty wypełniające były jak najmniej widoczne można je zrobić w naturalnym (matowym) kolorze stali lub ciemniejsze. Popatrz na zdjęciach jak giną linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5 zapewniam Cię,że to szkło u margaryt przytłumi/zmniejszy wizualnie i tak nie za duży salon

Szkło,pomimo że przeźroczyste,nie zawsze sprawdza się w małych pomieszczeniach:yes:

 

nie wiem jakie margaryt ma pomieszczenie nie byłem u niej ale jak tak mowisz to pewnie tak jest.....

w moim wypadku jest 14 m2 czy jakos tak to tez nie za wiele :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...